Регистрирайте сеРегистрирайте се

история от фми

Иди на страница 1, 2  Следваща
 
   Форум за математика Форуми -> Образование
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Baronov
Напреднал


Регистриран на: 05 Jun 2008
Мнения: 316

Репутация: 55.4
гласове: 39

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 5:43 pm    Заглавие: история от фми

Тази година съм 3-ти курс и като всеки 3-токурсник, който иска да учи магистратура се записах за изпита gre. То няма дати всеки ден и аз се записах за 19-ти юни. Проблемът е, че точно на 19-ти имам писмен изпит (задачи) по един предмет във фми. Нищо викам си аз, ще говоря с асистентката, жената ме познава, ходил съм на упражненията, взимал съм участие, ще ми влезе в положението жената и ще ме изпита по друго време. Пак ви казвам говорим за задачи. Тоест всичко, което трябва да направи тя е да намери 2 задачи (тук наистина задачите се различават само по цифрите) и да ми ги даде да ги решавам, докато имаме упражнение. Това беше и молбата ми. Това се прави 1000 пъти всяка година във фми от хора, които заминават на бригади, стажове, обменни програми в чужбина. Отговори ми все едно я питам дали ще ми услужи с пари!!! След като попитах доцента, неговият отговор беше (цитирам); "Вашите проблеми не ме интересуват и обяснения не давам! Ясно?"
Аз съм с неособено здрави нерви и не мога да го повярвам това. Надявам се сега да нямам проблеми след гневните емейли, които написах на въпросния доцент. Заради подобно нещо почти ме изключиха от гимназията. Може би единствено постиженията ми по математика ме спасиха тогава. Подчертавам това нее поправка, не искам дасе явявам за 15-ти път, а за първи.

Разбирам, че не могат да отделят 2 часа, ама говорим за 2 задачи в упражнението.
Искам някой да ми обясни подобно поведение.

Защо всички учители се мислят за богове, защо си мислят, че са повече от нас??? Не разбирам???
Разбирам, че това не му влиза юридически в задълженията, но морално?

Ето затова българия ( с малка буква) винаги ще остане разграден двор, защото на никой не си мръдва пръста за да направи услуга на друг, ако няма облага.
Не разбирам и ненавиждам подобно отношение, за мен тези хора изобщо не са хора на науката, да не говорим за преподаватели или нещо подобно. Абослютно не ме интересува неговата гледна точка, дали има лични проблеми или не и защо ми е отказал.

Трябва да си взема всички изпити преди края на годината, а до края на септември не съм в България, заради стаж. Зимата се подават документите за кандидатстване и аз не мога да кандидатствам с невзет изпит. За мен това е най-важното нещо на света, егати, а теми викат не ме интересува... По този начин наистина ми прецакват целия живот, заради 5-минути работа...

Извинявам се за дългия пост, но в момента съм тоолкова ядосан, че не е истина.


Последната промяна е направена от Baronov на Mon Jun 01, 2009 7:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 5:56 pm    Заглавие:

Баронов, не може ли да подадеш молба до декана?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:01 pm    Заглавие:

Винаги има такива капути. Я кажи кой е този( и тази).

Не е ли възможно да говориш с друг, който води същия предмет и е нормален човек за да се съгласи да те изпита по-рано. Демек да идеш при него с индивидуален протокол.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:12 pm    Заглавие: Re: история от фми

Baronov написа:
Абослютно не ме интересува неговата гледна точка, дали има лични проблеми или не и защо ми е отказал.

Защо тогава той да се интересува от твоите проблеми Shocked ??? Не мислиш ли, че мисленето ти е доста егоцентрично?
Baronov написа:
Трябва да си взема всички изпити преди края на годината, а до края на септември не съм в България, заради стаж. Зимата се подават документите за кандидатстване и аз не мога да кандидатствам с невзет изпит. За мен това е най-важното нещо на света, егати, а теми викат не ме интересува... По този начин наистина ми прецакват целия живот, заради 5-минути работа...

Едва ли целия ти живот е прецакан, от всяка ситуация има изход. Мисля, че си постъпил най-малкото глупаво като си писал гневни мейли до преподавателя, нито си му на годините, нито на образованието, нито на научните титли.
Дори и да пишеш до деканата, както те съветва г-жа Симеонова, полза няма да има. Аз ако бях на мястото на преподавателя не нямаше да изтегля датата заради теб, ами 3-ка няма да видиш докато съм на тази длъжност!!! Какъв си ти, че да преценяваш действията на въпросния преподавател??
Baronov написа:

Пожелавам всичко най-лошо на въпросния доцент, жена му, децата му и квото има още там.

