Регистрирайте сеРегистрирайте се

Молба за разяснение


 
   Форум за математика Форуми -> Висша алгебра(ВА)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Len
Начинаещ


Регистриран на: 05 May 2009
Мнения: 2


МнениеПуснато на: Tue May 05, 2009 8:46 pm    Заглавие: Молба за разяснение

Здравейте Smile От седмица съм седнал да изучавам ВА и срещам някой трудности и имам нужда от малко помощ.Ще съм благодарен ако някой може да хвърли светлина по следните въпроси:
1.Противоположен и обратен елемент - ако работим с множество на цели положителни числа как се дефинират тези елементи ? (От математиката ми е ясно,че ако а е число, противоположното му число е -а ,а обратното 1/а )
2.Двучленна и бинарна операции едно и също нещо ли са ?
3.Ако А е подмножество на В, то А-В=0, където 0 е празното множество. Къде в такава операция са елементите допълващи множеството А до В ?( Опитвам да си го представям ,че ако от по-малко количество изваждам по-голямо резултата е нула -правилно ли е да се обясни така?)
4.Ако А е подмножество на В ,то А.В=А ? (не мога да си го представя като постановка)

Предполагам,че ще възникват и още въпроси но за момента е това Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Tue May 05, 2009 9:22 pm    Заглавие:

Вскичките ти въпроси са терминологични, а не различните места се влага различен смисъл в думите. За това трябва да позваш дефинициите които изпозва твоя лектор или учебника по който четея.

1. Трябва да се уточни за кое множество и коя операция става дума. Например за реалнит числа и операция събиране, обратния на А е -А. За ненулевите реални числа и операция умновение обратния на А е 1/А. Обикновено, но на различните места е различно, противоположен означва обратен когато операцията е записана адитивно.

2. Не съм срещал двучлена, но предполагам, че е същото като бинарна.

3. А-В се дефинира като множеството от тези елементи на А които не са в В. Ако А е подмножество на В, то такива няма и затова А-В=празното. Пример А=(1,2,3) и В=(1,2,3,4,5). От дефиницията за А-В, елементите от А които не са в В, се вижда яе такива няма т.е. А-В е празно.

4. Предполагам, че тук А.В е сечението на А и В. По дефиниция това е множеството от елементи които са и в А и в В. Ако А е подмновество на В, то това с всичките елементи на А.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Len
Начинаещ


Регистриран на: 05 May 2009
Мнения: 2


МнениеПуснато на: Wed May 06, 2009 7:59 am    Заглавие:

Благодаря за отговора.Нещата взеха полека да се изясняват.За съжаление ВА ми се налага да я изучавам самостоятелно и нямам лектор а учебниците които ползвам са от далечната 1962 Smile и стила в който са написани малко се различава от сегашния.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Висша алгебра(ВА) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.