Регистрирайте сеРегистрирайте се

Състезание по елементарна математика


 
   Форум за математика Форуми -> Съобщения/Вашите мнения и препоръки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Methuselah
VIP


Регистриран на: 17 Feb 2007
Мнения: 1057
Местожителство: София
Репутация: 105.9
гласове: 20

МнениеПуснато на: Wed Feb 27, 2008 3:12 pm    Заглавие: Състезание по елементарна математика

Източник: http://www.fmi.uni-sofia.bg/news_html/turnir-po-elementarna-matematika-za-kupata-na-fmi
Цитат:
Турнир по елементарна математика за "Купата на ФМИ"
ФАКУЛТЕТЪТ ПО МАТЕМАТИКА И ИНФОРМАТИКА ПРИ СУ “СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ” ОРГАНИЗИРА ТУРНИР ПО ЕЛЕМЕНТАРНА МАТЕМАТИКА ЗА “КУПАТА НА ФМИ”

Турнирът се организира съвместно с математическите гимназии от страната.
Той е открит за участие на всички, без ограничения за възраст и образование. Могат да участват ученици, учители и студенти, професионалисти и любители на математиката.
Турнирът ще се провежда в два кръга – регионален и централен.
Първият кръг ще се организира по схемата на кандидатстудентския конкурс по математика в Софийския университет: 10 задачи за 5 часа. Ще се провежда в математическите гимназии в страната.
Всеки участник в турнира може да се регистрира в произволен областен център, който си избере. Най-добре представилите се на първия кръг 30 участници ще бъдат допуснати до втория.
Вторият кръг на турнира ще се провежда във ФМИ и задачите ще имат по-творчески характер.
На него ще бъде определен победителят, който ще получи купата на ФМИ и парична награда от 2000 лева.
Дати на провеждане:
Първи кръг: 13 април 2008 г. от 8.00 ч.
Втори кръг: 11 май 2008 г. от 8.00 ч.
Такса правоучастие: 10 лв.
Регистрация на участниците: в математическите гимназии.
За гр. София регистрация може да се направи в НПМГ и СМГ.
Подробна информация ще бъде публикувана на страницата
http://www.fmi.uni-sofia.bg


Нямам никакви впечатления и информация от минали години, но звучи весело.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
soldier_vl
VIP


Регистриран на: 09 Jul 2007
Мнения: 1151
Местожителство: София
Репутация: 99Репутация: 99
гласове: 22

МнениеПуснато на: Wed Feb 27, 2008 10:34 pm    Заглавие:

Миналата година този турнир беше под заглавието "Състезание на Декана" или нещо подобно тъй като декана на СУ е математик. Задачите не са много трудно аз се бях записал ма забравих и не отидох Laughing , но съучениците ми, които бяха доста по зле от мен по математика бяха решили поне по 6-7 задачи. За таксата нищо не пише, но миналата година беше 5лв. Ако някой знае кога е крайния срок за записване, ще бъда благодарен ако сподели информацията Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
r2d2
VIP


Регистриран на: 28 Feb 2007
Мнения: 1936
Местожителство: in the galaxy (Far Far Away)
Репутация: 311.2Репутация: 311.2
гласове: 179

МнениеПуснато на: Wed Feb 27, 2008 10:54 pm    Заглавие:

Soldier! Стига простотии! или както се казваше в казармата "Поправи се!".

Деканът е ръководител на даден факултет. Нормално е на ФМИ да е (и винаги ще е) математик!
Университетът си има Ректор!

Пиша така гневно, щото мисля че си студент и ми се струва, че е редно да си наясно! Ако не си студент, се извинявам!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
soldier_vl
VIP


Регистриран на: 09 Jul 2007
Мнения: 1151
Местожителство: София
Репутация: 99Репутация: 99
гласове: 22

МнениеПуснато на: Wed Feb 27, 2008 11:15 pm    Заглавие:

Че съм студент, студент съм, а че не съм на ясно особено много с ректори и декани също е вярно. И все пак мисля, че не и нужно да съм наясно с тези неща, тъй като никъде в живота няма да ми послужат, вярно хубаво е за обща култура и ако се замисля върху тази част от поста няма да я има тази глупост. Но мисля, че написаното от мен не акцентира върху декан и ректор, а върху самото състезание! Сега ако искаш ме поправи или истрий този пост
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Methuselah
VIP


Регистриран на: 17 Feb 2007
Мнения: 1057
Местожителство: София
Репутация: 105.9
гласове: 20

МнениеПуснато на: Wed Feb 27, 2008 11:45 pm    Заглавие:

soldier_vl написа:
За таксата нищо не пише, но миналата година беше 5лв.

Цитат:
Дати на провеждане:
Първи кръг: 13 април 2008 г. от 8.00 ч.
Втори кръг: 11 май 2008 г. от 8.00 ч.
Такса правоучастие: 10 лв.
Регистрация на участниците: в математическите гимназии.
За гр. София регистрация може да се направи в НПМГ и СМГ.

Наздраве!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fed
VIP


Регистриран на: 24 May 2007
Мнения: 1136
Местожителство: София (Русе)
Репутация: 113.3
гласове: 33

МнениеПуснато на: Sat Mar 01, 2008 12:00 am    Заглавие:

И миналата година май беше 10 лв, не че от такова значение де...
Щях да ходя, но в крайна сметка не отидох...и аз не знам защо Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
omeganet
Напреднал


Регистриран на: 11 Apr 2006
Мнения: 258
Местожителство: Видин
Репутация: 36.2Репутация: 36.2Репутация: 36.2Репутация: 36.2
гласове: 5

МнениеПуснато на: Mon Mar 03, 2008 2:00 pm    Заглавие:

Аз съм ходил и миналата и по-миналата година. 10лв си е таксата. Задачите на първи кръг не са много трудни, но не са и много лесни. На мен лично миналата година, малко не ми достигна, за да се класирам на втория кръг. Те на втория кръг задачите са интересни, но са за по-напреднали хорица Very Happy Тая година сигурно ще пропусна. Нема паре! Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
katalizator_
Начинаещ


Регистриран на: 09 Nov 2007
Мнения: 18

Репутация: 7.9Репутация: 7.9Репутация: 7.9Репутация: 7.9Репутация: 7.9Репутация: 7.9Репутация: 7.9
гласове: 3

МнениеПуснато на: Wed Mar 26, 2008 8:53 pm    Заглавие:

А ще може ли да се запишем в деня на състезанието? Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Methuselah
VIP


Регистриран на: 17 Feb 2007
Мнения: 1057
Местожителство: София
Репутация: 105.9
гласове: 20

МнениеПуснато на: Thu Mar 27, 2008 12:07 am    Заглавие:

Едва ли..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
soldier_vl
VIP


Регистриран на: 09 Jul 2007
Мнения: 1151
Местожителство: София
Репутация: 99Репутация: 99
гласове: 22

МнениеПуснато на: Thu Mar 27, 2008 8:19 pm    Заглавие:

Някой записал ли се е вече и къде? Защото аз като ходих до СМГ, там нищо не знаеха Laughing ма в крайна сметка ми казаха да остава 10лв и да ида направо на 13 в 8:30
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MuTaKa
Редовен


Регистриран на: 18 Oct 2005
Мнения: 147

Репутация: 32.5Репутация: 32.5Репутация: 32.5
гласове: 2

МнениеПуснато на: Tue Apr 01, 2008 7:40 pm    Заглавие:

Леле... мале..

Сегашния ректор на СУ е историк - проф. Иван Илчев, предишния беше филолог - проф. Боян Биолчев (няколко мандата Smile ), а преди него - проф. Иван Лалов, който е физик! Да си студент и да не те интересува какво е ректор и какво декан е същото като да си ученик и да не те интересува какво е директор и какво класен ръководител!

Състезанието винаги се е казвало "Турнир по елементарна математика за Купата на ФМИ" и, в последните години, винаги се е печелело от Артур Масис Киркорян - известен на широката аудитория с участието си в "Красавицата и отличника"!

Ако някой е платил такса от 5 лв. .. вероятно е участвал в съвсем друго състезание.. 10 си беше!

Задачите никога не са били "не много трудни", особено на втория кръг!

За записвания в СМГ, предполагам че трябва да се обърнете към хората в книжарницата долу до входа.. те обикновено са наясно с предстоящи състезания, олимпияди, конкурси, курсове и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
soldier_vl
VIP


Регистриран на: 09 Jul 2007
Мнения: 1151
Местожителство: София
Репутация: 99Репутация: 99
гласове: 22

МнениеПуснато на: Tue Apr 01, 2008 11:45 pm    Заглавие:

MuTaKa написа:
Леле... мале..

Сегашния ректор на СУ е историк - проф. Иван Илчев, предишния беше филолог - проф. Боян Биолчев (няколко мандата Smile ), а преди него - проф. Иван Лалов, който е физик! Да си студент и да не те интересува какво е ректор и какво декан е същото като да си ученик и да не те интересува какво е директор и какво класен ръководител!

Състезанието винаги се е казвало "Турнир по елементарна математика за Купата на ФМИ" и, в последните години, винаги се е печелело от Артур Масис Киркорян - известен на широката аудитория с участието си в "Красавицата и отличника"!

Ако някой е платил такса от 5 лв. .. вероятно е участвал в съвсем друго състезание.. 10 си беше!

Задачите никога не са били "не много трудни", особено на втория кръг!

За записвания в СМГ, предполагам че трябва да се обърнете към хората в книжарницата долу до входа.. те обикновено са наясно с предстоящи състезания, олимпияди, конкурси, курсове и т.н.

Първо за ректор и декане въпрос на лични предпочитания
Второ ако искаш да се хванем на 100лв. на бас че мианалта година това състезание се казваше "Състезание на декана"
Трето за задачите че са "не много трудни" не можеш да спориш тъй като на първи кръг ще бъдат като тези на кандидат студенстките изпити, за втори кръг си прав.

И едно допълнение: като знаеш кои са предишните ректори на СУ, с какво ще ти помогне това в живота???(като изключим, че ако участваш в "Стани богат" и ти се падне такъв въпрос, ще отговориш).
Трябва да разберете, че човек трябва да помни и да запомня само нещата, които ще използва и ще му помогнат напред в живота, поне аз съм на този принцип!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MuTaKa
Редовен


Регистриран на: 18 Oct 2005
Мнения: 147

Репутация: 32.5Репутация: 32.5Репутация: 32.5
гласове: 2

МнениеПуснато на: Wed Apr 02, 2008 9:59 pm    Заглавие:

soldier_vl написа:

Първо за ректор и декане въпрос на лични предпочитания
Второ ако искаш да се хванем на 100лв. на бас че мианалта година това състезание се казваше "Състезание на декана"
Трето за задачите че са "не много трудни" не можеш да спориш тъй като на първи кръг ще бъдат като тези на кандидат студенстките изпити, за втори кръг си прав.

И едно допълнение: като знаеш кои са предишните ректори на СУ, с какво ще ти помогне това в живота???(като изключим, че ако участваш в "Стани богат" и ти се падне такъв въпрос, ще отговориш).
Трябва да разберете, че човек трябва да помни и да запомня само нещата, които ще използва и ще му помогнат напред в живота, поне аз съм на този принцип!


Хахахахахаххаххаааааа... Laughing Laughing Laughing Айде, фащаме се!
Турнира за Купата на ФМИ е състезание по елементарна математика, в което могат да се запишат всички желаещи. По традиция се провежда през април, преди да започне кандидат-студентската кампания!
Състезанието на Декана е вътрешен турнир на ФМИ, провеждащ се ноември - декември месец... и е по програмиране!!! Laughing До колкото знам има и някаква форма на онлайн участие, въпреки че се води вътрешен.. ма не съм сигурен!
Колкото до задачите... винаги са били над нивото на конкурсните, дори и на първия кръг... но защо ли обяснявам, ти ЯВНО въобббще не знаеш за кво става въпрос! Laughing
За Ректорите... не съм си поставял за цел да ги уча.. просто когато влязох в СУ беше Биолчев, знам че сега е Илчев, а за Лалов знам, защото е известен преподавател в моя факултет. То по твойта логика не ти е нужно да си знаеш трите имена... за кво ти, при положение, че всеки се обръща към тебе с първото? Освен това другите са ти написани в личната карта, ако недай си Боже потрябват за нещо... или пък адреса! Тая простотия за кво ти е да я помниш, при положение, че знаеш как да си стигнеш до вас? Smile
Трябва да разбереш, че човек трябва да си разширява кръгозора, за да не става за смях в живота!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
soldier_vl
VIP


