Регистрирайте сеРегистрирайте се

Задачи за СУ (по новата система)


 
   Форум за математика Форуми -> Математика за 11-12 клас, Кандидат-студенти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eggy
Начинаещ


Регистриран на: 02 Mar 2007
Мнения: 18

Репутация: 3.3Репутация: 3.3Репутация: 3.3

МнениеПуснато на: Fri Jun 29, 2007 11:03 pm    Заглавие: Задачи за СУ (по новата система)

Здравейте,
както доста от нас знаят - от миналата година Софийският Университет провежда кандидатстудентските си изпити под формата: 10 задачи за 5 часа, (поради еди какви си причини, които в случая не ни интересуват). Решил съм темите, давани през 2006-та година на 3-те изпита, както и двете теми, дадени в сайта на ФМИ. Въпросът е, че сега вече няма откъде да решавам задачи по новата система на СУ. Което малко ме притеснява. Не, че не мога да решавам задачи, давани примерно през '95-'05 , но все пак има доста голяма разлика.
Както и да е - скоро чух, че в списание "Математика +" публикували подобни на тези във ФМИ примерни теми за СУ. Та някой от вас попадал ли е на такива и знае ли откъде да ги намеря?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Methuselah
VIP


Регистриран на: 17 Feb 2007
Мнения: 1057
Местожителство: София
Репутация: 105.9
гласове: 20

МнениеПуснато на: Fri Jun 29, 2007 11:13 pm    Заглавие:

Да - рови из форума за кандидат-студенти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fed
VIP


Регистриран на: 24 May 2007
Мнения: 1136
Местожителство: София (Русе)
Репутация: 113.3
гласове: 33

МнениеПуснато на: Sat Jun 30, 2007 12:00 am    Заглавие:

Можеш да пробваш и темите от турнира на ФМИ. НО трябва да знаеш, че там задачите са доста по-сериозни!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eggy
Начинаещ


Регистриран на: 02 Mar 2007
Мнения: 18

Репутация: 3.3Репутация: 3.3Репутация: 3.3

МнениеПуснато на: Sat Jun 30, 2007 7:52 am    Заглавие:

Methuselah написа:
Да - рови из форума за кандидат-студенти.

За чий форум говориш? Ако е за този тук - снощи преди да пусна темата изръчках всичко що пишеше СУ и не видях нещо, нерешавано от мен.
Ако говориш за форума на СУ - там не съм.

@fed
Да ще ги пробвам, не бях се сетил.

Цитат:
Tурнир по елементарна математика за:

"Kупата на ФМИ".


Абе щом пише елементарна... Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
me4o
Начинаещ


Регистриран на: 12 Apr 2007
Мнения: 34

Репутация: 6.3Репутация: 6.3Репутация: 6.3Репутация: 6.3Репутация: 6.3Репутация: 6.3

МнениеПуснато на: Sat Jun 30, 2007 10:14 am    Заглавие:

Има един сборник на Чакърян, Хаджийски и Сидеров (ако не се лъжа). Червено - сив на цвят, мисля че издетелството беше ВЕДИ. Там има много задачи тип СУ - Нов Изпит. Отиди в книжарницата на ФМИ и попитай за него 100% трябва да го имат. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eggy
Начинаещ


Регистриран на: 02 Mar 2007
Мнения: 18

Репутация: 3.3Репутация: 3.3Репутация: 3.3

МнениеПуснато на: Sat Jun 30, 2007 10:34 am    Заглавие:

me4o написа:
Има един сборник на Чакърян, Хаджийски и Сидеров (ако не се лъжа). Червено - сив на цвят, мисля че издетелството беше ВЕДИ. Там има много задачи тип СУ - Нов Изпит. Отиди в книжарницата на ФМИ и попитай за него 100% трябва да го имат. Wink




Заглавие: Сборник по математика за 9-12 клас и кандидат-студенти
Автор: Керопе Чакърян, Пламен Сидеров, Ваня Хаджийски.

Тази книга е сборник от задачи по математика върху материала, изучаван в средните училища. Предназначена е за работа в 9, 10, 11 и 12 клас и подготовка за зрелостен и кандидатстудентски изпит.

Книгата е особено полезна за кандидат-студентите, тъй като цялостното й съдържание и структурата й осигуряват необходимата подготовка за конкурсните изпити по математика във висшите учебни заведения.

Авторите са преподаватели в Факултета по математика и информатика на Софийския университет.
------------------------

Вероятно говориш за това, но не виждам в това описание от сайта на Веди някъде да пише, че темите са от типа Нов Изпит. И другото, което малко ми е кофти - не съм от София. Но ако си сигурен, че има нещо такова (в което наистина да има теми с по 10 зад.) кажи - все някой ще свърши работа да го донесе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Methuselah
VIP


Регистриран на: 17 Feb 2007
Мнения: 1057
Местожителство: София
Репутация: 105.9
гласове: 20

МнениеПуснато на: Sat Jun 30, 2007 10:57 am    Заглавие:

eggy написа:
Methuselah написа:
Да - рови из форума за кандидат-студенти.

За чий форум говориш? Ако е за този тук - снощи преди да пусна темата изръчках всичко що пишеше СУ и не видях нещо, нерешавано от мен.
Ако говориш за форума на СУ - там не съм.


