Регистрирайте сеРегистрирайте се

Решения на задачи 9 и 10 на Турнира на Декана на ФМИ

Иди на страница 1, 2  Следваща
 
   Форум за математика Форуми -> Олимпиади и състезания за 9-12 клас
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 2:46 pm    Заглавие: Решения на задачи 9 и 10 на Турнира на Декана на ФМИ

Хайде пускайте решенията на задачите!!! Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Вандер
Начинаещ


Регистриран на: 23 Jun 2008
Мнения: 45

Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3
гласове: 1

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 2:48 pm    Заглавие:

Както и на 9та
Доста стабилни задачи, дано на изпита в СУ да са по-лесни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Вандер
Начинаещ


Регистриран на: 23 Jun 2008
Мнения: 45

Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3
гласове: 1

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 3:16 pm    Заглавие:

NoThanks написа:
На 9-та единственото прониквение, до което стигнах беше, че диагоналите на основата са перпендикулярни и върха се проектира в пресечната им точка.

И аз, но не ми помогна особено много.
А на 6та съм доказал, че всеки 3гълбик е равностранен, но доста късно се усетих Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NoThanks
Гост






МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 3:30 pm    Заглавие:

Шеста е лесна. Не е трудно да се докаже, че :
[tex]S_{MNP}=\frac{r^2(sin\alpha+sin\beta+sin\gamma)}{2}[/tex]

Сега като ползваме [tex]\frac{r}{R}=k[/tex] и синусова теорема намираме:
[tex]\frac{a}{2sin\alpha}=R=\frac{r}{k} =>sin\alpha=\frac{ka}{2r}[/tex] и другите аналог. Сега [tex]S_{MNP}=\frac{kr^2(a+b+c)}{4r}[/tex], [tex]S_{ABC}=pr=\frac{(a+b+c)r}{2}[/tex]
=>[tex]\frac{S_{MNP}}{S_{ABC}}=\frac{kr(a+b+c)}{4.\frac{(a+b+c)r}{2}}=\frac{k}{2}[/tex] Wink
И все пак тук темата е друга Smile
Върнете се в началото
Baronov
Напреднал


Регистриран на: 05 Jun 2008
Мнения: 316

Репутация: 55.4
гласове: 39

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 3:56 pm    Заглавие:

10-та задача.
Без ограничение а>0.
Нека [tex]x_{1}, x_{2}[/tex] са корените на f''=0 [tex]x_{0}=\frac{x_{1}+x_{2}}{2}[/tex]. Ще докажем, че съществува единствена пресечна точка (t, f(t)), такава, че [tex]t>x_{0}[/tex].
Нека l е допирателната през [tex]x_{0}[/tex]
Съществуване. Ще използваме теоремата на Болцано. За големи х точката (x, f(x)) e над l.
За x близки до [tex]x_{0}[/tex] точката (x, f(x)) е под l, защото f e вдлъбната в [tex]x_{0}[/tex] (вижда се лесно като се нарисуват интервалите на положителност на втората производна).
От тук и от Болцано следва, че съществува поне една пресечна точка.
Единственост. Да допуснем, че има 2 точки [tex]t_{1} > x_{0}, t_{2} > x_{0}[/tex], такива, че точките [tex](t_{1}, f(t_{1})), (t_{2}, f(t_{2}))[/tex] са върху l. От уравнението на допирателната имаме:
[tex]\frac{f(t_{1})-f(x_{0})}{t_{1}-x_{0}} = f'(x_{0})[/tex]. От теоремата за крайните нараствания съществува h:
[tex]\frac{f(t_{1})-f(x_{0})}{t_{1}-x_{0}} = f'(h)[/tex]. От тук[tex]f'(x_{0}) = f'(h)[/tex]. f' намалява в интервала [tex](x_{0}, x_{2})[/tex] и расте за х по-големи от [tex]x_{2}[/tex]. т.е. съществува единствено [tex]h>x_{0}[/tex] : [tex]f'(h)=f'(x_{0})[/tex]. Да отбележим, че h > x2, t1 >h и t2 > h. Сега като напишем у-та на допирателната и заместим с t1, t2 или просто като вземем предвид, че направлението на правата през точките [tex](t_{1}, f(t_{1})), (t_{2}, f(t_{2}))[/tex] съвпада с l, получаваме [tex]f'(h)=f'(x_{0}) =\frac{f(t_{1}) - f(t_{2})}{t_{1}-t_{2}}[/tex]. Но [tex] \frac{f(t_{1}) - f(t_{2})}{t_{1}-t_{2}}=f'(g)[/tex]. за някое [tex]g \in (t_{1}, t_{2})[/tex], но тогава g>h и f'(g)=f'(h), което е противоречие със строгата монотонност на f' за [/tex]x>x_{2}[tex].
С това сме доказали и единствеността.
Аналогично доказваме, че допирателната пресича графиката в единствена точка наляво от [tex]x_{0}[/tex]. Тоест допирателната пресича графиката в две точки [/tex]t_{1} < x_{0} < t_{2}[tex].
Да разгледаме полинома [tex]g(x) = f(x) - xf'(x_{0}) - f(x_{0}) + x_{0}f(x_{0})[/tex]. Този полином има за корени [tex]t_{1}, t_{2}[/tex] и двукратен [tex]x_{0} [/tex]. Разликата на f и g е линеен полином. От тук следва, че третите им (даже и вторите ) производни съвпадат. т.е. x_{0} е корен на g'''.
Имаме [tex]g=a(x-x_{0})^{2}(x-t_{1})(x-t_{2})=a(x^{4}-(2x_{0}+t_{1}+t_{2})x^{3} + ...)[/tex]. Диференцираме 3 пъти и получаваме
[tex]g''' = a(24x - 6(2x_{0} + t_{1} + t_{2}))[/tex], От по горе [tex]g'''(x_{0})=0[/tex] откъдето се получава [tex]2x_{0}=t_{1} + t_{2}[\tex]. От тук и от талес получаваме, че АВ = АС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Makelov
Начинаещ


Регистриран на: 05 Dec 2008
Мнения: 9
Местожителство: Бургас
Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2
гласове: 3

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 4:01 pm    Заглавие:

Десета доколкото разбрах излизала общо взето само с разписване
До нея обаче не успях да стигна, защото запецнах на девета - която ми беше интересна защото тъкмо почнахме да учим стереометрия и не си бях имал вземане-даване с такива задачки, знаех само аксиомите и основните теореми.
Затова отначало я подхванах аналитично (координатна система, питагорови неща, скаларни произведения) и от условието за четирите равни ъгъла по 60 градуса получих перпендикулярностите дадени в условието плюс още две ( силно озадачаващо и най-вероятно е грешно - въпреки че все още не мога да си открия грешка, но ще видим). Оттам нататък с още малко нещица уж доказах че пирамидата е правилна, основата й е квадрат и лежи в централно сечение на сферата (казаха ми че така се наричало сечението което минава през центъра й - има логика, а), а върхът Е се проектира в центъра на сферата, оттам лесно следва че радиусът е 2. Ама силно се съмнявам в някои от нещата в хода на доказателството защото не съм много вещ в стереометрията. Я кажете какво сте правили вие по нея?

P.S.: я, Баронов пуснал решение на десета. май не било само с разписване
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baronov
Напреднал


Регистриран на: 05 Jun 2008
Мнения: 316

Репутация: 55.4
гласове: 39

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 4:04 pm    Заглавие:

Всичко, което си написал е вярно. Радиусът е 2. Основата е квадрат. Центърът на сферата съвпада с центъра на квадрата, върха се проектира в центъра. Всичко това се доказва лесно и приятно с вектори. Особено като това е първата стереотметрия, която си решавал през живота си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Is it black or white?
Напреднал


Регистриран на: 03 Jan 2009
Мнения: 393
Местожителство: Силистра ПМГ
Репутация: 38.2Репутация: 38.2Репутация: 38.2Репутация: 38.2
гласове: 32

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 6:51 pm    Заглавие:

