Регистрирайте сеРегистрирайте се

Областен кръг по математика - 25.04.2009

Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Форум за математика Форуми -> Олимпиади и състезания за 9-12 клас
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Who_cares123456
Редовен

гласове: 20

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 3:53 pm    Заглавие:

Кога в крайна сметка излизат тея резултати?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
ганка симеонова
SUPER VIP

Местожителство: софия
гласове: 298

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 4:00 pm    Заглавие:

estoyanovvd написа:

Не съм много съгласен с тази констатация!!! Според мен е паднало нивото на участниците, а нивото на задачите се е вдигнало. Неоснователно! Не мога да си обясня поради каква причина се дават толкова трудни задачи и на трети кръг отиват максимум 40 човека?! Толкова ли е страшно, ако се класират повече?! Умът ми не го побира!!! Ако е въпрос за десетина човека, които ще ни представят на Международната и други олимпиади, то те вече се знаят от предишните състезания. Да ги съберат и да им дават извънземни задачи, ако искат!!! Но не е честно да се унищожава ентусиазма на стотици деца по този начин!!! Срамота!!! Embarassed Embarassed Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Абсолютно съм съгласна с теб.
Върнете се в началото
Predator
Начинаещ

Местожителство: dsfsdf
гласове: 1

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 4:01 pm    Заглавие:

BG Yoda написа:

И къде?
Върнете се в началото
Дидева
Редовен

Местожителство: Габрово
гласове: 7

МнениеПуснато на: Thu Apr 30, 2009 4:28 pm    Заглавие:

Обикновено на сайта на съответния РИО. Вероятно ще стане след празниците.
Върнете се в началото
Is it black or white?
Напреднал

Местожителство: Силистра ПМГ
гласове: 32

МнениеПуснато на: Fri May 01, 2009 9:50 am    Заглавие:

vicho написа:
П.П. От твоето ПМГ ли бяха пе*****тите, дето отидоха на националното по баскет? Laughing

Еми да, в моя град има само едно ПМГ Laughing, ти да не си от отбора на твоето училище по баскет ?
Върнете се в началото
pmgvr
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri May 01, 2009 7:15 pm    Заглавие:

BG Yoda написа:

И къде?

Доколкото знам до вчера е трябвало да се изпратят резултатите в София. Така, че след празниците ще разберем как сме се справили Laughing
Върнете се в началото
vicho
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri May 01, 2009 11:26 pm    Заглавие:

Archer написа:
vicho написа:
П.П. От твоето ПМГ ли бяха пе*****тите, дето отидоха на националното по баскет? Laughing

Еми да, в моя град има само едно ПМГ Laughing, ти да не си от отбора на твоето училище по баскет ?
Е срам ме е да си го призная, ама... да Laughing Laughing Гледа ли как ни биха с двойно повече точки? Very Happy
Върнете се в началото
Is it black or white?
Напреднал

МнениеПуснато на: Sat May 02, 2009 9:55 am    Заглавие:

mkmarinov написа:
Резултатите трябва да излязат до утре. Който си ги е разбрал по-рано - прИмоция.

Хайде разберете се, след празниците ли ще излязат или вече трябва да са излезли Laughing
Върнете се в началото
mkmarinov
Напреднал

Местожителство: Враца
Репутация: 46.2Репутация: 46.2Репутация: 46.2Репутация: 46.2Репутация: 46.2

МнениеПуснато на: Sat May 02, 2009 10:52 am    Заглавие:

Трябваше работите да са проверени до четвъртък... Извинете за грешния израз Laughing .
Върнете се в началото
Is it black or white?
Напреднал

МнениеПуснато на: Sat May 02, 2009 11:28 am    Заглавие:

vicho написа:
Е срам ме е да си го призная, ама... да Laughing Laughing Гледа ли как ни биха с двойно повече точки? Very Happy

Не, просто питам, защото в 9 клас бях в отбора на училището, в Русе играхме с три града - Русе, Търговище и мисля, че последният беше вашия, затова питам, може да сме се срещали някога Laughing Laughing
Върнете се в началото
vicho
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sat May 02, 2009 7:42 pm    Заглавие:

Archer написа:
vicho написа:

Не, просто питам, защото в 9 клас бях в отбора на училището, в Русе играхме с три града - Русе, Търговище и мисля, че последният беше вашия, затова питам, може да сме се срещали някога Laughing Laughing
Едва ли... тогава нашите не минаха на зоните Smile
Върнете се в началото
kakawida
Начинаещ

Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2

МнениеПуснато на: Fri May 08, 2009 11:21 am    Заглавие:

имам 15 точки и съм първи в добричка област (смешна работа)
Върнете се в началото
Is it black or white?
Напреднал

МнениеПуснато на: Fri May 08, 2009 1:49 pm    Заглавие:

От нета ли разбра резултата си или от учител ? Sad , аз като гледам май догодина ще разбера колко точки имам ...
Върнете се в началото
_sssss
Фен на форума

гласове: 50

МнениеПуснато на: Fri May 08, 2009 7:08 pm    Заглавие:

Резултатите излезоха най-после.
Имам 14 точки.(доволно)

PS. 2 от децата, които пътуваха с мен, липсват в списъка. Shocked

Edit:
@Archer: Още ме е яд за тая втора. Laughing

Последната промяна е направена от _sssss на Fri May 08, 2009 7:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Is it black or white?
Напреднал

МнениеПуснато на: Fri May 08, 2009 7:17 pm    Заглавие:

Да много яко, в моя град огранизацията е на 6, както винаги, единственото инфо, което получих беше, че от първия ден имам 14 точки (1 и 2 зад. са ми напълно верни) и това е. Като питах кога ще излязат резултати официално ... еми понеделник "може би", както и да е, мене това беше, което ме интересуваше, на втория ден съм писал само по 4-та зад. и то не съм я решил напълно, така че ...
Върнете се в началото
mousehack
Напреднал

Местожителство: SOFIA
Репутация: 46.9Репутация: 46.9Репутация: 46.9Репутация: 46.9Репутация: 46.9
гласове: 17

МнениеПуснато на: Fri May 08, 2009 7:19 pm    Заглавие:

Може ли линк с резултатите. Rolling Eyes
Върнете се в началото
kakawida
Начинаещ

Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2Репутация: 8.2

МнениеПуснато на: Fri May 08, 2009 8:36 pm    Заглавие:

зависи от кой град си,отиваш на сайта на рио и гледаш
Върнете се в началото
Predator
Начинаещ

Местожителство: dsfsdf

МнениеПуснато на: Sat May 09, 2009 4:14 pm    Заглавие:

В петък учителят ми ми каза че имам 34 точки (10 клас) Cool На сайта на РИО София няма нищо но се предполага че най-късно във вторник ще излязат официалните резултати
Върнете се в началото
Who_cares123456
Редовен

гласове: 20

МнениеПуснато на: Mon May 11, 2009 9:12 am    Заглавие:

...

Последната промяна е направена от Who_cares123456 на Tue May 12, 2009 8:24 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Дидева
Редовен

Местожителство: Габрово
гласове: 7

МнениеПуснато на: Mon May 11, 2009 11:49 am    Заглавие:

На някои сайтове на РИО вече има резултати, така че дерзайте! Very Happy
Вече има и за София.
http://rio-sofia-grad.com/
Върнете се в началото
Is it black or white?
Напреднал

МнениеПуснато на: Tue May 12, 2009 11:46 pm    Заглавие:

Аз имам 16 точки (с 2 по-малко от първия и с 11 повече от третия)

Последната промяна е направена от Is it black or white? на Wed May 13, 2009 9:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Vladi_mnt
Редовен

Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3
гласове: 5

МнениеПуснато на: Wed May 13, 2009 9:22 am    Заглавие:

