Регистрирайте сеРегистрирайте се

Международна Олимпиада по Математика 2008 - Испания

Иди на страница Предишна  1, 2

Форум за математика Форуми -> Олимпиади и състезания за 9-12 клас
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ins-
Фен на форума

Местожителство: Роман, София
гласове: 28

МнениеПуснато на: Wed Jul 23, 2008 9:23 pm    Заглавие:

Значи - не упреквам учителите, явно съм разбран погрешно. Аз самият за кратко бях учител. Но нещо не намерих мотивация да работя от алтруистични подбуди. С тези заплати трудно се привличат качествени млади хора и авторитета на образованието пада. Системата се крепи на стари и качествени кадри от 1 време, но това не може да продължи вечно. Ценностната система на мнозинството от хората е извратена и последиците вече се виждат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Baronov
Напреднал

гласове: 39

МнениеПуснато на: Wed Jul 23, 2008 10:35 pm    Заглавие:

jeo написа:
А Вие, г-н Емил Барнов, само за задачи мислите, от хората във форума, надали има двуцифрено число такива, които да могат да ги решават като Вас. Чест и почитания

Моля ти се не ми говори на Вие, чак пък толкова. Аз ще ви говоря (пиша) на ти ако може. Това не е ли форум за математика, където трябва да се обсъждат задачи. Чел съм теми във форума и знам че има хора, включително и бъдещи състезатели, на които обсъждането на задачите от ИМО, ще е по интересно от спора за образованието. Може да са едноцифрено число, ама то отборът по математика е 6 човека.

Както и да е според мен идеята на подобни форуми е да се помогне на бъдещи състезатели с идеи, ресурси и теория. А и въобще хората които разбират и обичат математиката да има къде да споделят по-лесно идеите си.
Върнете се в началото
ins-
Фен на форума

Местожителство: Роман, София
гласове: 28

МнениеПуснато на: Wed Jul 23, 2008 11:12 pm    Заглавие:

За съжаление нямам много опит - математиката ми е само хоби.
Единственото, с което мога да помогна е събраните от мен задачи -
постоянно скитам в Интернет и разглеждам сборници в търсене на интересни задачи.
Също така общувам с хора от цял свят и обменям материали, които трудно могат да бъдат намерени. Понякога измислям задачи и ги публикувам във форуми и списания.

За момента съм събрал задачите от олимпиадите на Китай, Индия, Русия, Полша, САЩ, Канада, Италия, Испания, Англия, Виетнам, Япония и почти всички задачи от Българската Олимпиада. За съжаление не са преведени, но биха могли да се използват. Съмнявам се че с подобна колекция бих могъл да изненадам някой добър математик. Но все пак да се знае - има много нерешени задачи.
Върнете се в началото
erejnion
Начинаещ

гласове: 5

МнениеПуснато на: Thu Jul 24, 2008 1:19 am    Заглавие:

та.
1. и 4. няма наистина какво да се коментират.
/4 май че има де... забравих да кажа че решенията наистина са решения/
2. ме прееба жестоко
бтв се прави с разкриване на скобите и намиране на точен квадрат.
3. баронов, такова решение не бях чул... трябва да се види. аз нямах време за нея. и си мисля че ми е достатъчно това че сашо нищо не е отлепил от нея за 2,5 часа.

5. е готина. особено ако не допускаш грешки в бързината да направиш 3 задачи.

6. просто е страхотна.
прави се с две теореми за трите хомотетии и с още две хомотетии
и е ясно че става така.
само трябва да намериш правилните окръжности.
е, мога да се утешавам че бях близо... а съм блъскал задачата само 3,5 часа.... от 4,5 възможни....

относно отбора: изложихме се заради тъпи грешки. аз лично изпуснах среброто в гонене на златото. или поне на 21 точки втория ден.
без тъпите грешки сме: +3 от евгени +3 от любо +5 от мен
дотук 10-то място.
сега добави че евгени можеше да направи 2., любо можеше да напише нещо за 2-3 точки на 5. и че аз можех да направя 6.
хоп.
еми....
уф.
what-if scenarios haven't helped anyone.