Да, основата е квадрат все пак колко получихте като отговор на 9-та, аз получих 2
Мога ли да използвам, че радиусът на описаната сфера е [tex]\frac{ l^{2}}{2h} [/tex] без да го доказвам, ние сме го вземали като формула в час, но го няма в таблиците, имам чувството, че няма да ми признаят задачата изобщо Rolling Eyes
Иначе на 5-та Коши нали?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 7:49 pm    Заглавие:

Видяхте ли решенията пуснати от организаторите? Кажете да ги кача ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Is it black or white?
Напреднал


Регистриран на: 03 Jan 2009
Мнения: 393
Местожителство: Силистра ПМГ
Репутация: 38.2Репутация: 38.2Репутация: 38.2Репутация: 38.2
гласове: 32

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 7:50 pm    Заглавие:

Да ! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 7:53 pm    Заглавие:

Ето ги!


Resheniq.pdf
 Description:

Свали
 Име на файл:  Resheniq.pdf
 Големина на файла:  322.02 KB
 Свален:  606 пъти(s)

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pinetop Smith
Фен на форума


Регистриран на: 12 May 2007
Мнения: 961
Местожителство: Хасково
Репутация: 153.6Репутация: 153.6
гласове: 87

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 8:06 pm    Заглавие:

Някъде към 24-25-26 т. - зависи от 8-ма(решил съм 1, 2, 4, 5, 6, 7)...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Вандер
Начинаещ


Регистриран на: 23 Jun 2008
Мнения: 45

Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3
гласове: 1

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 8:14 pm    Заглавие:

Задачите винаги изглеждат супер лесни, след като си се потил 5 часа над тях и после гледаш решенията и си казваш " Защо не се сетих".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pinetop Smith
Фен на форума


Регистриран на: 12 May 2007
Мнения: 961
Местожителство: Хасково
Репутация: 153.6Репутация: 153.6
гласове: 87

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 8:33 pm    Заглавие:

Аз 7 съм я решил точно като тях, макар първо да бях тръгнал с вадене и разлагане. Чак след като изписах 1 стр. с безцелни глупости обаче ми просветна Laughing

Пък 6 поради непознаването на тригонометрия съм я решил мега грозно, яко Херон Twisted Evil

Някой решил ли е 4 с построяване на диаметър Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 8:35 pm    Заглавие:

Аз пък като гледам съм решил някои задачи по невероятно сложен начин! Но мисля, че 37 точки ще ми дойдат добре! За десетата просто не ми стигна времето! Може би още 1 час щеше да ми дойде добре!!! Embarassed Embarassed Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 8:38 pm    Заглавие:

Седма става и с изваждане, но после трябва да разгледаш три случая и нямаш проблеми! Когато имат общ корен и когато едната дискриминанта е нула, а другата отрицателна. Не е кой знае колко сложно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NoThanks
Гост






МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 8:45 pm    Заглавие:

estoyanovvd написа:
Седма става и с изваждане, но после трябва да разгледаш три случая и нямаш проблеми! Когато имат общ корен и когато едната дискриминанта е нула, а другата отрицателна. Не е кой знае колко сложно!

Абе всъщност като се замисля аз като го направя това и стигам 2 случая. Единият е точно х=у, а другият y=2a-x-1, което води до а=3/4 и х=у=1/4 . В такъв случай това би трябвало да си е съвсем законно решение Rolling Eyes(х и у са равни, така че както и да са наредени, решението си е 1)
Върнете се в началото
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 8:52 pm    Заглавие:

NoThanks написа:
estoyanovvd написа:
Седма става и с изваждане, но после трябва да разгледаш три случая и нямаш проблеми! Когато имат общ корен и когато едната дискриминанта е нула, а другата отрицателна. Не е кой знае колко сложно!

Абе всъщност като се замисля аз като го направя това и стигам 2 случая. Единият е точно х=у, а другият y=2a-x-1, което води до а=3/4 и х=у=1/4 . В такъв случай това би трябвало да си е съвсем законно решение Rolling Eyes(х и у са равни, така че както и да са наредени, решението си е 1)

Не е, замести три четвърти в системата и ще видиш че са две решения!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 9:07 pm    Заглавие:

Хващам бас, че никой не е решил втора задача по-сложно от мен!!! Продължавам медианите и получавам трапец! От триъгълника АВМ(М е медицентърът) намирам косинуса на ъгъла между диагоналите, после синуса, смятам лицето на трапеца по формулата произведението на диагоналите върху две по синуса на ъгъла между тях! После намирам височината и след това лицето на триъгълника! Ужас!!! Като я реших се сетих, че е много просто, нооооо времето е пари!!! Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NoThanks
Гост






МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 9:11 pm    Заглавие:

estoyanovvd написа:
NoThanks написа:
estoyanovvd написа:
Седма става и с изваждане, но после трябва да разгледаш три случая и нямаш проблеми! Когато имат общ корен и когато едната дискриминанта е нула, а другата отрицателна. Не е кой знае колко сложно!

Абе всъщност като се замисля аз като го направя това и стигам 2 случая. Единият е точно х=у, а другият y=2a-x-1, което води до а=3/4 и х=у=1/4 . В такъв случай това би трябвало да си е съвсем законно решение Rolling Eyes(х и у са равни, така че както и да са наредени, решението си е 1)

Не е, замести три четвърти в системата и ще видиш че са две решения!

Ми замествах няколко пъти и ми изглежда на едно:
[tex]x=(2a-x-1-a)^2=(a-1-x)^2 => x=a^2+x^2+1-2a-2ax+2x =>x^2-x(2a-1)+a^2-2a+1[/tex][tex]D=4a-3=0 =>a=3/4 =>y=\frac{1}{2}-x[/tex] Заместваме в първото и:[tex]x=(\frac{3}{4}-1-x)^2 <=>x=(\frac{1}{4}+x)^2 <=> (x-\frac{1}{4})^2=0 =>x=\frac{1}{4}[/tex]Във второто:
=>[tex]\frac{1}{2}-x=(x-\frac{3}{4})^2 <=>\frac{1}{2}-\frac{1}{4}=\frac{1}{4}=(-\frac{1}{2})^2 => DA[/tex][tex]y=2a-1-x = \frac{3}{2}-1-\frac{1}{4}=\frac{1}{2}-\frac{1}{4}=\frac{1}{4}[/tex] т.е при а=3/4 х=у=1/4
А в другото у-е имаме:
[tex]2a-1-x=(x-a)^2 =>2a-1-x=x^2-2ax+a^2 =>x^2-x(2a-1)+a^2-2a+1=0[/tex]
[tex]D=4a^2-4a+1-4a^2+8a-4 =4a-3 => a=3/4[/tex]
Върнете се в началото
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 9:22 pm    Заглавие:

Я провери при [tex]a=\frac{3}{ 4},x=y=\frac{9}{ 4} [/tex] и ще видиш, че и то е решение! И стават две!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NoThanks
Гост






МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 9:25 pm    Заглавие:

estoyanovvd написа:
Я провери при [tex]a=\frac{3}{ 4},x=y=\frac{9}{ 4} [/tex] и ще видиш, че и то е решение! И стават две!

Вярно е така, точно се усетих и тръгнах да го оправям. Шансът отговорът да е грешен беше малък, но все пак опитът си струваше Very Happy
Върнете се в началото
Is it black or white?
Напреднал


Регистриран на: 03 Jan 2009
Мнения: 393
Местожителство: Силистра ПМГ
Репутация: 38.2Репутация: 38.2Репутация: 38.2Репутация: 38.2
гласове: 32

МнениеПуснато на: Sun Feb 22, 2009 10:14 pm    Заглавие:

NoThanks написа:
estoyanovvd написа:
Седма става и с изваждане, но после трябва да разгледаш три случая и нямаш проблеми! Когато имат общ корен и когато едната дискриминанта е нула, а другата отрицателна. Не е кой знае колко сложно!

