Регистрирайте сеРегистрирайте се

Има ли извънземни ???

Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
   Форум за математика Форуми -> Друго
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Unimath22
Начинаещ


Регистриран на: 15 Jul 2007
Мнения: 28
Местожителство: Галактиката Млечен Път
Репутация: 4.9Репутация: 4.9Репутация: 4.9Репутация: 4.9

МнениеПуснато на: Sun Jun 29, 2008 12:50 pm    Заглавие:

Трябва да ви кажа, че много ме развеселихте с тая тема. Досега съм чел всички мнения по нея, изписани до момента в който пиша.
Много съм съгласен с v1rusman за това:
Цитат:
Споровете по тази (а и по допълнителните теми) са напълно безсмислени
.
Изумително е колко са склонни хората да пишат "празни приказки". Тук човек би си помислил, че ще има повече хора, които не са готови да изпадат в крайности, защото вече са осъзнали, че не е най-благоразумното нещо - в много по-малко случаи можем да говорим за крайности самоуверено и да сме оправдани да го оправим, отколкото обратното - тоя случай определено попада при повечето!
Все пак ще си кажа мнението. Вярвам (а не мисля!), че е възможно да има извънземни форми на живот, дори не само вярвам, че е възможно, вярвам че е вероятно да има не просто какви да е извънземни а интелигентни такива. Всъщност интуитивно съм предубеден, че до края на този или другия век човечеството ще има сигурен отговор на този въпрос. Или ние ще достигнем такова ниво на технологично развитие, че ще е физично невъзможно за извънземните да се скрият от нас, говоря за интелигентни извънземни, или извънземните, като видят, че сме стигнали нивото, което са чакали, ще излязат от "състояние на мълчаливо наблюдение" и ще осъществят някаква форма на контакт с нас. Относно религията, мисля, че в по-голямата част от света си е изиграла нужната роля в развитието на човечеството и скоро ще стане напълно ненужна в тази част. А, относно вярата, смятам, че винаги ще е необходима и полезна.
Завършвам с едно обобщение. Вярвам наравно силно, че всичко което изписах като мнение за дискутираните теми, е възможно да са пълни врели-некипели! Very Happy А като извод за безсмислеността на обсъждането на тези въпроси, може да се гледа на броя думи от вида "вярвам", "вероятно" и прочие, които съм използвал.

P.S.
Май въобще не биваше да се впускам в разните ми "дълбоки мисли" и "проникновения", а трябваше да постъпя като Fed, който според мен наблюдаваше с полуприкрита усмивка писанията ви и от време на време пускаше някой лаф. Smile Но на различни места съм виждал подобни дискусии и ми се е щяло да напиша нещо подобно на това което написах. Ето, направих го! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Schropp
Начинаещ


Регистриран на: 24 Jun 2008
Мнения: 2


МнениеПуснато на: Sun Jun 29, 2008 3:27 pm    Заглавие:

Никой не може да те накара да се интересуваш от дадена наука, но ако теоретичната физика и космологията бяха глупости, тогава едва ли едни от най- великите умове на днешния ден щяха да са посветени на тях, да не говорим, че експериментът в Женева струва 6 000 000 000 (шест милиарда) швейцарски франка. Така, че нямам против да не се интересуваш от тази материя, но не мисля, че някой има право да я третира като безсмислена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Unimath22
Начинаещ


Регистриран на: 15 Jul 2007
Мнения: 28
Местожителство: Галактиката Млечен Път
Репутация: 4.9Репутация: 4.9Репутация: 4.9Репутация: 4.9

МнениеПуснато на: Sun Jun 29, 2008 4:27 pm    Заглавие:

Извинявай, но ме развесели дори повече! Започвам с една многозначителна усмивчица: Laughing
Аз доколкото разбирам какво съм написал въобще не съм коментирал, която и да е наука! И имам един съвет към теб, който не е злонамерен, престани да си въобразяваш, че си в положение да отсъждаш кой ум колко гениален или негениален е, доста арогантно е!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мартин
Начинаещ


Регистриран на: 30 Apr 2008
Мнения: 10

Репутация: 1.2

МнениеПуснато на: Mon Jun 30, 2008 8:22 am    Заглавие:

Гледахте ли вчера по БТВ филма за Царичина?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
voknid
Редовен


Регистриран на: 06 Dec 2008
Мнения: 150
Местожителство: гр. Пловдив
Репутация: 18.1Репутация: 18.1
гласове: 6

МнениеПуснато на: Thu Jan 01, 2009 2:08 pm    Заглавие: Не е ли все едно?

