Регистрирайте сеРегистрирайте се

Информатика в Германия или в България


 
   Форум за математика Форуми -> Образование
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TheRipper
Начинаещ


Регистриран на: 23 Sep 2008
Мнения: 1


МнениеПуснато на: Tue Sep 23, 2008 11:16 am    Заглавие: Информатика в Германия или в България

Здравейте,
Много се радвам, че намерих този хубав форум Smile. Поздравления за сайта Smile.
И така значи докато си бях в България се захласнах по обучение в Германия. Общо взето представях си живота, че след 5 годишно обучение ще започна със заплата 2000 евро нето, ще карам спортни коли. Абе мислех си, че животът тук е супер. Да това си е така, всичко е супер подредено, улиците са чисти. Но има едно нещо, което не ми харесва. Запознах се с доста българи тук, които вече учат около 5 години, а още не са завършили бакалавър. Пък да кажеш, че са някакви идиоти добре, ама не са. Учат си и дори си бачкат по специалността и са добре приети от работодателите им. Малко ми остава живот и здраве да започна образованието тук и да имам точни впечатления, но като цяло май няма как да не се проточи обучението. Това за мен е плашещо. Именно за това си мисля дали не е по-добре, ако изкарам първата година и след това да прехвърля в България примерно в СУ Информатика. Изобщо това възможно ли е и как става? Иначе вече съм сигурен, че някой ден искам да си работя в България. Просто не мога да проумея как някои остават да си живеят тук и издържат като виждат роднините си максимум 2 пъти в годината. Изобщо добра ли е комбинацията Бакалавър Информатика в СУ и Магистър Информатика в Германия и каква е разликата между магистър в България и Германия, ако след бакалавъра човек вече си е намерил хубава работа в София и е започнал да се издига в йерархията. Общо взето не може ли да си намери, човек добре платена работа в България с диплома от СУ. Изобщо някой знае ли какви са разликите при наемането в България на специалисти с българска и немска диплома?
Малей доста дълъг пост изписах, но просто искам да чуя евентуално мнението на хора от България, които учат в СУ Информатика или пък вече са завършили и работят по специалността си.
Мерси предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
soldier_vl
VIP


Регистриран на: 09 Jul 2007
Мнения: 1151
Местожителство: София
Репутация: 99Репутация: 99
гласове: 22

МнениеПуснато на: Tue Sep 23, 2008 1:49 pm    Заглавие: Re: Информатика в Германия или в България

Не съм Информатика в СУ , но уча в СУ.
TheRipper написа:
...комбинацията Бакалавър Информатика в СУ и Магистър Информатика в Германия...

Това е най-добрия варант от финансова гледна точка и е много по-лесен.
TheRipper написа:
...Изобщо някой знае ли какви са разликите при наемането в България на специалисти с българска и немска диплома?...

Всичко е въпрос на връзки или поне 90%, останалите 10% са късмет и труд. Но определено имаш предимство с немска диплома, защото в началото на кариерата се гледа дипломата Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Caesar
Начинаещ


Регистриран на: 29 Jul 2008
Мнения: 62

Репутация: 6.9Репутация: 6.9Репутация: 6.9Репутация: 6.9Репутация: 6.9Репутация: 6.9
гласове: 1

МнениеПуснато на: Tue Sep 23, 2008 4:46 pm    Заглавие:

Магистър в Германия (и в много други държави) ти дава голямо предимство. По-лесно ще си намериш работа. Много хора от България си взимат магистратурата в чужбина. Но разбира се, всичко зависи до самия човек Smile. С желание и труд човек може да постигне високи резултати навсякъде Wink
Поздрави,
Цезар
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Образование Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.