How to calculate price/weight

Ask the math tutor!

How to calculate price/weight

Postby Guest » Tue Oct 09, 2018 12:07 pm

Hello. So my question is about calculating price per weight. If I have an item that costs $11.55/kg for example how do i convert that to price per gram?
Guest
 

Return to Ask the tutor



Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest