Регистрирайте сеРегистрирайте се

Ох,трудни са ми тези две задачи за движение

Форум за математика Форуми -> 6 клас
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
julia_arhondis
Начинаещ

гласове: 3

МнениеПуснато на: Sun Apr 13, 2008 1:04 pm    Заглавие: Ох,трудни са ми тези две задачи за движение

Здравейте,бях болна и не схванах въобще задачите за движение,а сестра ми няма време да ми ги обиясни.Тя ми каза за форума и аз с нейното име влязох.Моля ви обияснете ми тези 2 задачи.
Разстоянието м/у две пристанища А и В по море е с 22,5км по-малко отколкото по автомобилен път на суша.Кораб изминал разстоянието от А за В за 3ч.20мин.,а автомобил,като се движел по суша,за 1ч.45мин.Сколостта на автомобила е с 40км/ч по-голяма от скорстта на кораба.Да се намерят пътищата,изминати съответно от кораба и автомобила и скоростите на кораба и автомобила.
И тази:
В понеделник колоездач изминал разстояянието от град А до град В със скорост 18км/ч като пристигнал в град В в 13часа.Във вторник той тръгнал от В за А по същото време,но намалил скорстта си с 16цяло и 2в/у3 процента в резултат на това в 13часа му оставали да измине още 15км. до град А.Намерете разстоянието м/у двата града.
Благодаря много,че знам че щом ги схвана веднъж после ги решавам лесно.Благодаря,че ви има да ми дадете старт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> 6 клас Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си