Регистрирайте сеРегистрирайте се

2 елементарни задачи


 
   Форум за математика Форуми -> Аналитична геометрия
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
angel0v
Начинаещ


Регистриран на: 08 Aug 2009
Мнения: 2


МнениеПуснато на: Sat Aug 08, 2009 12:35 pm    Заглавие: 2 елементарни задачи

Немога да се справя с видимо лесни задачи , затова ако някой може да ми помогне и с чертеж за да ми светне малко повече...

1зад: Да се намери права а' , която е симетрична на правата а: х - 3y - 5=0 спрямо правата b: x+y-1 = 0

2зад: Да се намери права m , която минава през пресечната точка на правите a: х+7y-23=0 и b: 7x - y - 1=0 и е на разтояние 5 от точката М(1,6).

1 зад. Идеята е , че немога да си представя как е а' е симетрична на а спрямо b
2 зад. Знам , че разтояенито от точка до права е в общи линий нормалното уравнение но нещо се забатачвам и там.

Въпрос: Кога използваме : b(X - Xo) - a(Y - Yo) = 0 и а(Х-Хо) + b(Y - Yo) =0 знам че и двете са общи уравнение на права , но кога се използва едното кога другото?

Благодаря предварително ще очаквам , някаква подкрепа Smile Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
nikko1
Напреднал


Регистриран на: 23 Nov 2008
Мнения: 422

Репутация: 61.8
гласове: 36

МнениеПуснато на: Sun Aug 09, 2009 5:08 pm    Заглавие: Re: 2 елементарни задачи

angel0v написа:

Въпрос: Кога използваме : b(X - Xo) - a(Y - Yo) = 0 и а(Х-Хо) + b(Y - Yo) =0 знам че и двете са общи уравнение на права , но кога се използва едното кога другото?

Първото е уравнение на права през т [tex](x_0, y_0),[/tex] която е перпендикулярна на вектора (a,b), а второто е уравнение на права през т [tex](x_0, y_0),[/tex], която е успоредна на вектора (a,b).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Аналитична геометрия Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.