Регистрирайте сеРегистрирайте се

Решаване на система по формулите на Крамер


 
   Форум за математика Форуми -> Висша математика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Red_line_
Начинаещ


Регистриран на: 28 Dec 2009
Мнения: 7


МнениеПуснато на: Sun Jan 03, 2010 5:40 pm    Заглавие: Решаване на система по формулите на Крамер

Здравейте отново . може ли някой да ми помогне с решаването на система по формулите на Крамер че нещо хич не са ми ясни.дадена ми е следната задача


|x1 - 2x2 +3x3 - x4=6
|2x1 + 3x2 -4x3 + 4x4 = -7
|3x1 +x2 + 3x3 - 2x4 =9
|x1 -3x2 + 7x3 + 6x4 = -7

Трябва ми напътствиве как да започна. Трябва ли да намеря детерминантата на матрицата от 4-ред която се получава и ако да как става това че хич не ми е ясно ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
gdimkov
Напреднал


Регистриран на: 21 Jun 2008
Мнения: 413
Местожителство: София
Репутация: 29.1Репутация: 29.1Репутация: 29.1
гласове: 17

МнениеПуснато на: Sun Jan 03, 2010 7:05 pm    Заглавие:

Ще трябва да пресметнеш не една, а пет детерминанти. Първо тази на коефициентите пред неизвестните. След това заменяш първи стълб със свободните членове и получената детерминанта (число) делиш на стойността на първата детерминанта. После продължаваш по същата схема още три пъти. Стига първата детерминанта да е различна от нула. Ако е нула - по Крамер не става. А как се пресмята детерминанта от ІV ред, имай добрината да прочетеш в учебника.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Red_line_
Начинаещ


Регистриран на: 28 Dec 2009
Мнения: 7


МнениеПуснато на: Sun Jan 03, 2010 7:15 pm    Заглавие:

gdimkov написа:
Ще трябва да пресметнеш не една, а пет детерминанти. Първо тази на коефициентите пред неизвестните. След това заменяш първи стълб със свободните членове и получената детерминанта (число) делиш на стойността на първата детерминанта. После продължаваш по същата схема още три пъти. Стига първата детерминанта да е различна от нула. Ако е нула - по Крамер не става. А как се пресмята детерминанта от ІV ред, имай добрината да прочетеш в учебника.



Благодаря, че си се постарал да обясниш как се решава задачата, но на мен това не ми върши работа(знаех си го). Въпроса ми беше точно за откриването на ДЕТЕРМИНАНТАТА от 4-ти ред. Не мога да открия начин как да я направя от 3-ти ред, понеже това е целта нали?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
george_dimov
Начинаещ


Регистриран на: 04 Jan 2010
Мнения: 1


МнениеПуснато на: Mon Jan 04, 2010 5:01 am    Заглавие:

Red_line_ написа:

Благодаря, че си се постарал да обясниш как се решава задачата, но на мен това не ми върши работа(знаех си го). Въпроса ми беше точно за откриването на ДЕТЕРМИНАНТАТА от 4-ти ред. Не мога да открия начин как да я направя от 3-ти ред, понеже това е целта нали?
Нима е нужно Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Висша математика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.