Това направо ме срази Shocked !!! Не очаквах, че млад (би трявало образован), ерудиран човек да напише подобно нещо. Нали знаеш, че всичко се връща?

Аз също имам проблем с 1 преподавател, имам взет изпит при него, от 1-та ми специалност, по същия буквар, по който ще ни изпитва от 2-та ми специалност и не иска да ми признае оценката Evil or Very Mad . Ама да седна да му пиша гневни мейли и да се принизяван на нивото на маса запалянковци на ритачите, еми, извинявай, ама няма да стане. Въпрос на принципи и гледна точка, все пак.

Иначе, ако имаш преподавател, който те уважава и на когото не си писал гневни мейли Laughing , може да ти ходотейства пред този, стига да имаш очи да молиш де.

Успех!

П. П. ако не беше действал толкова импулсивно, щях да ти кажа още няколко начина, но мисля, че сега е твърде късно Wink .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:18 pm    Заглавие:

Зайо, що пак се изказваш неподготвена? Когато, в твоята област станеш това, което е Баронов в математиката, ще поговорим Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baronov
Напреднал


Регистриран на: 05 Jun 2008
Мнения: 316

Репутация: 55.4
гласове: 39

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:26 pm    Заглавие:

Мерси за идеите. Оказа се, че мога да си сменя датата на gre-то. Ще ми струва 50$, ама какво да се прави.
Това разбира се не променя по никакъв начин отношението ми към тези хора (предметът е Оптимиране на специалност приложна математика, водят го едни и същи хора).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:28 pm    Заглавие: Re: история от фми

zaio написа:
Аз ако бях на мястото на преподавателя не нямаше да изтегля датата заради теб, ами 3-ка няма да видиш докато съм на тази длъжност!!! Какъв си ти, че да преценяваш действията на въпросния преподавател??


Ти да не би да се готвиш да ставаш учител. Гледам вече имаш мисленето на калпав учител. Заради такива с такъв манталитет им излиза лошо име на учителите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:33 pm    Заглавие:

Значи , аз съм учител, ама и на мен ми е писнало от тъпотии. Щото, като изкара някой 2 на изпит ( в бившето ми у- ще, а и в много други), се получава веднага:
1) Трета сесия от министъра
2) Директива от Директора, на учениците да се дават до последно консултации и да се пише 3
А, когато става въпрос човек, който може и знае, да бъде изпитан индивидуално ( не поради безсмислено желание), а защото се налага
ПАС Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baronov
Напреднал


Регистриран на: 05 Jun 2008
Мнения: 316

Репутация: 55.4
гласове: 39

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:34 pm    Заглавие:

Еми да говоря глупости като съм ядосан. Какво мога да направя. Все тая. Уважението, обаче не се печели нито с титли нито с години, а се губи с някакъв абсурд като този. Оказа се, че мога даси сменя другия изпит и ще се явя сега и пича ще ми пише не 3, а 6, защото ще знам всичко (как ще стане това 2 дни преди gre-то не знам, ама..).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:35 pm    Заглавие:

Баронов, я ни просвти. Какво е това gre?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:37 pm    Заглавие:

ганка симеонова написа:
Зайо, що пак се изказваш неподготвена? Когато, в твоята област станеш това, което е Баронов в математиката, ще поговорим Twisted Evil

Кога съм се изказвала ПАК неподготвена?
Използвате заучени фрази.
И от къде знаете на какво ниво са знанията ми, че ме сравнявате с Баронов в математиката???


Последната промяна е направена от zaio на Mon Jun 01, 2009 6:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baronov
Напреднал


Регистриран на: 05 Jun 2008
Мнения: 316

Репутация: 55.4
гласове: 39

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:38 pm    Заглавие:

Ами нищо особено, просто най-гадния изпит на света. С него се кандидатства за магистратура и докторантура в чужбина, главно в САЩ. Изпитът има английски и математика. Математиката е тъпа, но английския е ужасно гаден. Думите, които се падат там правят SAT да изглежда като разходака в парка. Няма смисъл да казвам, че и американците не ги знаят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:39 pm    Заглавие:

Baronov написа:
(предметът е Оптимиране на специалност приложна математика, водят го едни и същи хора).