Има или няма извънземни? Все едно. Ако има, те са много далече и скоро няма как да разберем. Ако все пак по някакъв начин разберем че има, скоро няма да можем да си отидем на гости. Ако все пак по някакъв начин си отидем на гости трябва и да се върнем. И през всичкото това време нещата се променят. Някоя от двете цивилизации може да не оцелее. Един живот не стига и за 1 светлинна година. Който тръгне трябва да осъзнае, че няма шанс жив нито да пристигне нито да се върне. Ако не ни посрещнат както очакваме, всичко се проваля. Сценарият е като откриването на Америка или кацането на Луната, но много по-сложен и непредсказуем. И каква полза от всичко това? (освен задоволено любопитство) Има или няма извънземни - все едно. От това не следва нищо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Saposto_MM
Напреднал


Регистриран на: 02 Apr 2007
Мнения: 383
Местожителство: Панагюрище
Репутация: 124.4
гласове: 67

МнениеПуснато на: Thu Jan 01, 2009 6:25 pm    Заглавие:

Според някои хора единствените извънземни на Земята сме самите ние. Аз лично вярвам в съществуването на извънземни. За мен по-интересен от въпроса има ли извънземни е въпроса защо някои хора вярват, че няма.
voknid, проблема с пътуването може би не е проблем за някои по-напреднали цивилизации, а от човечеството вероятно в скоро време ще бъде решен. Някои учени предполагат съществуването на портали в пространството. Други имат теоретични идеи за използване на частици с надсветлинна скорост. А евентуален контакт с извънземни би могъл донесъл нови знания.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
voknid
Редовен


Регистриран на: 06 Dec 2008
Мнения: 150
Местожителство: гр. Пловдив
Репутация: 18.1Репутация: 18.1
гласове: 6

МнениеПуснато на: Thu Jan 01, 2009 7:32 pm    Заглавие:

Кой би оцелял при преминаване през портал в пространството с надсветлинна скорост (телепортация). Който не знае, да гледа филма "Stargate".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Thu Jan 01, 2009 8:03 pm    Заглавие:

Има, разбира се Cool .
Алф е жив пример за това Wink . Като бях 3 клас се бих с 1 съученичка, после ми стана и колежка, за огромно мое съжаление, коя ще се омъжи за Алф като порасне Laughing . Това е единственият мъж или подобие на мъж, за когото съм се била Embarassed .
Сега сериозно. 50/50 съм.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marshal
Напреднал


Регистриран на: 31 Jul 2008
Мнения: 358
Местожителство: София
Репутация: 34.8Репутация: 34.8Репутация: 34.8
гласове: 17

МнениеПуснато на: Fri Jan 02, 2009 12:57 pm    Заглавие:

Първо аз мисля, че има извънземни.
Цитат:

Има или няма извънземни? Все едно. Ако има, те са много далече и скоро няма как да разберем. Ако все пак по някакъв начин разберем че има, скоро няма да можем да си отидем на гости. Ако все пак по някакъв начин си отидем на гости трябва и да се върнем. И през всичкото това време нещата се променят. Някоя от двете цивилизации може да не оцелее. Един живот не стига и за 1 светлинна година. Който тръгне трябва да осъзнае, че няма шанс жив нито да пристигне нито да се върне. Ако не ни посрещнат както очакваме, всичко се проваля. Сценарият е като откриването на Америка или кацането на Луната, но много по-сложен и непредсказуем. И каква полза от всичко това? (освен задоволено любопитство) Има или няма извънземни - все едно. От това не следва нищо.

Според мен ако "им отидем на гости" ще ни посрещнат така както ние ще ги посрещнем: ще започнат да ни изследват, а не да ни поканят на гости.


Цитат:
Оказва се, че в замръзнало състояние, когато усетят подобряване на условията, организмите се "съживяват" след 2-3 хиляди години. Това значи, че теоретично бихме могли да "запалим" нов живот на Марс ако такъв не съществува под повърхността на планетата. На практика навсякъде, където има вода е относително много вероятно да се сформира живот.

