Регистрирайте сеРегистрирайте се

Обем на петоъгълник ?

Форум за математика Форуми -> Формули за съкратено умножение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
KanCb3oB
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sun Feb 11, 2007 3:29 pm    Заглавие: Обем на петоъгълник ?

Малко помощ от вас математици. Тъй като съм забравил формулата за изчисление на обем на петоъгълник. Трябва да си изчисля колко литра ми е аквариума ми. Ето ги размерите:
25см.,75см.,25см,77см.,77см. - това са размерите на стените в последователен ред (обиколка)
55см - височина

[/img]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Infernum
Фен на форума

гласове: 20

МнениеПуснато на: Sun Feb 11, 2007 9:38 pm    Заглавие:

Ако ти трябва верно за аквариума, по-добре вземи една кофа с известен обем (или съд, на който можеш да сметнеш лесно обема) и брой кофите, докато се напълни аквариума. Ако е осатнало количество в последната кофа, това количество можеш да измериш с по-дребен съд с известен обем, или ако кофата ти е цилиндрична (перфектният вариант) си намираш обема на частта, която си излял и така. Laughing Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
KanCb3oB
Начинаещ

МнениеПуснато на: Wed Feb 14, 2007 4:51 pm    Заглавие: Еееееееееее

Ако беше за този вариянт нямаше да пиша във форума. Нямам време да пълня около 15 кофи за да разбере колко е литра. Плюс това в аквариума вече има риби и немога да го спадна напълно за да почна до го пълня нанова. Апък нали щом посещавате този сайт трябва да сте на Ти с математиката. Така че варианта с формулата по-ми харесва Laughing Надявам се някои да ми помогне!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Infernum
Фен на форума

гласове: 20

МнениеПуснато на: Wed Feb 14, 2007 11:30 pm    Заглавие:

Абе може и да си прав, ама аз лично не съм чувал петоъгълника да има обем, та затуй рекох да те светна нещо по-просто. Wink
Иначе може да пробваш да си разделиш основата (петоъгълника) на някакви триъгълници, даже като гледам размерите, формата му май е като къщичка, та може да го разделиш на един равнобедрен триъгълник със страни 75,77,77 и един правоъгълник със страни 25 и 75, да им намериш лицата и да ги сумираш. После умножаваш по височината получената сума и така. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Формули за съкратено умножение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.