Регистрирайте сеРегистрирайте се

"Най- добрия учител, когото познавам"

Иди на страница Предишна  1, 2
 
   Форум за математика Форуми -> Друго
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
martingale
Начинаещ


Регистриран на: 30 Jan 2009
Мнения: 69

Репутация: 4.5Репутация: 4.5Репутация: 4.5Репутация: 4.5
гласове: 8

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 6:49 pm    Заглавие:

ганка симеонова написа:
Baronov написа:


martingale написа:
Странно мен нито един учител на нищо не ме е научил.... нямам кой да похваля, само пълни некадърници...


Не е странно, просто си знаел повече от тях.

Напротив- странно е. Ако преположим, че човек се ражда, имайки представа за цялото познание на света, значи е уникален, най- малкото Богоизбран. Историята обаче показва, че няма такъв човек. И най- великите умове са имали своите учители, защото човек черпи знания от предците си. Да, в един момент той става по- добър от тях и това е чудесно.
Но това не дава правото на martingale да нарича хората, които знаят може би по- малко от него (което ме съмнява) "некадърници".


Къде видя да те наричам некадърница? Не ми преиначавай думите, проблема ти е, че не търпиш други мнения освен твоето, не забравяй, че понякога и ти можеш да сгрешиш, не си права бай дифолт, само защото си учител. Аз не се имам за гениален, това кето съм научил и уча го правя преди всичко с много труд.

П.С. Ти знаеш ли какво е martingale ? Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 6:59 pm    Заглавие:

Мен не, защото слава богу, не съм имала "щастието " да сме се срещали. Нарече "некадърници" моите колеги, хората от съсловието, което толкова обичам и уважавам..
Не ми пука- какво е martingale- по -скоро бих кръстила кучето си така. Ооо, някои кръщават така бълхите си, ако имат такива Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baronov
Напреднал


Регистриран на: 05 Jun 2008
Мнения: 316

Репутация: 55.4
гласове: 39

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 6:59 pm    Заглавие:

martingale написа:


П.С. Ти знаеш ли какво е martingale ? Rolling Eyes


Аз знам, все пак имам изпит по вероятности 2 след някой друг ден. Но честно казано ще се учудя, ако някой гимназиален учител, учил в университета преди 10+ години и отгогава решавал квадратни уравнения, знае точната дефиниция.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 7:04 pm    Заглавие:

Baronov написа:
martingale написа:


П.С. Ти знаеш ли какво е martingale ? Rolling Eyes


Аз знам, все пак имам изпит по вероятности 2 след някой друг ден. Но честно казано ще се учудя, ако някой гимназиален учител, учил в университета преди 10+ години и отгогава решавал квадратни уравнения, знае точната дефиниция.

Залагане в двоен размер- при хазартна игра Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shanel_1990
Редовен


Регистриран на: 17 Mar 2008
Мнения: 182

Репутация: 39.8Репутация: 39.8Репутация: 39.8Репутация: 39.8
гласове: 21

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 7:16 pm    Заглавие:

Не исках да се намесвам,но...
Martingale означава (копирам директно) ремък, ограничаващ движенията на главата на кон
Което от своя страна ме навежда на други мисли Laughing

martingale написа:
баси коня с капаци...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baronov
Напреднал


Регистриран на: 05 Jun 2008
Мнения: 316

Репутация: 55.4
гласове: 39

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 7:23 pm    Заглавие:

ганка симеонова написа:
Baronov написа:
martingale написа:


П.С. Ти знаеш ли какво е martingale ? Rolling Eyes


Аз знам, все пак имам изпит по вероятности 2 след някой друг ден. Но честно казано ще се учудя, ако някой гимназиален учител, учил в университета преди 10+ години и отгогава решавал квадратни уравнения, знае точната дефиниция.