Сигурно и на земята се е появил лед и някой по висш разум ни пуснал на Земята. Сиреч ни е заселил.
По-малко вероятно е първите хора да са се появили от само себе си. Понякакъв начин да са се образували клетки, които са се слели в примитивно човешко тяло, което се е развивало да сегашния си вид.
Искам да попитам невярващите в инзвънземни как се появяват житните кръгове. Какво всъщност са видели хората, които твърдят ще са видяли извънземни?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пафнутий
VIP


Регистриран на: 04 Mar 2008
Мнения: 1199

Репутация: 137.7
гласове: 54

МнениеПуснато на: Fri Jan 02, 2009 2:31 pm    Заглавие:

marshal написа:

Искам да попитам невярващите в инзвънземни как се появяват житните кръгове. Какво всъщност са видели хората, които твърдят ще са видяли извънземни?
Хааха, нима мислиш, че извънземните ще дойдат на Земята, за да си направят някакви си кръгове, повечето от които са очевидно човешки дела Laughing А колкото до хората- и аз мога да си говора колкото си искам, че съм видял 2 pac например. Това значи ли, че е истина. И още един въпрос - Какъв е смисълът на това, че т. нар НЛО идва на Земята без да иска да бъде забелязано от никой и прави някакви си кръгове, които се набиват на очи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Fri Jan 02, 2009 3:04 pm    Заглавие:

stanislav atanasov написа:

И още един въпрос - Какъв е смисълът на това, че т. нар НЛО идва на Земята без да иска да бъде забелязано от никой и прави някакви си кръгове, които се набиват на очи.

Smisylyt e, че тр да прочете някоя книга от Карл Май и да се научи да си прикрива следите по-добре, а и да се промъква тайно към "врага". Cool


Последната промяна е направена от zaio на Fri Jan 02, 2009 4:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
voknid
Редовен


Регистриран на: 06 Dec 2008
Мнения: 150
Местожителство: гр. Пловдив
Репутация: 18.1Репутация: 18.1
гласове: 6

МнениеПуснато на: Fri Jan 02, 2009 3:45 pm    Заглавие:

MM написа:
А евентуален контакт с извънземни би донесъл нови знания.

... и нови вируси, за които нямаме имунитет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martosss
VIP Gold


Регистриран на: 17 Mar 2007
Мнения: 3937
Местожителство: Somewhere over the rainbow
Репутация: 424.2Репутация: 424.2
гласове: 213

МнениеПуснато на: Sat Jan 03, 2009 10:23 am    Заглавие:

voknid написа:
... и нови вируси, за които нямаме имунитет.

или нови за тях Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marshal
Напреднал


Регистриран на: 31 Jul 2008
Мнения: 358
Местожителство: София
Репутация: 34.8Репутация: 34.8Репутация: 34.8
гласове: 17

МнениеПуснато на: Sun Jan 04, 2009 12:29 pm    Заглавие:

stanislav atanasov написа:
marshal написа:

Искам да попитам невярващите в инзвънземни как се появяват житните кръгове. Какво всъщност са видели хората, които твърдят ще са видяли извънземни?
Хааха, нима мислиш, че извънземните ще дойдат на Земята, за да си направят някакви си кръгове, повечето от които са очевидно човешки дела Laughing А колкото до хората- и аз мога да си говора колкото си искам, че съм видял 2 pac например. Това значи ли, че е истина. И още един въпрос - Какъв е смисълът на това, че т. нар НЛО идва на Земята без да иска да бъде забелязано от никой и прави някакви си кръгове, които се набиват на очи.


Преди време по ББТ даваха филм за житните кръговещ. Там сравниха кръг направен от човек и кръг (говорим за житни кръгове) направен от НЛО. Нямаше никаква прилика. А въпросното НЛО идва да ни дава съобщения (най-вероятно, или им е скучно и се забавляват по този начин).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Garoll
Напреднал


Регистриран на: 16 Apr 2008
Мнения: 355
Местожителство: sofia
Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1
гласове: 15

МнениеПуснато на: Sun Jan 04, 2009 12:43 pm    Заглавие:

Това са вълни от разни спътници....много лесно се внушава на хората, че преди 200 години в някакъв вестник е публикувана статия за тия кръгове и т.н., както 70% от историята и това е лъжа...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
macaRov
Начинаещ


Регистриран на: 14 Oct 2008
Мнения: 34

Репутация: 5.7Репутация: 5.7Репутация: 5.7Репутация: 5.7Репутация: 5.7
гласове: 2