Не съм имал 'щастието' да слушам нещо при него. Но като стана дума за истории от фми, имал съм 'честа' да ми водят геометрия И.Иванова и Андрейчин. Много е забавно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:43 pm    Заглавие:

zaio написа:
ганка симеонова написа:
Зайо, що пак се изказваш неподготвена? Когато, в твоята област станеш това, което е Баронов в математиката, ще поговорим Twisted Evil

Кога съм се изказвала ПАК неподготвена?
Използвате заучени фрази.
И от къде знаете на какво ниво са знанията ми, че ме сравнявате с Баронов в математиката???

Напоследък винаги се изказваш така. Извинявай,но това е форум за математика. ПОне, да беше решила нещо Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:47 pm    Заглавие:

Baronov написа:
Ами нищо особено, просто най-гадния изпит на света. С него се кандидатства за магистратура и докторантура в чужбина, главно в САЩ. Изпитът има английски и математика. Математиката е тъпа, но английския е ужасно гаден. Думите, които се падат там правят SAT да изглежда като разходака в парка. Няма смисъл да казвам, че и американците не ги знаят.


Но пък има Българи които ги знаят. Познавам хора с пълн брой точки на англииския. Ти ще се явяваш ли на GRE subject?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
r2d2
VIP


Регистриран на: 28 Feb 2007
Мнения: 1936
Местожителство: in the galaxy (Far Far Away)
Репутация: 311.2Репутация: 311.2
гласове: 179

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:53 pm    Заглавие:

Тази история е срамна! Направо не мога да повярвам!

Винаги във Факултета е имало и кретени, но слава богу те са единици!

Подобно отношение към колега е просто недопустимо!

А когато това е един от малкото ДОБРИ (не познавам Баронов лично, но съм чувал мнения на колеги, които уважавам) студенти е ГАДНО. Дано да не е и ПРЕДНАМЕРЕНО!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:57 pm    Заглавие:

Евала r2d2, защото наистина сме колеги, всички- независимо дали сме преподаватели във ВУЗ, учители, студенти..
А относно зайко Twisted Evil
Като си толкова умна, следната задача си има условие, решение и отговор:
В този сайт се занимаваш с математика, решаваш или прекратяваш да спамиш и си намираш друг сайт! АМАН!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 6:59 pm    Заглавие:

ганка симеонова написа:
zaio написа:
ганка симеонова написа:
Зайо, що пак се изказваш неподготвена? Когато, в твоята област станеш това, което е Баронов в математиката, ще поговорим Twisted Evil

Кога съм се изказвала ПАК неподготвена?
Използвате заучени фрази.
И от къде знаете на какво ниво са знанията ми, че ме сравнявате с Баронов в математиката???

Напоследък винаги се изказваш така. Извинявай,но това е форум за математика. ПОне, да беше решила нещо Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Никъде в правилата не пише, че хора, които не решават задачи не се допускат до форума. Нарушила ли съм някое правило досега? Вие ли измисляте правилата, г-жо Симеонова, та ще ми казвате какво да правя и къде да пиша?
Вие сте обикновен потребител, също като мен.
Единственият, който може да ми попречи да посещавам този форум е админът, не вие!!!!!! Evil or Very Mad
"Напоследък винаги се изказваш така."
В математиката всяко твърдение изиква доказателство. Къде са вашите доказателства, г-жо Симеонова?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
r2d2
VIP


Регистриран на: 28 Feb 2007
Мнения: 1936
Местожителство: in the galaxy (Far Far Away)
Репутация: 311.2Репутация: 311.2
гласове: 179

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 7:04 pm    Заглавие:

Искам да изясня, че нормалното (официалното) обръщение към всеки студент е КОЛЕГА!

Под отношение към колега в горния ми пост, разбирам отношението на ония двамата (които ме е срам, че с ми колеги) към КОЛЕГАТА Баронов!


