Регистрирайте сеРегистрирайте се

Границите на човешкия разум

Иди на страница Предишна  1, 2
 
   Форум за математика Форуми -> Друго
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rytimid
Редовен


Регистриран на: 14 Oct 2007
Мнения: 110

Репутация: 13.3
гласове: 4

МнениеПуснато на: Wed Apr 22, 2009 9:43 pm    Заглавие:

shemet написа:
debtor_of_death или schrodinger!!! Има ли разлика?!?!?! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Освен това, че веднъж се представя за седмокласник, а друг път - за дванадесетокласник? А кой го знае на колко години е!?!?!


ахахахха разкри ме, признавам си Smile безработен, на 32 години, търся разкрепостена жена за бърза забешка, с преспектива за евентуална женидба, но задължително с предбрачен договор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Wed Apr 22, 2009 10:05 pm    Заглавие:

debtor_of_death написа:
shemet написа:
debtor_of_death или schrodinger!!! Има ли разлика?!?!?! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Освен това, че веднъж се представя за седмокласник, а друг път - за дванадесетокласник? А кой го знае на колко години е!?!?!


ахахахха разкри ме, признавам си Smile безработен, на 32 години, търся...

развлечение Rolling Eyes Laughing .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shemet
Начинаещ


Регистриран на: 27 Oct 2008
Мнения: 10

Репутация: 3.5Репутация: 3.5Репутация: 3.5
гласове: 1

МнениеПуснато на: Wed Apr 22, 2009 10:33 pm    Заглавие:

debtor_of_death написа:
shemet написа:
debtor_of_death или schrodinger!!! Има ли разлика?!?!?! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Освен това, че веднъж се представя за седмокласник, а друг път - за дванадесетокласник? А кой го знае на колко години е!?!?!


ахахахха разкри ме, признавам си Smile безработен, на 32 години, търся разкрепостена жена за бърза забешка, с преспектива за евентуална женидба, но задължително с предбрачен договор


Малееее, нарочно ли бъркаш правописа?! За да не те разкрием. Или си просто неграмотен?! Женидба и забешка!!!! Срамота!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Wed Apr 22, 2009 10:53 pm    Заглавие:

Това е форум за МАТЕМАТИКА, не за български хихих Wink.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shemet
Начинаещ


Регистриран на: 27 Oct 2008
Мнения: 10

Репутация: 3.5Репутация: 3.5Репутация: 3.5
гласове: 1

МнениеПуснато на: Wed Apr 22, 2009 11:32 pm    Заглавие:

Зайо Байо, а ти какво правиш във форум за математика?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Wed Apr 22, 2009 11:44 pm    Заглавие:

Дебна Rolling Eyes
В представянето си съм го написала, а не, в темата за антивирусни. Бяхме регнати с 1 колежка, после реших да се регна сама. Припомням си статистиката Cool Laughing .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rytimid
Редовен


Регистриран на: 14 Oct 2007
Мнения: 110

Репутация: 13.3
гласове: 4

МнениеПуснато на: Thu Apr 23, 2009 4:34 pm    Заглавие:

shemet написа:
debtor_of_death написа:
shemet написа:
debtor_of_death или schrodinger!!! Има ли разлика?!?!?! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Освен това, че веднъж се представя за седмокласник, а друг път - за дванадесетокласник? А кой го знае на колко години е!?!?!


ахахахха разкри ме, признавам си Smile безработен, на 32 години, търся разкрепостена жена за бърза забешка, с преспектива за евентуална женидба, но задължително с предбрачен договор


Малееее, нарочно ли бъркаш правописа?! За да не те разкрием. Или си просто неграмотен?! Женидба и забешка!!!! Срамота!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


абсолютно, направо модул го сложи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FuckYouAll
Редовен


Регистриран на: 27 Feb 2009
Мнения: 165


гласове: 16

МнениеПуснато на: Thu Apr 23, 2009 5:26 pm    Заглавие:

Абе ей, какво разваляш темата заради глупостите ти. Как може? Ти не виждаш ли че тоя е писал коренно различни неща, които са 99% глупости. Тука всеки си мисли че да съдиш разума дали е гранишен зависи от това крайно ли е количеството информация което може да поеме. Както виждаш той се е насочил натам с някакви n-ове и ∞ и не знам какви още простотии и умозаключенията от 3ти род ги е извеждал по абсолютна стойност, като те могат да са само от смесен вид. Затова е грешно.
Ако беше прочел някой от постовете, мооооже би, ама може би щеше да видиш, че аз такива плиткоумни неща никога не съм писал.
Не го критикувам пича, има право на мнение, ама треа да му обесня на тоя колко е в грешка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shemet
Начинаещ


Регистриран на: 27 Oct 2008
Мнения: 10

Репутация: 3.5Репутация: 3.5Репутация: 3.5
гласове: 1

МнениеПуснато на: Thu Apr 23, 2009 6:40 pm    Заглавие:

Schrodinger написа:
Както виждаш той се е насочил натам с някакви n-ове и ∞ и не знам какви още простотии и умозаключенията от 3ти род ги е извеждал по абсолютна стойност, като те могат да са само от смесен вид. Затова е грешно.


Единственото, което виждам е, че и двамата(или две в едно?!) сте на път да изкукате съвсем скоро!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ако вече не сте?! Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FuckYouAll
Редовен


Регистриран на: 27 Feb 2009
Мнения: 165


гласове: 16

МнениеПуснато на: Sat Apr 25, 2009 9:56 am    Заглавие:

Не, 5 в 10 сме. Предпочитам изкукал отколкото да ме бъркат с друг. Сега дано си доволен.

Сега, така и така пиша, нека кажем нещо за разума и съзнанието. Доста е проблематично, защото и двете определям аз като състояния (това не е опит за дефиниция!), следователно по това не се различават. Но разум не наричаме ли точно това състояние на душата, когато тя е в досег с истината, с чистото и винаги съществуващото? Ами съзнанието? Какво означава човек да е в съзнание?-ами да е буден. А какво означава да осъзнанеш нещо?-да минеш в състояние на единомислие със себе си след съзерцаване на проблем. Значи осъзнаването идва след прилагането на разума. Ето ви го фундаменталния въпрос: Може ли човек да осъзнае това, което съзерцава?
Открихме, че не му е проблем да разсъждава, но според вас, дали осъзнаваме в чист вид нещата или разумът ни само блуждае, неспособен да разбере и сляп за света?

Ето ви мойта риторична философия, която не дава никакви отговори и е абсолютно безполезна и не може да ви помогне по никакъв начин в живота, ако освен не ви е жизнено важно да потърсите мястото си в света.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rytimid
Редовен


Регистриран на: 14 Oct 2007
Мнения: 110

Репутация: 13.3
гласове: 4

МнениеПуснато на: Sat Apr 25, 2009 3:30 pm    Заглавие:

shemet написа:
Schrodinger написа:
Както виждаш той се е насочил натам с някакви n-ове и ∞ и не знам какви още простотии и умозаключенията от 3ти род ги е извеждал по абсолютна стойност, като те могат да са само от смесен вид. Затова е грешно.


Единственото, което виждам е, че и двамата(или две в едно?!) сте на път да изкукате съвсем скоро!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ако вече не сте?! Rolling Eyes


благодаря за помоща, тъкмо се притеснявах, защо са ми спрели зелените хапчета с формата на марсианци..... а аз толкова ги харесвам...... надявам се, предвид твоето ескпертно наблюдение, лекуващият ме лекар( здрасти данчо Smile ) пак да ми ги препише
ако наминаваш някой път около четвърти километър, кажи да те почерпя една бира, длъжник съм ти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mechkov
Начинаещ


Регистриран на: 29 Apr 2009
Мнения: 41

Репутация: 4.7Репутация: 4.7Репутация: 4.7Репутация: 4.7
гласове: 1

МнениеПуснато на: Wed Apr 29, 2009 4:17 pm    Заглавие:

Да си представим разума като множество от способности и знания R. R= { r1, r2 . . . , rn} n[tex]\in[/tex] N . Тогава n може да е много, много, много, ама много голямо и въпреки това rk < const за всяко k≤n. Защо? Защото ние сме несъвършени. Разсъждаваме в три измерения във Вселена , в която със сигурност има много повече. Опитваме се да отговорим на "фундаменталните" си въпроси и не разбираме, че отговорът на повечето от тези въпроси е отвъд нашето разбиране. Нашият разум може постоянно да придобива нови способности, но тези способности няма да надминат това, което природата ни е дала.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Друго Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.