МнениеПуснато на: Mon Jan 05, 2009 9:54 pm    Заглавие:

Някои работи може и да са измислени ама аз мисля че при толкова много галактики в тази безкрайна вселена не може само на една "мъничка" планетка да има благоприятни условия за живот.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
voknid
Редовен


Регистриран на: 06 Dec 2008
Мнения: 150
Местожителство: гр. Пловдив
Репутация: 18.1Репутация: 18.1
гласове: 6

МнениеПуснато на: Tue Jan 06, 2009 12:22 am    Заглавие:

Това допускане не става за доказателство.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zalagania
Начинаещ


Регистриран на: 12 Jan 2009
Мнения: 27

Репутация: 91.9Репутация: 91.9
гласове: 8

МнениеПуснато на: Tue Jan 13, 2009 11:54 pm    Заглавие:

ганка симеонова написа:
моят отговор, е:
Не, няма..


не искам да те обидя,но те мислех за добър математик а ме разочарова всеки,който има и мимимални познания по-математика отговора за него е твърдо ДА Very Happy

нищо лично не се заяждам просто математика Very Happy


пс:ти къде си учила математика къде преподаваш или си предодавала
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zalagania
Начинаещ


Регистриран на: 12 Jan 2009
Мнения: 27

Репутация: 91.9Репутация: 91.9
гласове: 8

МнениеПуснато на: Tue Jan 13, 2009 11:56 pm    Заглавие:

ганка симеонова написа:
Да, вярваща съм..



това обяснява всичко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zalagania
Начинаещ


Регистриран на: 12 Jan 2009
Мнения: 27

Репутация: 91.9Репутация: 91.9
гласове: 8

МнениеПуснато на: Tue Jan 13, 2009 11:59 pm    Заглавие:

ганка симеонова написа:
хеййй, математици..
правите ли разлика м/у
математическо и научно доказателство..
и напук, на всичките доказателства, вярата е на 1- во място
аз вярвам, че сме единствени, във Вселената..
нямам намерение, да доказвам, каквото и да било..



типично мислене народопсихология нормално

българия и българите "винаги" са"най" красиви,умни уникални

природата ни "най" Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zalagania
Начинаещ


Регистриран на: 12 Jan 2009
Мнения: 27

Репутация: 91.9Репутация: 91.9
гласове: 8

МнениеПуснато на: Wed Jan 14, 2009 12:03 am    Заглавие:

ганка симеонова написа:
мен, Вярата ме крепи...
толкова неща преживях в този живот...
ако, не е Тя, не бих оцеляла...


са слабите мързеливите и непроспособимите хора са вярващи

все пак християнството е измислено от един държавник да за стабилизира империята си
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zalagania
Начинаещ


Регистриран на: 12 Jan 2009
Мнения: 27

Репутация: 91.9Репутация: 91.9
гласове: 8

МнениеПуснато на: Wed Jan 14, 2009 12:13 am    Заглавие:

martosss написа:
Ми за сега на пръв поглед всичко се връзва - птичките пеят, колите хвърчат покрай тях, вятърът духа, за сега не сма намерили нещо, което да мисли и да е на много голямо разстояние от нас(примерно на някоя планета да има някакви животни, които да ядат трева като динозаврите и т.н.)
Друг е въпроса че до сега не сме открили начин за пътуване в пространството за сравнително бързо време, тоест дори и да има живот на 1000 0000 светлинни години от нас, то той няма как да дойде при нас Wink


това,че ние не можем да се движил бързо не озачава,че и те не могат

също това че ние дишаме кислород не значава ,че и те дишат кислород

това ,че хората не могат да си говорят с извънземни

може да се обясни с това ти можеш ли да си говориш с една хлебарка и тя да те разбира
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Wed Jan 14, 2009 12:21 am    Заглавие:

Незнам дали сте обърнали внимание но природата е много пестелива от към идеи!!! Наистина би било един изключителен пропуск от нейна страна да ни остави сами във Вселената. И въпреки, че ми е неприятно да го призная, това не е невъзможно! Но е много малко вероятно. Единственото нещо от което ме е страх е, че 100 години след Айнщайн няма почти никакъв напредък нито на теория нито на практика в изследването на материята и пространственовремевия континуум. Не е ли съмнителен този голям период от време? Де да можеха научнофантастичните филми и сериали да ни решат проблемите!!! Незнам, но не ми харесва как се развива науката в последните две, три десетилетия. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
voknid
Редовен