Последната промяна е направена от r2d2 на Mon Jun 01, 2009 7:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 7:06 pm    Заглавие:

Баронов, напълно те подкрепям във всичките ти изводи с изключение на този за децата. Опитвам се и аз да си отговоря на подобни на твоите въпроси и ми се струва, че цялата работа идва от това че българите сме си гадни по природа. Когато бях студент в ФМИ(1978-1982) най-много ми харесваше анализа. Бях си направо супер добър. На изпита по Анализ 1 при покойния вече Иван Проданов той даваше заедно с въпросите, които трябваше да развием и по едно елементарно въпросче на малко листче, на което трябваше да отговорим за 5 минути и да му го върнем. На мен ми се падна нещо много просто и два въпроса, единият от които беше от най-дългите и трудни. В бързината и притеснен до известна степен от въпросите обърках куверта, както му казваше Проданов! Въпросите си бях развил перфектно и предвкусвах шестичката, но като седнах да ме изпитва Проданов ми зададе същото въпросче от листчето, но в друга формулировка. Аз вече успокоен му отговорих. И какво последва? Каза да, ама тук си написал друго. Прелисти въпросите като карти за игра, написа ми тройка и ми хвърли най-просташки книжката!!! Аз естествено онемях, казах все някак си благодаря и се изнесох като попарен от стаята! Все още недоумявам как такъв отличен преподавател и учен може да бъде толкова лош педагог?! Никога няма да забравя този случай, но все някак си го преживях. Така, че напълно те разбирам!!! Успех на изпитите и по-спокойно!!! Very Happy Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 7:26 pm    Заглавие:

estoyanovvd написа:
Баронов, напълно те подкрепям във всичките ти изводи с изключение на този за децата. Опитвам се и аз да си отговоря на подобни на твоите въпроси и ми се струва, че цялата работа идва от това че българите сме си гадни по природа. Когато бях студент в ФМИ(1978-1982) най-много ми харесваше анализа. Бях си направо супер добър. На изпита по Анализ 1 при покойния вече Иван Проданов той даваше заедно с въпросите, които трябваше да развием и по едно елементарно въпросче на малко листче, на което трябваше да отговорим за 5 минути и да му го върнем. На мен ми се падна нещо много просто и два въпроса, единият от които беше от най-дългите и трудни. В бързината и притеснен до известна степен от въпросите обърках куверта, както му казваше Проданов! Въпросите си бях развил перфектно и предвкусвах шестичката, но като седнах да ме изпитва Проданов ми зададе същото въпросче от листчето, но в друга формулировка. Аз вече успокоен му отговорих. И какво последва? Каза да, ама тук си написал друго. Прелисти въпросите като карти за игра, написа ми тройка и ми хвърли най-просташки книжката!!! Аз естествено онемях, казах все някак си благодаря и се изнесох като попарен от стаята! Все още недоумявам как такъв отличен преподавател и учен може да бъде толкова лош педагог?! Никога няма да забравя този случай, но все някак си го преживях. Така, че напълно те разбирам!!! Успех на изпитите и по-спокойно!!! Very Happy Wink


За съжаление не съм имал възможноста да го познавам лично. Познавам го само от няколкото негови книги и биографични статии(за него от други математици). И мнението ми за него е много много високо. Този случай много ме учудва. Все пак може да не е било злонамерено, а човешка грешка(макар и непростима).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krainik
Фен на форума


Регистриран на: 01 May 2009
Мнения: 697

Репутация: 51.8
гласове: 44

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 7:28 pm    Заглавие: Re: история от фми

zaio написа:

Аз ако бях на мястото на преподавателя не нямаше да изтегля датата заради теб, ами 3-ка няма да видиш докато съм на тази длъжност!!!
Е, ама не си.. И слава богу!!!

zaio написа:
Аз също имам проблем с 1 преподавател, имам взет изпит при него, от 1-та ми специалност, по същия буквар, по който ще ни изпитва от 2-та ми специалност и не иска да ми признае оценката Evil or Very Mad . Ама да седна да му пиша гневни мейли и да се принизяван на нивото на маса запалянковци на ритачите, еми, извинявай, ама няма да стане. Въпрос на принципи и гледна точка, все пак.
Да, страхотна идея. Примири се, че някой си едва ли не ти проваля живота, че и на всичкото отгоре му прави "мили очички", па белким си промени мнението. Е, не всички разсъждават като теб Evil or Very Mad И по-добре...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ins-
Фен на форума


Регистриран на: 03 Oct 2007
Мнения: 567
Местожителство: Роман, София
Репутация: 56.6
гласове: 28

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 7:29 pm    Заглавие:

Аз съм завършил ... УНСС и за радост почти не съм имал преживявания като вашите ... само веднъж преподавателя по Теория на Вероятностите бързаше за някъде и попретупаха проверките на работите и хората, които преписаха имаха отлични оценки, аз и тези, които бяхме писали каквото знаем - по-ниски оценки ... иначе беше веселяк - като отидох да го попитам защо имам по-ниска оценка ми каза, че ако съм бил казал, че Габаре е по-голямо от Роман съм щял да имам повече ... разсмях се от сърце ... а и не ми пукаше, защото така и така имах отлични оценки, а на изпит по математика почти не стъпих ... освободих всички още преди датите. Всъщност ... оценяването на работи на голям брой хора за кратко време винаги води до грешки ... това беше основната слабост в УНСС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
r2d2
VIP


Регистриран на: 28 Feb 2007
Мнения: 1936
Местожителство: in the galaxy (Far Far Away)
Репутация: 311.2Репутация: 311.2
гласове: 179

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 7:32 pm    Заглавие:

zaio написа:

Никъде в правилата не пише, че хора, които не решават задачи не се допускат до форума.


Да, уви никъде не го пише. А би трябвало. При това точно РЕШАВАТ, а не искат да им се реши (някои от тях дори смятат, че сме длъжни).

А сега, за вас г-це! Понеже си нямам работа съм изчел всички простотии в тоя сайт. Вашите, като почнем от пиърсинга и завърша с култовата дума "абит", са една сериозна част, която придава неповторимия "чалга"-привкус на тоя сайт.

Разберете, от сериозните потребители не сте желана!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 9:20 pm    Заглавие: Re: история от фми

zaio написа:
Аз ако бях на мястото на преподавателя не нямаше да изтегля датата заради теб, ами 3-ка няма да видиш докато съм на тази длъжност!!! Какъв си ти, че да преценяваш действията на въпросния преподавател??
.

Зайо, ще ти кажа, за разлика от "бля- бля" дисциплините, Математиката я наричат Царица на науките.
Когато човек може и знае, никой не може да пише 2 Exclamation Exclamation Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Garoll
Напреднал


Регистриран на: 16 Apr 2008
Мнения: 355
Местожителство: sofia
Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1
гласове: 15

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 9:52 pm    Заглавие:

Искам първо да кажа, че във всяка една наука има както умни, така и малоумни, всичко зависи единствено от човека, т.е. от отделния индивид.По университетите е пълно със специалности с нисък бал, за които се говори, че хората там са тъпи и т.н., което до голяма степен е вярно, НО има хора, които отиват там, защото се интересуват от тази материя и допринасят малко или много за развитието и.Просто мисля, че е смешно области като ядрена физика или машиностроенето да бъдат считани за тъпи и за това, че хората, които се занимават с тях са с нещо по-малко от, който и да е.Надявам се, че ме разбирате какво искам да кажа.
В този ред на мисли искам да кажа същото нещо за учителите, асистентите, доцентите и т.н.С цялото ми уважение към учителите и асистентите, които четат това - ясно е, поне за мен, че над 50% от хората, които стават учители, асистенти и т.н. са просто хора, които не са намерили по-добра реализация.Пак казвам, не искам да ме разбирате грешно, не говоря за всички, навсякъде си има точни хора.Затова не ме учудва, че асистент, на когото това му е работата, създава такива проблеми.Просто е пълно с много комплексирани хора.Не може някой, на когото работата му е да организира изпит, да изпитва и т.н. да се държи по такъв начин, с когото и да е, най-малкото с човек, от когото зависи заплатата му.

П.С. Между другото не съм съгласен с това, че особено за физиката, както и за много други науки се твърди,че са нищо в сравнение с математиката.Това просто не е така и е добре човек преди да изказва подобни твъредния за дадена наука, дял или каквото и да е, да е запознат на едно доста прилично ниво какво същност представлява съответната наука, дял или каквото и да е...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 10:02 pm    Заглавие:

Garoll написа:
Искам първо да кажа, че във всяка една наука има както умни, така и малоумни, всичко зависи единствено от човека, т.е. от отделния индивид.По университетите е пълно със специалности с нисък бал, за които се говори, че хората там са тъпи и т.н., което до голяма степен е вярно, НО има хора, които отиват там, защото се интересуват от тази материя и допринасят малко или много за развитието и.Просто мисля, че е смешно области като ядрена физика или машиностроенето да бъдат считани за тъпи и за това, че хората, които се занимават с тях са с нещо по-малко от, който и да е.Надявам се, че ме разбирате какво искам да кажа.
В този ред на мисли искам да кажа същото нещо за учителите, асистентите, доцентите и т.н.С цялото ми уважение към учителите и асистентите, които четат това - ясно е, поне за мен, че над 50% от хората, които стават учители, асистенти и т.н. са просто хора, които не са намерили по-добра реализация.Пак казвам, не искам да ме разбирате грешно, не говоря за всички, навсякъде си има точни хора.Затова не ме учудва, че асистент, на когото това му е работата, създава такива проблеми.Просто е пълно с много комплексирани хора.Не може някой, на когото работата му е да организира изпит, да изпитва и т.н. да се държи по такъв начин, с когото и да е, най-малкото с човек, от когото зависи заплатата му.