Абе всъщност като се замисля аз като го направя това и стигам 2 случая. Единият е точно х=у, а другият y=2a-x-1, което води до а=3/4 и х=у=1/4 . В такъв случай това би трябвало да си е съвсем законно решение Rolling Eyes(х и у са равни, така че както и да са наредени, решението си е 1)

И аз правя абсолютно същото и получавам абсолютно същото и най-лошото е че заместих с -1/4 и се получи и ме домързя да го направя с 3/4 и написах краен отговор -1/4 и 3/4 и сега ще ми вземат половината точки Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kikon
Начинаещ


Регистриран на: 02 Dec 2008
Мнения: 5

Репутация: 1.1

МнениеПуснато на: Mon Feb 23, 2009 9:16 am    Заглавие:

NoThanks написа:
Шеста е лесна. Не е трудно да се докаже, че :
[tex]S_{MNP}=\frac{r^2(sin\alpha+sin\beta+sin\gamma)}{2}[/tex]

На мен ми е по-трудно от колкото да реша 9-та задача Rolling Eyes
Може ли да обясниш?

Също така и на 7-ма при мен не излизат по този начин изразите като заместя, явно бъркам, та ако може някой и нея по-подробно да я напише, ще съм благодарна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baronov
Напреднал


Регистриран на: 05 Jun 2008
Мнения: 316

Репутация: 55.4
гласове: 39

МнениеПуснато на: Mon Feb 23, 2009 2:00 pm    Заглавие:

estoyanovvd написа:
Аз пък като гледам съм решил някои задачи по невероятно сложен начин! Embarassed Embarassed Laughing


Като говорим за сложни решения... Не знам дали някой друг е използвал теоремата за крайните нараствания, за да докаже, че един полином от 4-та степен има не повече от 4 корена...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Makelov
Начинаещ


Регистриран на: 05 Dec 2008
Мнения: 9
Местожителство: Бургас
Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2
гласове: 3

МнениеПуснато на: Mon Feb 23, 2009 6:58 pm    Заглавие:

"Като говорим за сложни решения"...аз за лявата страна на неравенството ( ≥2 ) използвам Йенсен, но предполагам че Баронов ме бие с теоремата за крайните нараствания.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Who_cares123456
Редовен


Регистриран на: 14 Apr 2007
Мнения: 163

Репутация: 39.8Репутация: 39.8Репутация: 39.8Репутация: 39.8
гласове: 20

МнениеПуснато на: Tue Feb 24, 2009 12:49 am    Заглавие:

не виждам какво му е сложното, след като тая теорема (истинското й име е теорема на Лагранж, която пък е частен случай на теоремата на Коши) е елементарно следствие от теоремата на Рол, която е очевидно следствие от определението за производна Shocked

От друга страна са ми разправяли, че на някакво състезание, някой си доказвал, че
[tex]e^x[/tex] e растяща функция, като е написал пълно доказателство на факта, че
[tex]e^x=\sum_{i=0}^{\infty }\frac{x^i}{i!}[/tex] Laughing като го стигнете тоя шапка ви свалям.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baronov
Напреднал


Регистриран на: 05 Jun 2008
Мнения: 316

Репутация: 55.4
гласове: 39

МнениеПуснато на: Tue Feb 24, 2009 1:17 am    Заглавие:

Много хора има, които никога няма да можем да стигнем. Ама ти си объркал реда за [tex]e^x[/tex]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyan
Начинаещ


Регистриран на: 22 Feb 2009
Мнения: 8


МнениеПуснато на: Tue Feb 24, 2009 10:12 am    Заглавие:

задачите си им качиха решенията още вчера сутринта
уви не успях да се преборя с 9та и 10та, здраве да

п.п. първи пост Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kikon
Начинаещ


Регистриран на: 02 Dec 2008
Мнения: 5

Репутация: 1.1

МнениеПуснато на: Thu Feb 26, 2009 4:01 pm    Заглавие:

Да, супер сте, мерси за огромната заинтересованост, която проявявате. Но какво говоря? Сякаш сте длъжни да ми отговаряте, напротив, би било под достойнството Ви да се занимавате с такива низши въпроси.
Мисля повече да не ви затормозявам, явно отговорите не са тук. Лек ден.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Олимпиади и състезания за 9-12 клас Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.