Регистрирайте сеРегистрирайте се

Искам да знам как става (помогнете)


 
   Форум за математика Форуми -> Диференциални уравнения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
raffael
Начинаещ


Регистриран на: 31 Jan 2008
Мнения: 31

Репутация: 4.8Репутация: 4.8Репутация: 4.8Репутация: 4.8
гласове: 2

МнениеПуснато на: Fri Sep 18, 2009 8:52 am    Заглавие: Искам да знам как става (помогнете)

y=arctg.e^x - ln* √(e^2x/e^2x+1)
y'=?





Първи курс съм и моля момогнете вчера ги зехме и простете за елементарната задача
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Natali lubitel
Начинаещ


Регистриран на: 15 Sep 2009
Мнения: 49

Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5
гласове: 5

МнениеПуснато на: Fri Sep 18, 2009 9:54 am    Заглавие: Относно една производна

Не съм сигурна какво има след натуралния логаритъм,но за да се намери производната
на у се прилага най - напред формулата за производна на разлика на две функции- в случая производната на аркустангенс минус производната на натурален логаритъм.За намиране на тези две производни се прилага формулата за производна на сложна функция. И така производната на аркустангенс е 1/( 1+e^2x).e^x. За производната на натурален логаритъм от съответните функции трябва да се умножи произв. на натуралния логаритъм с производната на корен втори от функцията под корена и с нейната производна.
Липсата на възможност да се пишат математическите символи ,затруднява излагането на решението и на елементарни задачи. Дано сте разбрали обясненията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Fri Sep 18, 2009 10:01 am    Заглавие: Re: Относно една производна

Natali lubitel написа:

Липсата на възможност да се пишат математическите символи ,затруднява излагането на решението и на елементарни задачи.


Хубава работа. Няма такова нещо. Има прекрасен LaTex Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martosss
VIP Gold


Регистриран на: 17 Mar 2007
Мнения: 3937
Местожителство: Somewhere over the rainbow
Репутация: 424.2Репутация: 424.2
гласове: 213

МнениеПуснато на: Fri Sep 18, 2009 10:10 am    Заглавие: Re: Искам да знам как става (помогнете)

raffael написа:
[tex]y=\arctan \left(e^x\right) - \ln \sqrt{\frac{e^{2x}}{e^{2x}+1}}[/tex]

Това ли ти е функцията? Така се пише на [tex]LaTeX[/tex], ако искаш да видиш как точно съм го написал дай цитат на моето мнение и чети. Wink

Когато пишеш мнение отдолу има латекс команди, които може директно да използваш(ако не знаеш кода на изуст), като в началото на латекса трябва да има [tех], а в края - [/tех]. Текстът между двата тага трябва да е САМО с латекс команди(тоест тези долу), НЕ използвай тези в ляво или усмивки, защото се прецаква. Също така не е хубаво да пишеш в латекс. За повече подробности може да прочетеш http://www.math10.com/forumbg/viewtopic.php?t=3053

Това е ръководство с някои допълнителни функции.
Ако имате проблеми, питайте.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stflyfisher
Напреднал


Регистриран на: 26 Jan 2009
Мнения: 394

Репутация: 31.9Репутация: 31.9Репутация: 31.9
гласове: 10

МнениеПуснато на: Fri Sep 18, 2009 10:23 am    Заглавие:

Къде тук е диференциалното уравнение, че нещо не го виждам? Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Natali lubitel
Начинаещ


Регистриран на: 15 Sep 2009
Мнения: 49

Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5Репутация: 8.5
гласове: 5

МнениеПуснато на: Fri Sep 18, 2009 11:12 am    Заглавие:

y'=[tex]\frac{e^x}{ 1+e^(2x)} - \sqrt{\frac{(e^{2x}+1)^2}{( e^{2x})^2} }*\frac{e^{2x}}{(e^{2x}+1)^2 } [/tex]
y'=[tex]\frac{e^{2x}}{ 1+e^{2x}+1} -\frac{1}{e^{2x}+1 } =\frac{e^{2x}-1}{ e^{2x}+1}[/tex]
Благодаря за обясненията относно математическите символи. Системата ми изглежда малко тромава. Аз съм фен на Math Type .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Диференциални уравнения Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.