Аз пък имам 28 точки при очаквани 14 за 9 клас ... Smile ... Но пък тук искам да споделя с вас / с болка и тъга / една все по-често срещана картинка и следствието от нея е, че една учителка е причината да се откажа от състезателната математика и искам да ви предупредя да се пазите от такива квестори / и изобщо хора, които са някъде по предназначение, но се чудят как да се върнат вкъщи и да си доспят /...
Значи, това беше първия ден... Реших 1 з. и тръгнах да мисля по 2 з. - т.е. геометричната.. Исках да я реша, защото не вярвах в силите си за трета..... Още на 2.5 часа след началото тази, въпросната квесторка започна с психическата атака.... - трябвало да се ориентираме към приключване.... А ОСТАВАХА МАЛКО ПОВЕЧЕ ОТ 2 ЧАСА! Както и да е, реших да бъда твърд и не и обърнах внимание... През това време другите започнаха да се изнизват 1 по 1 и накрая останах сам със време около 1.5 часа.. .Аз си мислех по задачите, квесторките си бърбореха ама не тихо, но се стремях да не им обръщам внимание, нищо че пречеха.... И през 5 минути ме караха или питаха: "Влади, кога ще свършиш? " или говореха неща от сорта "То ако за досега не се е сетил човек, кога да се сети?" / това беше помежду тях си, но намекът им е ясен и за вас, предполагам.../ Аз тогава просто не ми пукаше изобщо за тях, но психическата им атака проби защитата ми окоо 45 минути преди края... Тогава започнах да пиша 2 задача и да мисля върху трета, но имах 3 начина които да разгледам.... Започнах по този, по който ме поведе интуицията и писах ли, писах, но воден от мисълта не да реша задачата, а само да се махна от това място... И предадох, за което после ще съжалявам и ще се откажа да се развивам като състезател по математика и ще се отдам на информатиката..
А вкъщи като седнах да си прегледам 3 задача, продълйих този начин, който бях написал и я реших!!!!! В класирането на нея имам 3 точки, значи можех да изкарам още 4 - ТОЧНО ТОЛКОВА, КОЛКОТО МИ ТРЯБВАХА ЗА ДА ПРОДЪЛЖА НАПРЕД... Като разбрах това, щях да се пръсна от мъка, че съм направил това, заради един човек, на който не му знам името, нищо че преподава в моето училище / и се надявам да не го разбирам / ...... Думите са твърде слаби, за да опиша как се почувствах тогава....
Свалям шапка на учителите и / най-вече / ХОРАТА като Ганка Симеонова, а поуката от моята история е вие да си я извадите сами... За всеки може да е различна, затова не се наемам със моя преценка...
/ Моля ви да не ме съдите много, макар този отговор да не е за това място - в моя град освен аз и Мартин Попов няма други математици като нас и никой друг няма да ме разбере.. А ми се иска да споделя с някой, за да ми олекне /
Така че, моля ви да бъда извинен за /предполагам / неуместния отговор, нищо че в него има поука....
Върнете се в началото
estoyanovvd
Фен на форума

Местожителство: Видин
гласове: 67

МнениеПуснато на: Wed May 13, 2009 7:14 pm    Заглавие:

А в една стая ли бяхте с Мартин?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pinetop Smith
Фен на форума

Местожителство: Хасково
гласове: 87

МнениеПуснато на: Wed May 13, 2009 8:42 pm    Заглавие:

Това е от гадно по-гадно... На тия хора им плащат да седят, ама им плащат за 4-те часа и половина, а не за 2. Аз като останах сам първия ден след 3-я час, моите квесторки почнаха да си говорят достатъчно високо, че да се опитат да ме прогонят. Ми писна ми и им направих забележка! Още 2-3 пъти почваха, ама винаги ги спирах. Много мразя като трябва да се съсредоточа върху някаква сложна задача, да слушам кой се оженил, кой родил, кой се разболял, на кого му поникнала опашка и т.н. Владо, с такива квестори трябва да се действа твърдо - ако от човешка дума не разбират, "Млъкни бе да...(тук нещо по твое желание)" би трябвало да свърши работа!

Между другото не можеш ли да се оплачеш на директорката ви? Мисля, че за всяко училище е изключително престижно да има участник на национален кръг и тя няма да е особено доволна, че някаква си там те е провалила...

PP: Не се отказвай от математиката, това ще е тъпа причина да го направиш...

Последната промяна е направена от Pinetop Smith на Wed May 13, 2009 8:53 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Baronov
Напреднал

гласове: 39

МнениеПуснато на: Wed May 13, 2009 8:44 pm    Заглавие:

Ето затова, докато съм жив няма да обичам учителите. Квесторите на подобни състезания винаги са били пълни идиоти. Веднъж на един пролетен не ми позволиха да ям шоколад на състезанието!!! На някои състезания пък, като отидеш и си вземеш 20-30 допълнителни листа и те гледат все едно им крадеш от заплатата. На тея хора им плащат да стоят там и да мълчат, не да си въобразяват, че на някой от състезателите му пука за тях.

Ако на мен ми се беше случило такова нещо на състезание в училище, най-вероятно щяха да ме изключат. Никакъв начин да си мълча и да ги слушам. Добре, че имаш по здрави нерви от мен.

Аз не бях от най-успешните състезатели, но все пак ще си позволя да ти дам съвет. Не се отказвай от състезанията, заради учители. Много пъти, докато се състезаваш ще ти се струва, че са те оценили неправилно, че са те прецакали нещо и т.н., но това не трябва да те спира. Ако задачите са ти интересни, продължавай да решаваш. Стани по-добър и догодина ще решиш задачите за един час. Мисля, че няма смисъл да казвам, че на сериозно състезание със сериозни задачи това не може да се случи.