За тук говоря.
http://www.math10.com/forumbg/viewtopic.php?t=1783 - тези как ги реши?
http://www.math10.com/forumbg/viewtopic.php?t=1897 - ето още
Разгледа ли втора и трета страница?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eggy
Начинаещ


Регистриран на: 02 Mar 2007
Мнения: 18

Репутация: 3.3Репутация: 3.3Репутация: 3.3

МнениеПуснато на: Sat Jun 30, 2007 11:07 am    Заглавие:

Тук вече мисля, че говорим за малко различни неща.
За първата тема:
както е написал автора и (devillfighter) задачите са от 2005-та г. А новия вариант го въвеждат 2006-та. Откъде тогава са се взели тези задачи? Иначе не съм ги решавал, точно поради тази причина.

За втората тема:
Още като видях, че е озаглавена "Примерна тема - СУ Май 2007" реших, че това са задачи от предварителния изпит. Да - сега забелязвам, че не са.

Та в крайна сметка, тези от споменатото списание ли са или от някъде другаде и ако са от другаде - откъде?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
me4o
Начинаещ


Регистриран на: 12 Apr 2007
Мнения: 34

Репутация: 6.3Репутация: 6.3Репутация: 6.3Репутация: 6.3Репутация: 6.3Репутация: 6.3

МнениеПуснато на: Sat Jun 30, 2007 11:14 am    Заглавие:

eggy написа:
me4o написа:
Има един сборник на Чакърян, Хаджийски и Сидеров (ако не се лъжа). Червено - сив на цвят, мисля че издетелството беше ВЕДИ. Там има много задачи тип СУ - Нов Изпит. Отиди в книжарницата на ФМИ и попитай за него 100% трябва да го имат. Wink




Заглавие: Сборник по математика за 9-12 клас и кандидат-студенти
Автор: Керопе Чакърян, Пламен Сидеров, Ваня Хаджийски.

Тази книга е сборник от задачи по математика върху материала, изучаван в средните училища. Предназначена е за работа в 9, 10, 11 и 12 клас и подготовка за зрелостен и кандидатстудентски изпит.

Книгата е особено полезна за кандидат-студентите, тъй като цялостното й съдържание и структурата й осигуряват необходимата подготовка за конкурсните изпити по математика във висшите учебни заведения.

Авторите са преподаватели в Факултета по математика и информатика на Софийския университет.
------------------------

Вероятно говориш за това, но не виждам в това описание от сайта на Веди някъде да пише, че темите са от типа Нов Изпит. И другото, което малко ми е кофти - не съм от София. Но ако си сигурен, че има нещо такова (в което наистина да има теми с по 10 зад.) кажи - все някой ще свърши работа да го донесе.


Да затова говоря, някои от задачите в примерните теми в сайта от ФМИ са от сборника. Иначе в него няма развити теми.. просто задачи, които са подредени по материал и сложност. Нека r2d2 ако прочете тази тема да сподели.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
uktc
VIP


Регистриран на: 24 Jul 2006
Мнения: 1062

Репутация: 99.8Репутация: 99.8
гласове: 15

МнениеПуснато на: Sat Jun 30, 2007 11:17 am    Заглавие:

Аз имам въпросния сборник, доста добър е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
r2d2
VIP


Регистриран на: 28 Feb 2007
Мнения: 1936
Местожителство: in the galaxy (Far Far Away)
Репутация: 311.2Репутация: 311.2
гласове: 179

МнениеПуснато на: Sat Jun 30, 2007 8:12 pm    Заглавие:

Сборникът е хубав, което е нормално предвид дългогодишния опит на К. Чакърян и Пл. Сидеров.
Той не е писан специално за изпит от 10 задачи, писан е по-рано.
Не вярвам, че някой ще напише подобен сборник, както се и надявам да има промени във формата на изпита в СУ.
Препоръчвам Ви сборниците на изд. Лодос: http://www.lodos-bg.com/m_i.html

Последното е за кандидатстващите догодина!
На другите успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin_bg
Начинаещ


Регистриран на: 12 Jan 2007
Мнения: 76

Репутация: 8.1Репутация: 8.1Репутация: 8.1Репутация: 8.1Репутация: 8.1Репутация: 8.1Репутация: 8.1Репутация: 8.1

МнениеПуснато на: Sat Jun 30, 2007 10:30 pm    Заглавие:

Страхотен е сборника - само по него съм изрешавал задачите съвсем подробно - би прозвучало смешно , ако ви кажа , че ми отне цялата учебна година , за да реша задачите с пълни описания и обяснения , но си заслужаваше търпението ... Някои от задачите се дублират с другия сборник на СУ с изпити 1990 - 2006.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinisled
Начинаещ


Регистриран на: 24 May 2007
Мнения: 32

Репутация: 2.9Репутация: 2.9

МнениеПуснато на: Mon Jul 02, 2007 4:09 pm    Заглавие:

добър е сборника, и повечето задачи вътре се решават по-нестандартно. Не че са много трудни, но има нещо специфично в тях и трябда да се досетиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Математика за 11-12 клас, Кандидат-студенти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.