Регистрирайте сеРегистрирайте се

Каква е вероятността да уцелиш 10 мача от Еврофутбол ?

Форум за математика Форуми -> Теория на вероятностите, Математическа статистика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cnek
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue May 20, 2008 5:00 pm    Заглавие: Каква е вероятността да уцелиш 10 мача от Еврофутбол ?

Първо здравейте BRAINIAC-ченца !
Извинявам се ако темата ми не е в точния раздел =)

Въпроса ми е ясен .... имаме 10 мача от които всеки един има 3 възможни изхода (1,X и 2(съответно първия печели,равен,или втория печели).

и да не отварям нова тема колко хиляди различни комбинации трябва да направя на 10-тте мача за да съм ги изчерпал всичките. Дано на някой му се смята ... а може някой и на ум да ги сметне ... Laughing Laughing
По-здрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
martosss
VIP Gold

Местожителство: Somewhere over the rainbow
гласове: 213

МнениеПуснато на: Tue May 20, 2008 7:20 pm    Заглавие:

ми бих казал, че отговорът е [tex]3^{10}[/tex], колкото и отчайващо да ти звучи(доста пари ще трябва да изхарчиш, за да си осигуриш сигурност Very Happy)
Ето защо:
първия мач - 3 изхода
2-рия мач - 3
3-тия - 3
.
.
.
.
10-тия - 3 изхода

Ми просто умножаваш възможностите и получаваш отговора, защото примерно ако 1 е победа, то за 2 имаш три възможности...
Ако 1 е Х, то за 2 отново три възможности
Ако 1 е загуба за първия, то за 2 отново имаш три възможности... тоест между 1-вия и 2-рия имаш 3*3=9 възможности...
Виждаме, че трябва да ги умножим Very Happy Значи ще станат [tex]\underbrace{3*3*3*........*3}_{10 naTu}=3^{10}[/tex] Wink
Върнете се в началото
cnek
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue May 20, 2008 9:20 pm    Заглавие:

е аз мислех че е много повече .... и все пак докато попълня всичките фишове (ако ваобще ги вземат) то ще мине тиража Laughing
Върнете се в началото
martosss
VIP Gold

Местожителство: Somewhere over the rainbow
гласове: 213

МнениеПуснато на: Wed May 21, 2008 2:32 pm    Заглавие:

как бе, 59049 малко ли ти се виждат Very Happy Не знам колко е джакпота ама доста ще трябва да заложиш Very Happy
Върнете се в началото
boro
Начинаещ

МнениеПуснато на: Wed May 28, 2008 10:26 pm    Заглавие:

Цитат:
Каква е вероятността да уцелиш 10 мача от Еврофутбол?

МАЛКА!

Разбира се, може да има някаква оптимизация на посочения от martosss отговор, но тя трябва да е много предпазлива. Дотолкова доколкото има различни коефициенти. Можеш да пооптимизираш малко и разпределение по изход в зависимост от коефициентите. Някаква ширина да си вземеш... Например не повече от 6 единици с коефициенти до 2.0, не повече от 5 хикса и т.н. Вярвам, разбирате ме.

На джакпота не може да се разчита - нямате предварителна информация колко човека ще го делят! Едно време, когато аз бях малък, имаше едни 'фатки в БСТ на НРБ в така нареченото Тото 1. Значи имаме 13 срещи непредвидимки, но фишове понякога се приемат до средата на някои английски мачове. И така играчът слуша радио, тогава телевизия нямаше, и разбира, че Ливърпул води с гол на полувремето - веднага играе подходящия знак и т.н. Разбира се, когато в тиражите на Тото 1 имаше много родни мачове или вече изиграни наполовина, тринайсетката беше малка, веднъж, помня, беше 42 лева (половин до една четвърт от популярното месечно трудово възнаграждение в страната). Сега в Еврофутбол е същото, но джакпотът си играе своята психологическа роля. Ами я ако го цапна? Smile
Върнете се в началото
zalagania
Начинаещ

гласове: 8

МнениеПуснато на: Tue Jan 13, 2009 12:17 am    Заглавие:

аз познах 10 мача на множествен залог с 100 лева залог и спечелих 7000 лева като използвах само единични знаци и на победител или равен обаче нянах хиксове
Върнете се в началото
zalagania
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jan 13, 2009 12:35 am    Заглавие:

някой има ли представа коя област на метематиката помага най-много при познаване на мочове на множествен залог

Последната промяна е направена от zalagania на Mon Jan 19, 2009 1:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
2sxy4u
Начинаещ

гласове: 3

МнениеПуснато на: Tue Jan 13, 2009 1:58 am    Заглавие:

Very Happy Very Happy Very Happy
Мисля , че темата беше приключена
Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
martingale
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sun Feb 01, 2009 2:15 am    Заглавие: Re: Каква е вероятността да уцелиш 10 мача от Еврофутбол ?

cnek написа:

Въпроса ми е ясен .... имаме 10 мача от които всеки един има 3 възможни изхода (1,X и 2(съответно първия печели,равен,или втория печели).

