Регистрирайте сеРегистрирайте се

Задачи, Висша Алгебра


 
   Форум за математика Форуми -> Висша алгебра(ВА)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Pyromaniac
Начинаещ


Регистриран на: 26 Jun 2009
Мнения: 4


МнениеПуснато на: Fri Jun 26, 2009 11:55 am    Заглавие: Задачи, Висша Алгебра

Привет на всички, знам че задачите посочени по-долу не са от най-сложните, но ми липсват някой нужни познания за да се преборя стях. Нуждая се от помощ за да разбера подхода и принципа на решаването им, за да мога да се справя и с други подобни на тях.

Благодаря предварително, а ето ги и тях.



zads.JPG
 Description:
 Големина на файла:  25.51 KB
 Видяна:  3298 пъти(s)

zads.JPG


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Fri Jun 26, 2009 3:33 pm    Заглавие:

За първата, има теорема която гласи, че всяка симетрична фунция може да се представи като полином от коефициентите. Това би трябвало да сте го учили, за това са ви дали тази задача. Доказателството е коструктивно. Така, че един начин е следваш доказателството стъпка по стъпка. Друг начин е както се прави в училище за квадратни полиноми. Умноваш и с хитри комбинации представияш израза чрез елементарните симетрични фунции и изпозваш формуите на Виет.

Имам забележка относно означението [tex]x^5-x^2-1\in\mathbb C[/tex] е неправилно написано. Не си ти виновен, само си ги снимал, и предполагам, че е печатна грешка. Правилно е [tex]x^5-x^2-1\in\mathbb{C}[x][/tex]

За втората [tex]S_3[/tex] има шест елемента. Ако не бройм единичния само пет. Ако нищо не ти хрумва можеш да караш с груба сила. Например за първата част спрягаш 'ро' и 'тау' със всеки елемент и гледаш какво се получава. По подобен начин и останалите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pyromaniac
Начинаещ


Регистриран на: 26 Jun 2009
Мнения: 4


МнениеПуснато на: Fri Jun 26, 2009 4:50 pm    Заглавие:

Проблемът е в това, че през по-голямата част от семестъра имах проблеми и не съм посещавал университета и сега почти целия материал ми е откъслечен и неясен, а трябва някък си да успея да се преборя с него до 5-ти. Ще съм безкрайно благодарен ако успеете да ми помогнете поне с някой от нещата.

Благодаря на всички които са обърнали внимание на поста ми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Fri Jun 26, 2009 4:54 pm    Заглавие:

Ти какво очакваш в няколко поста да ти обясним това което си пропуснал за цял семестър. Изхода е да си всемеш учебника или лекциите и да четеш. За втората задача трябва само да знаеш какво е група, подгрупа и нормална подгрупа. Кое точно те затруднява?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pyromaniac
Начинаещ


Регистриран на: 26 Jun 2009
Мнения: 4


МнениеПуснато на: Fri Jun 26, 2009 5:04 pm    Заглавие:

това, ще го намеря. Да лекции имам, но се питах по какав начин прецени броя на елементите на S и дали можеш да ми предложиш някакав удачен линк с условиа на задачи свързани с материяла по Висша Алгебра, просто не съм в София и няма да имам възможност да се прибера до там преди датата на изпита, а нямам в себе си никакви задачи, единстено теория и лекционен материал.

Благодаря още един път и се извинявам ако тези постове са безсмислени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Fri Jun 26, 2009 5:12 pm    Заглавие:

Pyromaniac написа:
това, ще го намеря. Да лекции имам, но се питах по какав начин прецени броя на елементите на S и дали можеш да ми предложиш някакав удачен линк с условиа на задачи свързани с материяла по Висша Алгебра, просто не съм в София и няма да имам възможност да се прибера до там преди датата на изпита, а нямам в себе си никакви задачи, единстено теория и лекционен материал.

Благодаря още един път и се извинявам ако тези постове са безсмислени.


От това какво е S. Колко са пермутациите на три елемента? Линкове нямам, мове би някой друг има нещо онлайн.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Висша алгебра(ВА) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.