Регистрирайте сеРегистрирайте се

Кандидат студенстване в ФзФ(СУ)

Форум за математика Форуми -> Физика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rytimid
Редовен

гласове: 4

МнениеПуснато на: Tue Oct 07, 2008 10:14 pm    Заглавие: Кандидат студенстване в ФзФ(СУ)

Имам няколко въпроса, но първо линк към сайта на СУ цък

Решил съм да кандидаствам специалнсот физика.
От това което прочетах разбрах, че първите две години няма значение каква специалнсот си избрал, преподава се някакво "базисно ниво", което ти дава уменията да продължиш по нататък. Та какво по конкретно представлява това "базисно ниво" и каква роля играят кръжоците през този период.
Имам си някаква напредстава каквоще представлява теоретичната част от работата, но експерименталната ми е мъгла. На практиумите какво се върши. Да ясно ми е, че се "посртавят експеременти" и на тяхната база се пишат протоколи, които пък се защитават.
Гледам, че се преподава вълновата теория, басирам се, че и теорията на относителността не е пропусната макар да не е спомената в инфото, но ще има ли астрофизика( в смисал черни дупки, Голям Взрив, състав на планетите и причини за създаването и т.н.) или това е предмет на астрономията(в смисал че има такава специалнсот)?
На кое се набляга теорията, или практиката. До колкото знам в чужбина(специално англия) се набляга на практиката от колкото на теорията докато в българия е точно обратното. Например в повечето им унивирситети през 3тата година на обучение забочваш работа в някоя лаборатория, след което се връщаш пак в университета за финалната година. Което ме навежда на въпроса, докато завърша ОК, ще уча, а след това, какво следва?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
martosss
VIP Gold

Местожителство: Somewhere over the rainbow
гласове: 213

МнениеПуснато на: Tue Oct 07, 2008 10:38 pm    Заглавие: Re: Кандидат студенстване в ФзФ(СУ)

debtor_of_death написа:
докато завърша ОК, ще уча, а след това, какво следва?

Човек, на мен ми трябва само на тоя въпрос отговор... ама де да имаше такъв... това е за всяка специалност ... трябва да напишат алтернативите за развитие след това, а не само какъв им е конспектът Crying or Very sad Ама за съжаление това не е възможно, защото може да учиш физика, а да работиш в Комунала...което става доста често в БГ... ставаме две души, чакащи отговор... и може би ще ни трябва безкрайно търпение, за да го получим(безкрайно значи, че ще чакаме докато ни изядат червеите)
Върнете се в началото
rytimid
Редовен

МнениеПуснато на: Tue Oct 21, 2008 10:51 pm    Заглавие:

а къде ли бих могъл да намеря кандидат-студентските изпити по физика за су от предишни години, защото на сайта им ги няма
Върнете се в началото
Relinquishmentor
Фен на форума

гласове: 30

МнениеПуснато на: Tue Oct 21, 2008 11:07 pm    Заглавие:

Виж сега, има си добри и лоши страни. Всичко зависи от това какво ти искаш да учиш. Ще ти отговоря на повечето въпроси, но трябва да знам накъде са насочени интересите ти Wink (а щом си решил да кандидатстваш това, не може да нямаш интереси).
Върнете се в началото
rytimid
Редовен

МнениеПуснато на: Wed Oct 22, 2008 9:36 pm    Заглавие:

Relinquishmentor написа:
Виж сега, има си добри и лоши страни. Всичко зависи от това какво ти искаш да учиш. Ще ти отговоря на повечето въпроси, но трябва да знам накъде са насочени интересите ти Wink (а щом си решил да кандидатстваш това, не може да нямаш интереси).

Искам да уча за кавантовата теория, теорията на относителността, М теорията/теорията на струната, черните дупки, Големият зрив, устройството на атома и т.н. Все неща които са доста далеч от ежедневието, заради което се притеснявам за намирането си на работа след завършването си. Не ми се иска да се окажа сервитьор през деня и спупер физик през ноща. Едната възможност в България е преподавателската дейност предполагам, например в университета, но какви са алтернативите?

А и пак ще питам, някой знае ли къде бих могъл да намеря кандидат-студентските изпити по физика за СУ :/
Върнете се в началото
Relinquishmentor
Фен на форума

гласове: 30

МнениеПуснато на: Thu Oct 23, 2008 3:12 pm    Заглавие:

Имаш страхотни интереси и мога само да те похваля за тях. Сега, ето какво се учи в специалност "Физика":

Програма

Както виждаш, в разписанието няма черни дупки, теория на относителността, а още по-малко пък струнна теория. Тези дисциплини обаче се четат като избираеми и избора е доста голям :

Изборни курсове 1
Изборни курсове 2

Цитат:
Не ми се иска да се окажа сервитьор през деня и спупер физик през ноща.

Това се глупости Wink . Физици се търсят по целия свят и им плащат много добре. Перспективите са много големи, но пак всичко зависи от твоите желания. Wink

Колкото до изпитите от минали години : тук.

И въобще, ето ти страницата на Фзф - http://www.phys.uni-sofia.bg/bul/index.html
Върнете се в началото
rytimid
Редовен

МнениеПуснато на: Thu Oct 23, 2008 9:24 pm    Заглавие:

Relinquishmentor написа:
Имаш страхотни интереси и мога само да те похваля за тях. Сега, ето какво се учи в специалност "Физика":

Програма

Както виждаш, в разписанието няма черни дупки, теория на относителността, а още по-малко пък струнна теория. Тези дисциплини обаче се четат като избираеми и избора е доста голям :

Изборни курсове 1
Изборни курсове 2

Цитат:
Не ми се иска да се окажа сервитьор през деня и спупер физик през ноща.

Това се глупости Wink . Физици се търсят по целия свят и им плащат много добре. Перспективите са много големи, но пак всичко зависи от твоите желания. Wink

Колкото до изпитите от минали години : тук.

И въобще, ето ти страницата на Фзф - http://www.phys.uni-sofia.bg/bul/index.html

благодаря за информацията.
тези кредити само способстват за запазване на баланса на дисциплините ли са.
например балообразуване с балът, който получавам от горният линк, аз кандидаствам във физически факултет, специалност физика, и с него се съревновавам с останалите, които са писали като първо желание същото, като първите н хора са приети на първо класиране. правилно се ориентирам, нали?
Върнете се в началото
CuMo
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sun Nov 01, 2009 1:33 am    Заглавие:

Цитат:
Искам да уча за кавантовата теория, теорията на относителността, М теорията/теорията на струната, черните дупки, Големият зрив, устройството на атома и т.н.

И аз така искам,ама не ми се ходи в СУ.
1 въпрос...не се имам за голямата работа,ама ако направя откритие в областта на Теоретичната физика например,учените ще го зачетат ли ?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Физика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове