Регистрирайте сеРегистрирайте се

Помощ за поправка по програмиране

Форум за математика Форуми -> Информатика/Компютри
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Desi4ka
Начинаещ

Местожителство: ruse

МнениеПуснато на: Wed Jan 16, 2008 11:30 pm    Заглавие: Помощ за поправка по програмиране

Здравейте!
Студентка съм в Русенския университет първа година Информатика и Информационни технологии, но виждам голям проблем с програмирането и езика С++ . Вече на изпита показах лощите си знания и ше ви помоля да ми помогнете с няколко задачи. Попринцип не са трудни, но и аз немога да се справя с тях. Ето ги и тях:

1.10.Да се състави програма, която последователно въвежда цели числа докато сумата им стане M или броят им стане N и намира поредния номер на онова число от въведените, което е най-малко.

1.11.Дадени са целочислените масиви а1, а2,...,аm и b1, b2,...,bn. Да се състави програма, която определя колко пъти се среща във втория масив всеки елемент от първия масив.

1.12.Даден е едномерен масив. Да се състави програма, която отстранява от масива елементите със стойност нула.

1.13.Даден е едномерен масив. Да се състави програма, която създава нов масив, който не съдържа елементи елементи с еднакви стойности.

1.17.Стрелец произвежда изстрели по показаната мишена докато събере N точки или произведе М изстрела. За попадение в област 1 се дават 10 точки, а в област 2 – 5 точки (фиг. 1). Да се състави програма, която извежда броя на произведените изстрели и броя на събраните точки.

Благодаря предварително на тези, които са се отзовали на молбата ми за помощ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Информатика/Компютри Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.