П.С. Преди мисля, че беше 32 точки да се класираш. Като гледам и сега е така. Като гледам постовете в тая тема, май никой от форума не се е класирал. Това обяснява защо никой не може да реши задачата за прогресията.
Върнете се в началото
Pinetop Smith
Фен на форума

Местожителство: Хасково
гласове: 87

МнениеПуснато на: Wed May 13, 2009 8:54 pm    Заглавие:

Аз съм имам 34 точки, значи съм класиран Twisted Evil

Което не означава, че мога да реша задачата Laughing
Върнете се в началото
ганка симеонова
SUPER VIP

Местожителство: софия
гласове: 298

МнениеПуснато на: Wed May 13, 2009 9:05 pm    Заглавие:

Баронов, учителите и учениците не са в комбина за да се ОБИЧАТ, а да да работят пълзотворно, в името на съответната дисциплина. Но, съм съгласна с Vladi_mnt...
Ако е така, лично аз бих подала жалба не до директора на училището, а до РИО. Тъпо е, защото се нарушават правата.
Върнете се в началото
Baronov
Напреднал

гласове: 39

МнениеПуснато на: Wed May 13, 2009 11:18 pm    Заглавие:

Николай.Каракехайов написа:
Аз съм имам 34 точки, значи съм класиран Twisted Evil

Което не означава, че мога да реша задачата Laughing

Браво. Успех на националния кръг.

Знаеш ли решение на задачата?
Върнете се в началото
Vladi_mnt
Редовен

Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3

МнениеПуснато на: Thu May 14, 2009 9:00 am    Заглавие:

estoyanovvd написа:
А в една стая ли бяхте с Мартин?

Значи, първия ден - не, но ако бяхме сигурно щеше да направи тия учителки за резил, или те щя ха да си траят заради него. Но втория ден даже седяхме заедно и се представих повече от добре / при очаквани 6 точки имам почти три пъти повече Very Happy и това ме утешава малко./
А колкото до математиката, аз не се отказвам от нея, а от състезателния елемент на състезанията... Ще си ходя по Пролетни, Есенни, Зимни и т.н. /защото аз и Марто сме беспорни авторитети в Монтана и сме първи състезатели /, надали ще ми се върне късмета от тая година; имам впредвид 3 място на ЗМС, за което понякога се мразя, защото кара хората да гледат на теб като на математик, а не на това, което ти искаш; в случая - информатик и когато цялото училище гледа в теб на някое състезание - тогава нямаш място за провали и сядаш и почваш да решаваш задачи по цял ден и накрая, ако си като мен - нищо не излиза или даже нещата са по-лоши и се тюхкаш, защото ако беше отделил всичкото това време за задачи по информатика, щеше да си направил и научил много ама наистина много неща в сравнение с това което си направил на състезанието/. Та, искам да кажа, ще си ходя по състезания, няма да съм първи както обикновено, ама разликата е, че няма и да се стремя да съм първи, това искам да кажа... Този мой хъс се мести в информатиката, приятели, ще се стремя да бъда там шампион и да последвам детската си мечта! SmileSmileSmile Но ще си ходя и по състезания, и по лекцийки, ако имам възможност, но вече няма и да се стремя да съм първи, това искам да кажа
Върнете се в началото
Vladi_mnt
Редовен

МнениеПуснато на: Thu May 14, 2009 9:13 am    Заглавие:

Vladi_mnt написа:
имам впредвид 3 място на ЗМС, за което понякога се мразя

Всъщност, като се позамисля, аз се и считам за недостоен да бъда трети - ще разкрия пред вас, че макар и да решавах доста задачи, аз съм си мързелив, но природата ме е компенсирала с ум / това е възможно най лошата комбинация!!! / Ум+мързел=НАНИКЪДЕ Това съм го осмислил и сега постепенно се уча и мъча да преодолявам това лошо качество, за радост, с успех.. Иначе съм много МНОГО остър ум и главата ми ражда постоянно щури идеи с много смисъл в тях / това ми напомня как като бях по-малък всички учители по математика казваха че тръгвам по най-сложния път за решение на задачата и че изобщо няма по-сложно нещо на света от моето решение Laughing Laughing Laughing или пък когато започнах информатиката - господинът, който ми е и класен, се беше хванал за главата от идеите, които ползвам за да реша някоя задача и го бях побъркал просто Laughing Laughing / Но пък точно тези щури идеи са в основата на всичките ми успехи Very Happy Постоянно търся формули, изводи, заключения за общи случаи / това е др което ме насочи към информатиката - програмата ползва една формула за безброй случаи / и така си откривам формулки за различни задачи като например една, която открих в пети клас е:

http://www.math10.com/forumbg/viewtopic.php?p=57659#57659

Последната промяна е направена от Vladi_mnt на Thu May 14, 2009 9:28 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Олимпиади и състезания за 9-12 клас Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2020 math10.com.