Регистрирайте сеРегистрирайте се

Който е подходящ и иска да се включи...

Форум за математика Форуми -> Съобщения/Вашите мнения и препоръки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
xyz
Напреднал

гласове: 12

МнениеПуснато на: Sat Mar 08, 2008 9:45 am    Заглавие: Който е подходящ и иска да се включи...

Когато човек се занимава с математика, а по-точно с по-сложна такава (най-вече висша, но не винаги), то той се сблъсква с редица много неприятни неудобства. Понеже ми е писнало от сложно написани текстове, някои от които не обясняват чак толкова сложни неща, то реших да взема "мерки". Предполагам, че има и други хора в подобно на моето положение и затова предлагам да се обединим за решаване на подобни проблеми. Не се приемат хора, които искат да им се напише курсовата работа или подобни - приемат се само хора с интерес към математиката.

Вярно е, че ако не разбираш дадена дефиниция или формула, то може да си попиташ във форум. Ще ми кажете ли, обаче, такъв форум в който да имаш възможност да пуснеш цяла статия и след това примерно да попиташ, откъде се получава уравнение (7) на страница 2? Най-малкото нямаш правото да пускаш статии, за които нямаш авторски права - нали! Има обаче начини, например питайки директно авторът на статията дали може да бъде използвана за дискутиране - в много от случаите те няма да откажат (е, разбира се сайтът трябва да е на английски).

Освен основната задача, свързана с обсъждането на текстове, то считам че е удачно и обсъждането на "по-философски" теми. Направил съм малко списъче в което съм набелязал тези задачи. Ето го:

==========================================================
Математиката да е лесна група (организация).

Задачи:
1 - Присъединяване на хора към общността
2 - предимства
3 - Създаване на "Компютърна програма за проверка на математически доказателства", (свободна ???)
4 - wiki: "Какво да се направи?"
- Дискусии, относно:
5 - математическите дефиниции и означения
и
6 - математическите изложения.
7 - финансиране
==========================================================

Ето и съвсем кратък коментар:
1. Ако нямаме достатъчно хора, занимаващи се със сериозна математика, то какво правим?
2. Начин за привличане са някакви привилегии - например достъп до дадени ресурси (напр. създадени от членовете на групата).
3. В ерата на компютрите, такова нещо трябва да съществува. Не става въпрос компютъра да доказва теореми!!! Целта е написано по подходящ начин доказателство да се провери от компютъра (да го наречем вид компилация, проверяваща има ли грешки в отделните стъпки). Като начало за задачите от Евклидовата геометрия това не изглежда непостижимо.
4. Ще трябва и създаването на доста текстове, описващи плана (такава програма не става сядаш и пишеш).
5. Трудно е да опиша накратка какво имам предвид.
6. Това ще е нещо като правила, получени от основната дейност - коментиране на текстове.
7. И това не трябва да се пренебрегва. Основно, ще помогне за точка 2. Посредством реклами не мисля, че е удачно.

Началото ще е да се създаде статичен сайт (на английски и с версия на български) - изглеждащ самостоятелно - описващ горните идеи + основната дейност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
ганка симеонова
SUPER VIP

Местожителство: софия
гласове: 298

МнениеПуснато на: Thu Mar 13, 2008 9:00 pm    Заглавие:

идеята, ми харесва.. провокативна, свежа...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Съобщения/Вашите мнения и препоръки Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.