Регистрирайте сеРегистрирайте се

Частни уроци и нуждата от тях

Форум за математика Форуми -> Съобщения/Вашите мнения и препоръки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
evgeni91
Редовен

Местожителство: Видин
гласове: 3

МнениеПуснато на: Mon May 26, 2008 9:46 pm    Заглавие: Частни уроци и нуждата от тях

Реших да пусна точно тази тема, защото не уча в МГ и с оглед на факта, че от учебника по математика за ЗП подготовка не може да се научи много осъзнавам напълно нуждата именно от частните уроци. Сега съм 10клас и въпреки че сам се опитвам да наваксам с учебника за профилирана подготовка не винаги успявам да достигна до максимално рационалните решения. Доколкото разбрах от догодина таксите ще се уравновесят ~15лв на час,- което означава 120лв на месец\2пъти седмично\. Това си е сериозна сума, когато не ти я плащат родителите и напоследък започвам да се двуумя между два варянта: да дам тези пари на частен учител, който да ми помогне\, което е стандартния варант\ или да закупя учебници, в които теоритичната подготовка е на наистина сериозно ниво. Наясно съм и че едно е сам да уча, а съвсем различно е друг да ми обяснява.
Именно затова пускам темата... за да видя мнението ви за частните уроци.
\и във връзка с това моля г-жа Симеонова а и останалите учители да вземат отношение защото не мисля че проблема е само мой! Idea
..пишете...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
martosss
VIP Gold

Местожителство: Somewhere over the rainbow
гласове: 213

МнениеПуснато на: Tue May 27, 2008 12:40 pm    Заглавие:

най-добре ще е да си намериш някой френд, който да е на "ти" с математиката и да учи в МГ, да си вземеш 1-2 сборника и учебника и да почваш Wink Четеш от учебника и това, което не разбираш, питаш приятеля ти, като разбереш всичко хващаш сборника и почваш да решаваш, ама не да решаваш само еднотипни задачи, а ми различни... може да пробваш да решаваш всички групи Wink Така ем няма да даваш 120 лв на месец за частен даскал, ем ще се сдобриш с твоя приятел(може да го черпиш от време на време Laughing) това ти го казвам като ученик от МГ, който е на "ти" с математиката и му е кеф да решава задачи, за което и съм в този форум Wink Ако намериш някой като мен и той се съгласи да ти помага(което най-вероятно ще стане) смятай че си се уредил Wink

Другият вариант е да питаш във форума и тук да ти обясняват(аз примерно с удоволствие бих решил някоя по-сложна задачка Twisted Evil, а за теорията знаеш коя е Г-жата Razz )

Като гледам какъв хъс имаш да даваш по 120 кинта на месец и да търсиш учебници и да учиш съм сигурен че ще се справиш Smile
Върнете се в началото
evgeni91
Редовен

МнениеПуснато на: Tue May 27, 2008 9:08 pm    Заглавие:

Съмнявам се, че някога ще имам хъс да давам пари за частни уроци. За сборниците ... в нашата МГ работят с "Интеграл", но за по-сигурно съм се сдобил и с няколко по-стари сборника, които са подобни, но с повече задачи. \,ако се сещате за сериозни заглавия- предлагайте!\
Доколкото до приятелите-хм... не мисля, че има толкова издръжлив човек. Wink
Върнете се в началото
martosss
VIP Gold

МнениеПуснато на: Tue May 27, 2008 9:11 pm    Заглавие:

Е ми мен примерно ми е кеф да обяснявам на някой, стига някой да ме слуша Wink Ако ме накараш да разбера че разбираш това, което ти казвам с удоволствие ще помагам там, където мога Wink

Последната промяна е направена от martosss на Tue May 27, 2008 9:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
ганка симеонова
SUPER VIP

Местожителство: софия
гласове: 298

МнениеПуснато на: Tue May 27, 2008 9:14 pm    Заглавие:

евгени, да се пробваме във форума.. Wink
пускай задачи, които не са ясни, питай...
Върнете се в началото
evgeni91
Редовен

МнениеПуснато на: Tue May 27, 2008 9:26 pm    Заглавие:

ок... ще видя тогава да подбирам по-нестандартните задачи\за което ви благодаря предварително\, а за частните уроци ще помисля още, защото новата учебна година ще дойде доста бързо.
и все пак темата е за тях- частните уроци ... мислите ли, че това е приемлив вариант?!
\\разглежда се случая...+желание

Последната промяна е направена от evgeni91 на Tue May 27, 2008 9:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
ObsCure
Фен на форума

Местожителство: Казанлък/Пловдив
гласове: 28

МнениеПуснато на: Tue May 27, 2008 9:31 pm    Заглавие:

