Регистрирайте сеРегистрирайте се

Въпрос към учениците


 
   Форум за математика Форуми -> Математиката и ежедневието
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Wed Apr 29, 2009 4:37 pm    Заглавие: Въпрос към учениците

Съвсем на скоро намерх този форум и сега разглеждам старите теми. Гледам, че има много ученици и те се интересуват от математиката по различен начин. Любопитно ми е колко от учениците имат намерение и/или желание да учат математика и да се занимават професионално с математика. Да уточня, с математика може да се кандидатстват много специалности и всяка от тях дава възможности за много реализации. На мен ми е интересно да видя дали има и колко са учениците които искат да учат специалност математика с цел да станат математици т.е. хора които преподават в университет и доказват теореми. Въпроса е към учениците, но тези който не са вече ученици също може да кажат какво са си мислили когато са били ученици. Допълнителен въпрос, тези които искат да станат математици, как си представяте работата на един математик.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 5:40 pm    Заглавие:

Никой не отговаря, а темата е видяна вече над 60 пъти. Може би трябва още време, да я видят повече хора и тогава някой ще отговори. Но може и въпроса ми да е бил твърде ограничаващ. Нека да го разширим. Учениците които имат намерение и/или желание да учат специалност, в която математиката се използва съществено, към какви специалности сте се насочили и как си представате естеството на бъдещата ви работа, по-точно ролята на математиката в нея? Тези, които вече са минали по този път, могат да споделят опит и да кажат какво са си мислили когато са били ученици и какво се е оказало в последствие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 6:28 pm    Заглавие:

Едно по-различно мнение.
Бягах от математиката като дявол от тамян.
Приеха ме 1-та ми специалност. Нищо математическо нямаше в името й, ама 1-та година, 1 семестър, 1 ден на лекции, 1 дисциплина... висша математика 1 част Confused . Бягах, но тя ме преследва навсякъде... Че и във 2-та ми спец я имахме, добре, че ми признаха оценката Cool .
А имам съученияка, после и колежка, к в 12 клас реши, че ще кандидатства с математика, тръгна на курсове и чак в 12 клас разбра как се поставят знаците "<" и ">", за кво говорим Rolling Eyes .
Ест, не я приеха с математика, ама се натресе в моя курс Evil or Very Mad .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 6:44 pm    Заглавие:

zaio написа:
Едно по-различно мнение.
Бягах от математиката като дявол от тамян.
Приеха ме 1-та ми специалност. Нищо математическо нямаше в името й, ама 1-та година, 1 семестър, 1 ден на лекции, 1 дисциплина... висша математика 1 част Confused . Бягах, но тя ме преследва навсякъде... Че и във 2-та ми спец я имахме, добре, че ми признаха оценката Cool .
А имам съученияка, после и колежка, к в 12 клас реши, че ще кандидатства с математика, тръгна на курсове и чак в 12 клас разбра как се поставят знаците "<" и ">", за кво говорим Rolling Eyes .
Ест, не я приеха с математика, ама се натресе в моя курс Evil or Very Mad .


Хубаво, но на мен ми е любопитно да чуя какво мислят тези които багат към, а не от, математиката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
r2d2
VIP


Регистриран на: 28 Feb 2007
Мнения: 1936
Местожителство: in the galaxy (Far Far Away)
Репутация: 311.2Репутация: 311.2
гласове: 179

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 7:15 pm    Заглавие:

zaio написа:
Едно по-различно мнение.
Бягах от математиката като дявол от тамян. .


И сега какво влече те, или пак бягаш?
Щото ако е второто, то е все едно аз да ида в сайт на гейове! Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 8:04 pm    Заглавие:

Мартин, темата е страхотна. Ще ми се да отговоря и ще отговоря, дори и разпиляно. Никога не съм била добра по литература.Embarassed
Като се замисля във времето назад, аз не съм се занимавала активно с математика. До 7 клас съм била "добра ученичка". Посещавах едновремешните кръжоци, но ако ме питаш защо, не мога да ти кажа. После реших, че ще кандидатствам в Строителния техникум и в 8 клас усилено готвех математика. Приеха ме с 5, 75 ( за протокола- бях една от последните в специалност Строителство и архитектура). Казвам го, защото ( може и да звуча като баба си), но тогава за езикови гимназии се кандидатстваше след 7 клас, а за техникуни- след 8 клас. Нямаше единен изпит ( както и 1000 изпита сега за вузове). Гордея се със средното си образование. То ми даде много. Но в 11 калс започнах чуденката- математика или стр. инженер. И осъзнах- математиката. Кандидатствах и ме приеха. В интерес на истината, никога не съм била блестящия студент, но винаги съм я обичала, тази математика. И ще кажа, кандидатствах ( въпреки че съм завършила непедагогическия профиал) с ясната представа, че искам да стана учител по математика. И тази "ясна представа " ми помогна.
И до сега има дялове в математиката, които са ми непонятни, но..
Обичам тази наука, тя ме прави щастлива, децата ме правят щастлива.
Никога няма да стигна висините в математиката, но това не ме плаши.
Само ще ти кажа, че ако сега се върна 20 години назад, не бих променила професията си.
Май стана цяло есе Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 8:07 pm    Заглавие:

р2д2, както писах в представянето си, пиша дипломна работа, предполагам, сте наясно, че се искат статистически данни. Надявам се, ако срещна затруднение, да намеря помощ. А алтруизмът е по-силен, когато моли за помощ познат ви съфорумец, не новорегистриран.
А отделно, тук ми харесва Very Happy .
Марто, и сега к'воо? Да си изтрия мнението ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marshal
Напреднал


Регистриран на: 31 Jul 2008
Мнения: 358
Местожителство: София
Репутация: 34.8Репутация: 34.8Репутация: 34.8
гласове: 17

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 8:19 pm    Заглавие:

Математиката ми харесва откакто се помня.
Сега съм 6-ти клас в 107 ОУ, което е филиал на НМПГ. Както се досещате съм се запътил към НПМГ, специалност "Математика и информатика". Това искам да уча след гимназията, а също и да работя. Надявам се да стана някои програмист или както каза
Цитат:
да станат математици т.е. хора които преподават в университет и доказват теореми
.

Последната промяна е направена от marshal на Thu Apr 30, 2009 8:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 8:22 pm    Заглавие:

marshal написа:
Математиката ми харесва откакто се помня.
Сега съм 6-ти клас в 107 ОУ, което е филиал на НМПГ. Както се досещате съм се запътил към НПМГ, специалност "Математика и информатика". Това искам да уча след гимназията, а също и да работя. Надявам се да стана някои програмист или както каза "да станат математици т.е. хора които преподават в университет и доказват теореми".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 8:23 pm    Заглавие:

zaio написа:

Марто, и сега к'воо? Да си изтрия мнението ли?


Не, всеки може да пише каквото поиска, аз просто кавах какво ми е интересно да прочета. И малко се учудих, че даде отговор несвързан с темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marshal
Напреднал


Регистриран на: 31 Jul 2008
Мнения: 358
Местожителство: София
Репутация: 34.8Репутация: 34.8Репутация: 34.8
гласове: 17

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 8:28 pm    Заглавие:

ганка симеонова написа:
marshal написа:
Математиката ми харесва откакто се помня.
Сега съм 6-ти клас в 107 ОУ, което е филиал на НМПГ. Както се досещате съм се запътил към НПМГ, специалност "Математика и информатика". Това искам да уча след гимназията, а също и да работя. Надявам се да стана някои програмист или както каза "да станат математици т.е. хора които преподават в университет и доказват теореми".


Оправих си го. Embarassed Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Математиката и ежедневието Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.