Регистрирайте сеРегистрирайте се

Моля,помогнете относно математиката за начинаещ!


 
   Форум за математика Форуми -> Информатика/Компютри
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
noob
Начинаещ


Регистриран на: 05 Feb 2007
Мнения: 1

Репутация: 3.2Репутация: 3.2Репутация: 3.2

МнениеПуснато на: Mon Feb 05, 2007 7:54 pm    Заглавие: Моля,помогнете относно математиката за начинаещ!

Здравейте,на 21 години съм и от 4-ти клас зарязах напълно математиката.
Просто тази наука я мразя още от дете Sad
Беше ми много трудна,не ми се занимаваше,и я занемарих напълно.Да,обаче сега ми се налага точно тя Mad
Понеже в момента се занимавам с програмиране,по скриптовете които разглеждам,в някой код се съдържа я деление,я умножение,я вече някакво закрългяване на числа и т.н.
Що годе ги разбирам,тъй като знам да събирам,умножавам,деля и знам таблицата за умножение.Но дотук Smile
И натам вече ми е пълна каша..
Затова,моля да ми предложите,някакъв учебник,който да покрива основите на математиката.. тоест да почнем от дроби и да се стигне до към 7 - 8 клас в училище,това което се учи.
По натам,сам ще реша дали да продължа да се занимавам с нея,дано не ми се налага,защото ще ми отнеме години докато стигна едно ниво,на което да не се притеснявам когато програмирам.
Просто ми кажете име на учебник,или нещо от тоя род.Но да е за баш малоумници! Тъй като при мен положението на този етап е точно такова!

Мерси предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Гост







МнениеПуснато на: Mon Feb 05, 2007 11:37 pm    Заглавие:

Учебниците по математика за 5,6 и 7 кл на идателство"Архимед" са много подходящи защото там в самия урок е много хубаво обяснено а и има решени примери по които можеш да се ориентираш
Върнете се в началото
Гост
Гост






МнениеПуснато на: Sun Feb 25, 2007 5:42 pm    Заглавие:

много ми е интересно как при това положение се "занимаваш с програмиране" ?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Информатика/Компютри Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.