Регистрирайте сеРегистрирайте се

спещно помощ за две задачки


 
   Форум за математика Форуми -> Стереометрия
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
elitsssa
Начинаещ


Регистриран на: 09 Sep 2007
Мнения: 2


МнениеПуснато на: Sun Nov 25, 2007 9:35 pm    Заглавие: спещно помощ за две задачки

1.Краищата на отсечка са на разстояние 10 см и 4 см от дадена равнина.Намерете разстоянието от средата на отсечката до равнината,ако отсечката пресича равнината.

ако може някой да ми я обясни подробно,че нямам никаква идея

и
2. Даден е куб abcda1b1c1d1 с ръб а. Намерете разстоянието от върха C1 до диагонала BD1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Cracker4o
Начинаещ


Регистриран на: 26 Sep 2007
Мнения: 55
Местожителство: Karlovo
Репутация: 7.7Репутация: 7.7Репутация: 7.7Репутация: 7.7Репутация: 7.7Репутация: 7.7Репутация: 7.7
гласове: 1

МнениеПуснато на: Mon Nov 26, 2007 10:09 pm    Заглавие: Re: спещно помощ за две задачки

elitsssa написа:
1.Краищата на отсечка са на разстояние 10 см и 4 см от дадена равнина.Намерете разстоянието от средата на отсечката до равнината,ако отсечката пресича равнината.

ако може някой да ми я обясни подробно,че нямам никаква идея

и
2. Даден е куб abcda1b1c1d1 с ръб а. Намерете разстоянието от върха C1 до диагонала BD1


Ами дай чертеж за по=подробно де...иначе задачата се решава по следния начин....
Образуват се триъгълници, които са подобни, следователно отношението на страните им е еднакво....Но сега нямам чертеж и не мога по-подробно...но мисля че тази насока е достатъчна...успех ( отнася се за 1вата задача Smile )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Стереометрия Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.