П.С. Между другото не съм съгласен с това, че особено за физиката, както и за много други науки се твърди,че са нищо в сравнение с математиката.Това просто не е така и е добре човек преди да изказва подобни твъредния за дадена наука, дял или каквото и да е, да е запознат на едно доста прилично ниво какво същност представлява съответната наука, дял или каквото и да е...


Не съм съгласен. Много по лесно е да се намери добре платена работа, ако човек разбира от математика, от колкото да се намери работо във ФМИ-то. Хората отиват там не защото не са си намерили друга работа, а защото искат да идат там.

Останалите неща какво общо имат с темата. Кой говори за желани и нежелани специалности. И кой говори за науки и коя е по по най.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ins-
Фен на форума


Регистриран на: 03 Oct 2007
Мнения: 567
Местожителство: Роман, София
Репутация: 56.6
гласове: 28

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 10:04 pm    Заглавие:

не се карайте толкова на zaio, на моменти е странна, но е добра и разнообразява форума, вероятно след време ще се промени и няма да използва подобни думи, а кой знае ... може и да реши някоя задача Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Garoll
Напреднал


Регистриран на: 16 Apr 2008
Мнения: 355
Местожителство: sofia
Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1
гласове: 15

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 10:31 pm    Заглавие:

Цитат:
Останалите неща какво общо имат с темата. Кой говори за желани и нежелани специалности. И кой говори за науки и коя е по по най.


Еми както виждаш това е въведение в темата, за да разберат хората какво е намерението ми, а не да се засегнат.А за наука говори Ганка.

Цитат:
Не съм съгласен. Много по лесно е да се намери добре платена работа, ако човек разбира от математика, от колкото да се намери работо във ФМИ-то. Хората отиват там не защото не са си намерили друга работа, а защото искат да идат там.


Е да, ако човек разбира от математика разбира се, че е лесно да си намери по-добре платена работа, не уча във фми, но се съмнявам, че всички математици разбират супер много от математика, най-малкото там където уча преподавателите и асистентите са завършили фми.Само не ми казвай, че във фми няма никаква корупция и че не връзкарчетата ги взимат на работа.От личен опит знам, че е така.И между другото тъпо е да се мисли, че всички хора, които се занимават с едно единствено нещо, например математика са супер отдадени на науката и живеят за нея(е пак казвам, че има такива, но не мисля, че това е мнозинството).Пак казвам, че като човек не е запознат със всичко случващо се е лесно да се отдаде просто на едно нещо и да твърди, че другите неща са безсмислени.И връзката с темата според мен си е много точна - говорим за асистент точно от този тип, който описвам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 10:38 pm    Заглавие:

Garoll написа:


Е да, ако човек разбира от математика разбира се, че е лесно да си намери по-добре платена работа, не уча във фми, но се съмнявам, че всички математици разбират супер много от математика, най-малкото там където уча преподавателите и асистентите са завършили фми.И между другото тъпо е да се мисли, че всички хора, които се занимават с едно единствено нещо, например математика са супер отдадени на науката и живеят за нея(е пак казвам, че има такива, но не мисля, че това е мнозинството).Пак казвам, че като човек не е запознат със всичко случващо се е лесно да се отдаде просто на едно нещо и да твърди, че другите неща са безсмислени.И връзката с темата според мен си е много точна - говорим за асистент точно от този тип, който описвам.


Естесвено, че има най-ралични хора които завършват ФМИ. А преподавателите в другите университети не ги знам, много са на много ниско ниво. Става дума за преподавателите във ФМИ. Като не ги знаеш защо се изказваш така за тях? В конкретния случай става дума за доцент, но това е без значение. Не може да екстраполираш лошото ниво на преподавателите от университета в който учиш до тези от ФМИ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Образование Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.