Регистриран на: 09 Jul 2007
Мнения: 1151
Местожителство: София
Репутация: 99Репутация: 99
гласове: 22

МнениеПуснато на: Wed Apr 02, 2008 10:55 pm    Заглавие:

Кажи ми как тогава миналата година бях се записал на състезание: "Състезание на Декана", като не се занимавам с информатика и не съм учил в СУ??? И после като ми отг ще ти пратя номера на сметката ми на ЛС
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MuTaKa
Редовен


Регистриран на: 18 Oct 2005
Мнения: 147

Репутация: 32.5Репутация: 32.5Репутация: 32.5
гласове: 2

МнениеПуснато на: Wed Apr 02, 2008 11:09 pm    Заглавие:

soldier_vl написа:
Кажи ми как тогава миналата година бях се записал на състезание: "Състезание на Декана", като не се занимавам с информатика и не съм учил в СУ??? И после като ми отг ще ти пратя номера на сметката ми на ЛС


Добре.., що продължаваш да пишеш и да се излагаш като кифладжия..? Просто се направи на разсеян, млъкни и въобще не влизай повече в тая тема!
Признавам си, изобщо не знам ти къде и за какво си се записвал! И как така миналата година се записа, а пък тая отиде в СМГ и там не знаеха..?
Погледни линковете, преди да ми изпратиш сметката си на ЛС, ако обичаш!

http://judge.openfmi.net/wiki/index.php/%D0%9A%D1%83%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%94%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0-3

http://www.fmi.uni-sofia.bg/news_html/turnir-po-elementarna-matematika-za-kupata-na-fmi/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
soldier_vl
VIP


Регистриран на: 09 Jul 2007
Мнения: 1151
Местожителство: София
Репутация: 99Репутация: 99
гласове: 22

МнениеПуснато на: Wed Apr 02, 2008 11:17 pm    Заглавие:

Покажи ми линк, че миналата година това състезание се е казвало Купата на ФМИ. Професора ми в университета ми каза, че миналата година се е казвало на Декана ма кво да спора с теб за глупости се ми е тая как се е казвало. И сега като дойде 13 ще се реши спора дали са трудни или не задачите. Аз отивам да пич биричка и ти направи така Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Methuselah
VIP


Регистриран на: 17 Feb 2007
Мнения: 1057
Местожителство: София
Репутация: 105.9
гласове: 20

МнениеПуснато на: Thu Apr 03, 2008 12:18 am    Заглавие:

Толкова задълбочен спор... дано се роди нещо гениално Laughing


Превод: ТЪПО!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borku
Напреднал


Регистриран на: 13 Nov 2007
Мнения: 279
Местожителство: Някъде
Репутация: 24.8Репутация: 24.8
гласове: 2

МнениеПуснато на: Thu Apr 03, 2008 1:04 am    Заглавие:

Може ли да видя задачите от 2рия кръг !?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
MuTaKa
Редовен


Регистриран на: 18 Oct 2005
Мнения: 147

Репутация: 32.5Репутация: 32.5Репутация: 32.5
гласове: 2

МнениеПуснато на: Thu Apr 03, 2008 8:45 am    Заглавие:

borku написа:
Може ли да видя задачите от 2рия кръг !?

Заповядай! Smile

А, да... най-горе на всеки лист е написано и името на турнира.. сигурно некой се е объркал, щото професора в университета на soldier е казал ясно и точно как се казва състезанието!



turnir_u.pdf
 Description:
втори кръг:

Свали
 Име на файл:  turnir_u.pdf
 Големина на файла:  183.09 KB
 Свален:  520 пъти(s)


uslowiq.pdf
 Description:
първи кръг:

Свали
 Име на файл:  uslowiq.pdf
 Големина на файла:  182.34 KB
 Свален:  487 пъти(s)

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
borku
Напреднал


Регистриран на: 13 Nov 2007
Мнения: 279
Местожителство: Някъде
Репутация: 24.8Репутация: 24.8
гласове: 2

МнениеПуснато на: Thu Apr 03, 2008 4:51 pm    Заглавие:

Благодаря...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Съобщения/Вашите мнения и препоръки Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.