Регистрирайте сеРегистрирайте се

Иновации в обучението по математика и естествени науки


 
   Форум за математика Форуми -> Образование
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Fri Mar 13, 2009 8:32 pm    Заглавие: Иновации в обучението по математика и естествени науки

Здравейте съфорумци!
Представете си, че имате възможност да се обучавате в час по математика или природни науки в един технологично оборудван кабинет.
Ще се радвам, ако ученици, учители и всеки който желае даде своето мнение по следните въпроси:
1) Какви задачи и проблеми бихте искали да оживеят пред вас?
2) Мислите ли , че по този начин математиката и природните науки биха се превърнали в нещо действително и живо, в предизвикателство за проектиране и изследвания?


Последната промяна е направена от ганка симеонова на Fri Mar 13, 2009 9:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
FuckYouAll
Редовен


Регистриран на: 27 Feb 2009
Мнения: 165


гласове: 16

МнениеПуснато на: Fri Mar 13, 2009 8:39 pm    Заглавие:

Moже ли да дам мнение като ученик? Според мен липсата на заинтересованост, като загърбим факта, че днешните ученици са отрепки, се дължи на сухота или по скоро на сухото поднасяне на материята. Всичко което се учи трябва да намира обоснование, защото учениците често се питат "това за какво ми е?", а това от своя страна прераства в своеобразен бунт към системата-враг. За да се промени нещо, трябва да се промени образователната система, а не толкова подхода на учителя (не си противореча, защото различна система би означавало различен подход).

Успех с проучването!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spider Iovkov
VIP


Регистриран на: 12 Jan 2007
Мнения: 1273

Репутация: 199.9Репутация: 199.9
гласове: 129

МнениеПуснато на: Fri Mar 13, 2009 8:44 pm    Заглавие:

Както има една дума, насила хубост не става. Не можеш да провокираш интерес у някого, който не иска да слуша. Аз бих се радвал на нововъведения, но за съжаление те няма да засегнат нашия випуск, Confused . Представям си един час по математика с огромен монитор, който е поставен на катедрата и върху него се прожектират (в случая се пускат записи) на късометражни филми, представящи начините за решаване на задачи. Изписването на условията и решенията идва от самия компютър, в който е инсталирана съответната програма. Това е един вид нещо като презентация, но не в нейния чист вид. Тук идва ролята на учителя, който от време на време се намесва, за да обясни. Любопитство би породило и пускането на филми с биографичен характер за някои от най-известните математици от древността до днес. Например като дойде време да се учи теоремата на Талес за пропорционалните отсечки, да се отдели половината от часа за прожекция на филма и после да се обсъждат или филмът, или теоремата, но не и задачи, Laughing , това за другия час.
Интерес (и то огромен) за учениците ще е и това, че учителят ще възнаграждава с бонбони и разни лакомства за решените задачи, Laughing .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Образование Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.