Регистриран на: 06 Dec 2008
Мнения: 150
Местожителство: гр. Пловдив
Репутация: 18.1Репутация: 18.1
гласове: 6

МнениеПуснато на: Wed Jan 14, 2009 12:54 am    Заглавие:

estoyanovvd написа:
няма почти никакъв напредък

Предполагаеми причини:
1. Смятаме неизвестното за маловажно;
2. Нямаме сетива за него;
3. Страх от евентуална опасност при експерименти. Пример: Проекта "Манхатън"
Всичките гореизброени са забавили ядрената програма на германците през войната. И слава Богу!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zalagania
Начинаещ


Регистриран на: 12 Jan 2009
Мнения: 27

Репутация: 91.9Репутация: 91.9
гласове: 8

МнениеПуснато на: Mon Jan 19, 2009 1:56 pm    Заглавие:

първо трябва да дефинираме какво е извънземни защото един дядо когата бях малък казваше ,че всички сме извънземни лошо е когато станем подземни
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marshal
Напреднал


Регистриран на: 31 Jul 2008
Мнения: 358
Местожителство: София
Репутация: 34.8Репутация: 34.8Репутация: 34.8
гласове: 17

МнениеПуснато на: Mon Jan 19, 2009 9:20 pm    Заглавие:

zalagania написа:
първо трябва да дефинираме какво е извънземни защото един дядо когата бях малък казваше ,че всички сме извънземни лошо е когато станем подземни


Дефиниция на извънземно: Форма на живот, която не "се е родила" на Земята, нито е създадена от земляни.

Laughing А под "на Земята" разбираме: на повърхността, във въздушните обвивки и под повърхността. Laughing

А за другите невярващи в извънземни:
http://www.nationalgeographic.bg/?cid=4&NewsId=992

Какво ще кажете за това? Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
voknid
Редовен


Регистриран на: 06 Dec 2008
Мнения: 150
Местожителство: гр. Пловдив
Репутация: 18.1Репутация: 18.1
гласове: 6

МнениеПуснато на: Mon Jan 19, 2009 9:30 pm    Заглавие:

marshal написа:
Какво ще кажете за това? Wink
Все ги описваха като зелени човечета път то какво било. И да го настъпиш няма да забележиш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
voknid
Редовен


Регистриран на: 06 Dec 2008
Мнения: 150
Местожителство: гр. Пловдив
Репутация: 18.1Репутация: 18.1
гласове: 6

МнениеПуснато на: Mon Mar 02, 2009 8:54 am    Заглавие: Едно интересно филмче

... за размерите на вселената - тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hrusi
Начинаещ


Регистриран на: 28 Mar 2009
Мнения: 2


МнениеПуснато на: Sat Mar 28, 2009 1:39 pm    Заглавие:

тази тема е интересна...аз съм на мнение, че ние хората винаги ще искаме да вярваме, че не сме единствени в тази Вселена, защото не можем да си го представим . Въпреки, че няма доказателства, по много вестници и списания се изписаха хиляди глупусти за изванземните. Аз вярвам, че истината е някъде посредата или ние не сме готови да я видим. Колкото до Бог аз също вярвам в него и в това няма нищо лошо.
Всеки има право да вярва в каквото пожелае. Това, че не си видял нещо неозначава, че не съществува! Wink


Последната промяна е направена от Hrusi на Sat Mar 28, 2009 2:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hrusi
Начинаещ


Регистриран на: 28 Mar 2009
Мнения: 2


МнениеПуснато на: Sat Mar 28, 2009 2:11 pm    Заглавие:

През 1947 г. един американец съобшил, че по време на полет със самолет е забелязал необикновени предмети във въздуха, наподобяващи група самолети, движещи се с невероятно голяма скорост. Нарекъл ги "летящи чинии". След това в печата се появяват множество съобщения за такива тайнствени летящи тела. Някои предполагаха, че това са нови военни машини, а други ги смятаха за космически кораби от Марс. Laughing
Всичко това обаче е зрителна измама. Причините за нея могат да бъдат някоя от формите на хало, обикновен самолет при специални условия на осветление, ярка следа от метеор, непрекъснато деформираща се и т. н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Друго Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.