Всичко зависи от теб.И добър учител да си намерил,без желание от твоя страна,нищо няма да стане.Грубо казано,самоподготовката му е mother-a Very Happy

Последната промяна е направена от ObsCure на Tue May 27, 2008 9:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
b1ck0
Напреднал

Местожителство: Варна
гласове: 2

МнениеПуснато на: Tue May 27, 2008 9:32 pm    Заглавие:

Не ... не е приемлив вариант!
Върнете се в началото
Garoll
Напреднал

Местожителство: sofia
гласове: 15

МнениеПуснато на: Tue May 27, 2008 9:42 pm    Заглавие:

Аз ходих на частни уроци и си купувах сборници/учебници , но определено повече научих от сборниците и учебниците.Въпреки всичко съм много благодарен на учителя ми , зашото ме научи как да си систематизирам знанията.Аз за частни уроци давах по 25 лева на учебен час...
Върнете се в началото
ганка симеонова
SUPER VIP

Местожителство: софия
гласове: 298

МнениеПуснато на: Wed May 28, 2008 5:48 am    Заглавие:

аз пък няма да коментирам частните уроци Embarassed
Върнете се в началото
alf2003
Начинаещ

гласове: 4

МнениеПуснато на: Wed May 28, 2008 9:37 am    Заглавие:

ObsCure написа:
Всичко зависи от теб.И добър учител да си намерил,без желание от твоя страна,нищо няма да стане.Грубо казано,самоподготовката му е mother-a Very Happy

Безрезервно подкрепям горното мнение.
Ще си позволя само да допълня следното:
- Подготовката за приемния изпит трябва да започне отрано, поне година преди това събитие.
- Обръщай сериозно внимание на теорията. Математиката, приятелю, е теоретично-приложна наука! Трябва да знаеш всички правила и теореми, още от 4. клас. Не само да знаеш какво гласят, но и да можеш да ги доказваш. Това, последното, за мен е много важно. Ако например не знаеш какво е производна на една функция, как ще се справяш с анализа на функции, а не дай Боже с решаването на диференциални уравнения?!
- Когато решиш една задача спри. Поеми глътка въздух, порадвай се на успеха си, а сетне се върни отново към решението и помисли дали няма и друг начин за решаване.
- Приемният изпит е конкурс. Изисква умение и бързина в работата. Тези качества се придобиват единствено от практиката, от опита в решаването на всякакви задачи.
- Колкото и задачи да си решил, винаги има една, която срещаш за първи път!
Върнете се в началото
ins-
Фен на форума

Местожителство: Роман, София
гласове: 28

МнениеПуснато на: Wed May 28, 2008 10:43 am    Заглавие:

За частните уроци ... при мен нещата минаха по следния начин, но през 1998:
Учех като изоглавен, ходих на двуседмичен курс в СУ и изкарах: 6,00 в УНСС и 5,80 в ТУ, според мен, ако човек е сериозен - може да успее.

Последната промяна е направена от ins- на Thu May 29, 2008 2:57 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
martosss
VIP Gold

МнениеПуснато на: Wed May 28, 2008 6:18 pm    Заглавие:

alf2003 написа:
Не само да знаеш какво гласят, но и да можеш да ги доказваш. Това, последното, за мен е много важно. Ако например не знаеш какво е производна на една функция, как ще се справяш с анализа на функции, а не дай Боже с решаването на диференциални уравнения?!

Да ти кажа аз и без да знам толкова добре какво е се оправям и решавам уравнения Wink Важното е да знаеш как се намира, кога функцията има екстремимум, какво става когато f'=0, и какво става когато f '' ><=0 Wink

Ама определено е друго като си вникнал в нещата и го правиш от рас, примерно.... разлагане на множители, гледаш някакъв израз и го разлагаш на ум Twisted Evil
Върнете се в началото
nikolavp
Фен на форума

гласове: 13

МнениеПуснато на: Thu May 29, 2008 2:37 pm    Заглавие:

Според мен много зависи от теб, но ако не учиш в МГ по - добре ще е да ходиш на уроци при някого. Аз например ходя само тази година, защото въпросният човек ми каза, че няма какво да прави 2 години с мен. Ходя един път седмично и материала почти съм го взел. Общо взето ми дава особени задачи там и е хубаво да видиш една по - особена гледна точка върху материата. Много е важно на кого ще попаднеш, но и твойто участие е много важно(да не кажа, че е по - важно). Не искам да споря с никого, но в момента според мен така е устроена системата, че ако излизаш от непрофилирано училище и си гледал само задължителната подготовка на всеки изпит ще искараш най - много 3 или максимум 4
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Съобщения/Вашите мнения и препоръки Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.