Залагане в двоен размер- при хазартна игра Laughing Laughing Laughing

Това е популярната дефиниция. Точната дефиниция за мартингал е редица от интегруеми случайни величини, такава, че условното очакване на всяка спрямо минималната сигма алгебра породена от предишната е равно точно на предишната случайна величина в редицата. Като се напише с формули е ясно каква е идеята, ама така с думи звучи по страшно.
Сега сериозно. Не мога да разбера,защо винаги когато се каже нещо лошо за някой учител и всички учители моментално скачат да го защитават. Дори без да го познават. Съжалявам г-жо Симеонова, но некадърни учители има. Имах един господин. който идваше всеки път пиян на работа. Като имахме час при него после проветрявахме, защото не се живееше в стаята. Имах учителка по информатика, която мислеше, че върха на информатиката е да знаеш от кое падащо меню в ексел се конфигурират размерите на клетките. Жената не можеше да мисли самостоятелно. Преписваше задачите от учебника на дъската. Учителката по математика на съседния клас (МГ) не можеше да реши квадратно уравнение без предварително подготвените си листчета.
Учители по математика стават 2 типа хора. Първите са хора, които обичат математиката и имат подход към ученици с различна степен на разбиране. Втория тип са хора, които не са ги приели нищо друго освен "Математика и Информатика" във фми. Всички знаем, че това е специалността с най-нисък бал (малко след нея е моята специалност, така че и аз не трябва да говоря много). Тези хора завършват с добър (<4) успех и после ни преподават математика. Не е учудващо, че някои от нас знаем повече от тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martingale
Начинаещ


Регистриран на: 30 Jan 2009
Мнения: 69

Репутация: 4.5Репутация: 4.5Репутация: 4.5Репутация: 4.5
гласове: 8

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 7:26 pm    Заглавие:

Shanel_1990 написа:
Не исках да се намесвам,но...
Martingale означава (копирам директно) ремък, ограничаващ движенията на главата на кон
Което от своя страна ме навежда на други мисли Laughing

martingale написа:
баси коня с капаци...


Ами какво да кажа, чудя се да се смея ли или да плача Smile Ама айде ще се посмея, Shanel_1990 ти няма как да го знаеш, защото това не се учи в училище, но другарката Симеонова би трябвало да го е чувала, аз лично задълбочавам в math finance и там martingalе-те са а-то и б-то на всички модели, за описване на да стохастични процеси.

[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Martingale_(probability_theory)[/url]

Нямам нищо против да си кръстиш кучето така. Предлагам да прекратим този безмислен спор и да се посветим на нещо по-градивно. Smile

Лек ден на всички !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 7:43 pm    Заглавие:

Баронов, ти сам ли се научи? Ако е така, направо шапка ти свалям, значи си най- добрият в света, а след теб и кончето с капаци Martingale
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
r2d2
VIP


Регистриран на: 28 Feb 2007
Мнения: 1936
Местожителство: in the galaxy (Far Far Away)
Репутация: 311.2Репутация: 311.2
гласове: 179

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 8:31 pm    Заглавие:

Хайде бе хора, спрете се!
Идеята на тази страница ми се струва че беше, някой да спомене учителите си с добро!
Е и Баронов го направи: Бог да прости Борислав Михайлов.
Ако някой иска да каже нещо добро за учителите си да го казва, моля другите да замълчат или да си отворят нова страница "Бий Гадта докато е жива!" или с друго подходящо на чувствата им заглавие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Is it black or white?
Напреднал


Регистриран на: 03 Jan 2009
Мнения: 393
Местожителство: Силистра ПМГ
Репутация: 38.2Репутация: 38.2Репутация: 38.2Репутация: 38.2
гласове: 32

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 8:38 pm    Заглавие:

Аааа, чакай малко, има разлика между най-нежелана паралелка и "най-слаба" паралелка така да се каже. Математика и информатика е слаба, защото малко хора искат да станат учители в днешно време, за съжаление, но подготовката там е добра, стига да искаш, моята учителка е завършила там и недейте говори неща, които не разбирате, колкото да се намерите на приказка.
Слава богу още се преподава математика на български, като толкова много знаете английските математически терминчета, вземете се пробвайте на 1 САТ и стига спорихте за глупости, защото са ви слаби знанията за да спорите с учител по мат, особено с Ганка. Без никой да се обижда разбира се, Баронов не веднъж доказа огромните си знания, но недейте я подкарва на спор, поне не в тоя форум Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 8:49 pm    Заглавие:

Да вмъкна и базовата учителка, при която бях - г-жа Доля Александрова, класна на 2 "а" в СОУ Димитър Матевски - гр. Пловдив.
Страхотен човек, преподавател, жена. Има уникален подход и отношение към учениците, умение да лавира в непредвидени ситуации. Възхитена съм от нея. Ако стана учителка в НУ (в което искрено се надявам да НЕ стане), бих искала да съм като нея.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пафнутий
VIP


Регистриран на: 04 Mar 2008
Мнения: 1199

Репутация: 137.7
гласове: 54

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 9:19 pm    Заглавие:

ганка симеонова написа:
Баронов, ти сам ли се научи? Ако е така, направо шапка ти свалям, значи си най- добрият в света, а след теб и кончето с капаци Martingale
Да, вярно е, че не се научил на всичко сам, но съм сигурен, че голяма част от нещата сам ги е научил. Говоря така, защото без постоянство не е възможно да се влезе в националния отбор по математика (и по каквото и да е било...). Ако някой го отрича, просто сериозно се лъже... Само не разбрах защо всички нападнахте martingale ? Човекът си сподели, че не се е паднал на учители и хайде всички срещу него. Едва ли има някой тука, който да е нямал поне един некадърен учител Evil or Very Mad Лесно е, когато сте всички срещу един Twisted Evil Естествено не съм и напълно съгласен с Баронов, защото според мен голяма част от учителите имат нужните знания, но просто нямат нужния подход Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
blqaa
Начинаещ


Регистриран на: 29 Mar 2008
Мнения: 57

Репутация: 6.4Репутация: 6.4Репутация: 6.4Репутация: 6.4Репутация: 6.4Репутация: 6.4
гласове: 4

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 9:35 pm    Заглавие:

Силно впечатление прави, че всички, попаднали на добри учители си мислят, че всички са такива като техните - е не са! Другото, което прави впечатление е, че учителите защитават своите колеги, което е напълно нормално , но истината е, че образованието в България за нищо не става вече! => няма достатъчно добри учители, което е напълно разбираемо впредвид държавата, в която живеем.Но най лошото е, че и вие - учителите, които посещавате този форум не искате да признаете, че повечето от колегите ви са просто не достатъчно квалифицирани... Нищо лично към вас сигурен съм, че не сте от този тип - достатъчен е факта, че помагате на учениците, посещавайки този форум.

Последната промяна е направена от blqaa на Sun Feb 15, 2009 10:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Is it black or white?
Напреднал


Регистриран на: 03 Jan 2009
Мнения: 393
Местожителство: Силистра ПМГ
Репутация: 38.2Репутация: 38.2Репутация: 38.2Репутация: 38.2
гласове: 32

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 9:59 pm    Заглавие:

blqaa написа:
българия

Е вярно, че форумът е за математика ... но дайде да си имаме уважението
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 10:00 pm    Заглавие:

stanislav atanasov написа:
... Само не разбрах защо всички нападнахте martingale ? Човекът си сподели, че не се е паднал на учители и хайде всички срещу него. Едва ли има някой тука, който да е нямал поне един некадърен учител Evil or Very Mad Лесно е, когато сте всички срещу един Twisted Evil

Казва се "просоциално поведение" защитаваме този, който ни е по-близък, в случая - г-жа Симеонова, защото е по-дълго във форума и я познаваме по-добре от "пришалеца".
Лично аз изказах мнение, т. к. се почувствах засегната от думите на martingale, имайки предвид, че когато си тръгвахме, последния ден, децата се натрупаха около мен, да ме прегръщат, другите (общо бяхме 6) не бяха удостоени с такива почести Cool . От това следва да се разбира, че съм им била полезна с нещо, нали Rolling Eyes ?
А за г-жа Симеонова: за 2-пи път забелязвам такава остра рекация от нея към нов потребител с по-различно мнение от нейното. Хора всякакви, свят - шарен. Трябва да се научим да уважаваме мнение, различно от нашето и да избягваме споровете (леле, ако ме чуят патките от 1 форум, ще има да се пулят каква смирена душица съм тук Laughing ).
С мир: Зайо!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пафнутий
VIP


Регистриран на: 04 Mar 2008
Мнения: 1199

Репутация: 137.7
гласове: 54

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 10:27 pm    Заглавие:

Зайо, според мен това си беше чист конформизъм, но както и да е... Та сега по темата. Най-добрите ми учители са следните:
Николина Банкова- класен ръководител от 1-4 клас. Тя е ме е научила на много неща- например, че дори и в радиус от 3 чина около тебе да няма хора пак ще намериш начин Laughing (това в кръга на нещата)
г-н Марков - за съжаление първото име не го помня. Той беше първият, които ме подготвяше за олимпиади- още в 4 клас. Отнова за жалост от тогава не съм го виждал.
г-н Васил Зарев- учителят ми по математика в 8 клас. Определено човек, които си разбира от работата, че и доста отгоре. За съжаление, той трябваше принудително да се пенсионира, но въпреки това продължи да ни води школата до края на миналата година. Наистина страхотен учител и човек Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
blqaa
Начинаещ


Регистриран на: 29 Mar 2008
Мнения: 57

Репутация: 6.4Репутация: 6.4Репутация: 6.4Репутация: 6.4Репутация: 6.4Репутация: 6.4
гласове: 4

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 11:02 pm    Заглавие:

Г-н Васил Зарев - Единствен и Неповторим, Ненадминат! Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ins-
Фен на форума


Регистриран на: 03 Oct 2007
Мнения: 567
Местожителство: Роман, София
Репутация: 56.6
гласове: 28

МнениеПуснато на: Sun Feb 15, 2009 11:21 pm    Заглавие:

Аз съм имал много добри "учители". За съжаление повечето не съм виждал ... това са хората, които са писали сборници, учебници и са съставяли темите за олимпиади.
Интересът ми към математиката датира от 1995 г. - тогава видях за първи път една невероятна тема за общински кръг за 8 клас. А най-ценната книга, която някога съм имал е на МГ "Петър Берон" - Варна - събрани са темите от общински кръг 8-11 клас за 10 години и струваше - 25 стотинки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Mon Feb 23, 2009 6:09 pm    Заглавие:

stanislav atanasov написа:
Зайо, според мен това си беше чист конформизъм, но както и да е...

Чак сега видях мнението ти Shocked

Ау, пепел ти на устата Twisted Evil .
Не става дума за безкритично съгласие с другите, а изразяване на мнение в духа на форума. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
estoyanovvd
Фен на форума


Регистриран на: 19 Sep 2006
Мнения: 764
Местожителство: Видин
Репутация: 94.7Репутация: 94.7
гласове: 67

МнениеПуснато на: Fri Feb 27, 2009 10:16 am    Заглавие:

martingale написа:
Странно мен нито един учител на нищо не ме е научил.... нямам кой да похваля, само пълни некадърници...


Да те попитам дали си спомняш някой да те е раждал или си се родил сам?! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dim
Напреднал


Регистриран на: 28 Jul 2008
Мнения: 324

Репутация: 45.7Репутация: 45.7Репутация: 45.7Репутация: 45.7Репутация: 45.7
гласове: 21

МнениеПуснато на: Fri Feb 27, 2009 9:48 pm    Заглавие:

За мен най-добрите учители за един човек са тези, които са изиграли най-решаваща роля в развитието му, а такива за мен са Божидар Станков, който имаше много интересен педагогически подход и Весел Ракшиев, на когото вечно ще съм признателен и с благовение ще си спомням всеки миг прекаран с него. Едно невероятно съчетание от мощен интелект, ерудиция и поетична душа. Винаги ще го помня като най-добър учител и скъп приятел. Мир на праха му!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FuckYouAll
Редовен


Регистриран на: 27 Feb 2009
Мнения: 165


гласове: 16

МнениеПуснато на: Thu Mar 12, 2009 5:17 pm    Заглавие:

И аз нямам учител, който да ме е научил на нещо. Каквото знам го дължа на себе си и на никой друг. Не мога да твърдя обаче, че знам повече от тях, но определено ми пречат на напредъка със закостенялото си мислене. Виждам, че Baronov, Martingale и Volen, като че ли са си изптили от даскали...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Друго Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.