и да не отварям нова тема колко хиляди различни комбинации трябва да направя на 10-тте мача за да съм ги изчерпал всичките. Дано на някой му се смята ... а може някой и на ум да ги сметне ... Laughing Laughing
По-здрави

Вероятността не може да се изчисли защото не се знае разпределението на вероятностите на тези десет мача, мачовете може да са примерно Миньор Перник - Челси, Чумерна (Елена) - Ман Юнаитед, т.е. искам да ти кажа че различните вероятности зависят от отборите и са неизвестни. Единствено за да направш дистрибюшъна на вероятностите можеш да използваш исторически данни (статистика) ако такава съществува. Ако приемем че вероятността да за 1,2 и Х е равна ( което е невъзможно ) и също приемем че е равна за произволни отбори ( което е невъзможно, пример Чумерна (Елена) - Ман Юнаитед имат еданкъв шанс да бият , хехехе) та при тези условия шанса да уцелиш 10 мача е (1/3)^10 или 1 към 59049.
Върнете се в началото
zalagania
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Feb 03, 2009 12:30 am    Заглавие: Re: Каква е вероятността да уцелиш 10 мача от Еврофутбол ?

martingale написа:
cnek написа:

По-здрави

Вероятността не може да се изчисли защото не се знае разпределението на вероятностите на тези десет мача, мачовете може да са примерно Миньор Перник - Челси, Чумерна (Елена) - Ман Юнаитед, т.е. искам да ти кажа че различните вероятности зависят от отборите и са неизвестни. Единствено за да направш дистрибюшъна на вероятностите можеш да използваш исторически данни (статистика) ако такава съществува. Ако приемем че вероятността да за 1,2 и Х е равна ( което е невъзможно ) и също приемем че е равна за произволни отбори ( което е невъзможно, пример Чумерна (Елена) - Ман Юнаитед имат еданкъв шанс да бият , хехехе) та при тези условия шанса да уцелиш 10 мача е (1/3)^10 или 1 към 59049.

противоречиш си първо казваш че не си съгласен с martosss (аз лично смятам че тезатати е вярна но не съвсем защото вчера интер-торино преди мача верояноста в проценти за 1 беше 70% а хикс излезе това малко противоречи на твоите разсъждения но на 80% си прав) а после накрая казваш че вероятността за 10 мача е колкото мисли че е и martosss
Върнете се в началото
martingale
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Feb 03, 2009 1:06 am    Заглавие: Re: Каква е вероятността да уцелиш 10 мача от Еврофутбол ?

zalagania написа:
martingale написа:
cnek написа:

По-здрави

противоречиш си първо казваш че не си съгласен с martosss (аз лично смятам че тезатати е вярна но не съвсем защото вчера интер-торино преди мача верояноста в проценти за 1 беше 70% а хикс излезе това малко противоречи на твоите разсъждения но на 80% си прав) а после накрая казваш че вероятността за 10 мача е колкото мисли че е и martosss

Тезата му е вярна ако "Ако приемем че вероятността да за 1,2 и Х е равна ( което е невъзможно ) и също приемем че е равна за произволни отбори ( което е невъзможно, пример Чумерна (Елена) - Ман Юнаитед имат еданкъв шанс да бият , хехехе) та при тези условия шанса да уцелиш 10 мача е (1/3)^10 или 1 към 59049.". Иначе къде си противореча? Не може да се каже каква е вероятността.
Върнете се в началото
zalagania
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Feb 03, 2009 2:36 pm    Заглавие: Re: Каква е вероятността да уцелиш 10 мача от Еврофутбол ?

martingale написа:
zalagania написа:
martingale написа:
cnek написа:

По-здрави

Тезата му е вярна ако "Ако приемем че вероятността да за 1,2 и Х е равна ( което е невъзможно ) и също приемем че е равна за произволни отбори ( което е невъзможно, пример Чумерна (Елена) - Ман Юнаитед имат еданкъв шанс да бият , хехехе) та при тези условия шанса да уцелиш 10 мача е (1/3)^10 или 1 към 59049.". Иначе къде си противореча? Не може да се каже каква е вероятността.

не искам да се караме с теб не ме разбра правилно 59 049 е правилно но условно точно защото вероятноста за 1 хикс или 2 не е 33,33% на 33,33% на 33,33% надявам се да ме разбереш правилно защото не мога да изразявам точно и ясно това което мисля цял живот съм се занимавал само с математика и рисуване (след 7 клас ме бяха приели в ХГ И МГ и избрах МГ и оттогава се занимавам предимно с математика а с рисуване много малко по БЕЛ никога не съм бил силен въпреки че съм имал 5 и 6 затова не мода да се изразавам добре )
най общо искам да кажа че 59049 е хем точния резултат хем не е в смисъл че със 100% сигурност не може да се определи вероятността на 10 мача на множествен залог и то с единичен знак за прогноза защото може и да се даде прогноза за 1хикс или 12 вие добре го знаете това и много други прогнози

ето една задачка за въвеждане в букмейкърството

елементарна задача:
---------
Да се определи коефициентът за 2-ka, във футболен мач, за който се знае, че коефициентът за X e 1,5 a коефициентът за 1 е 1,6
Печалбата, която се изисква за набора от коефициетни е 35%
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Теория на вероятностите, Математическа статистика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2020 math10.com.