искам да се извиня че направих толкова малко на толкова лесни задачи. имах потенциала за поне 29 точки.
ние всъщност сме се представили добре само на единствената трудна задача (6-та)
но следващата година ще хвърчат глави. аз съм обещал поне 37 точки на олимпиадата. и обикновено спазвам обещанията си....

бтв има един унгарец с 2 точки повече от Белухов затова той е пети.
пети-седми всъщност

и това за Сава Гроздев и 2003.... no comment

колкото и тъпо да ви звучи, последните няколко отбора след 2003 бяха не много силни. този тази година бе силен по думите на Николов... но не и experienced enuf as we can see... или просто сме магарета

аз се надявам сегашните 8 за 9 клас да оправят положението... ако догодина не успеем да изпълним обещанията си на 100% и не го оправим ние Very Happy

което ме подсеща да вгорча живота на брат ми. не може да си почива заради някъв си пълен брой точки. никъв WoW за него.

и да, ще е добре по дяволите да имаме конкуренция дето не е живку.

белухов ще следва компютърни науки в СУ
даскалов отива в Уоруик. математика и икономика.

четейки нататък,... третата задача ни е проблем ако искаме да минаваме русия Very Happy
по-скоро проблем ни бяха 2., 4. и 5. и аз можех да направя 6.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kubrat
Начинаещ

гласове: 1

МнениеПуснато на: Sun Jul 27, 2008 2:39 pm    Заглавие:

За подкрепата от 9ти клас - нямаш проблеми, само да преживея лятото без особени злощастности.
За Живко сме си говорили с тебе; остава ни да се надяваме че отнякъде ще блесне и таланта на наша много добра позната от 10 за 11ти клас.

Поздрави още веднъж за всички успехи тази година и пожелания за още по големи догодина,
Кубрат
Върнете се в началото
insight
Начинаещ

Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3
гласове: 3

МнениеПуснато на: Sun Jul 27, 2008 11:09 pm    Заглавие:

v1rusman написа:
"Само за справка"-през 2003 имахме съвсем други състезатели+проф.Сава Гроздев. Wink

А някой гледал ли е статистиката от олимпиадата през прословутата 2003 г.?
http://www.imo-official.org/year_country_r.aspx?year=2003

Истина е, че отбора ни беше много силен, но истина е също така, че резултатите по третата и шестата ни задача са НЕРЕАЛНИ в сравнение с Китай, Русия и САЩ!!!

Дали ви се иска да вярвате или не, но тази олимпиада е срам за България в историята на IMO, а не гордост!

За жалост много хора се страхуваха когато му беше времето да кажат истината и тепърва ще берем плодовете от дървото на тази ЛЪЖА! Така никой не пое отговорността и си останахме с фалшивото тупане в гърдите.

В спорта е достойно да се върнат медалите - тогава когато са изфабрикувани, но явно още не сме дорасли за това достойнство!

С моето безкрайно уважение към труда и способностите на онези 6 момчета и с моето безкрайно НЕуважение към спечелената с подлост победа.

Така или иначе Баронов е прав. Тук темата е IMO'2008, а не IMO'2003 и да се опитвате да сравнявате ръководителите на отбора и самия отбор с бивши ръководители и бивш отбор ме провокираха да бъда болезнено искрен.

Не ме интересува как ще приемете това, което написах, защото както е казал О.Уайлд "Истината рядко е чиста и никога проста". Но поне ми се иска да не се връщаме в 2003-та, защото с извинение "има много лайна, които трява да извадим и ще се вмиришем" ... а така или иначе миналото си е минало и в момента е нужно да гледаме само напред.

Истина е, че отбора ни тази година е почти нов и съм сигурен, че тези момчета ще си вземат поуките и догодина ще поставят България в челната петица, където винаги и е било мястото!
Върнете се в началото
allier
Начинаещ

гласове: 6

МнениеПуснато на: Thu Aug 14, 2008 8:58 am    Заглавие:

Zdraveite i ot men,

Za sujalenie nqmam kirilica v momenta i zatova post-a mi shte e na latinica. Nqma da komentiram po-gornoto saobshtenie po ochevidni prichni (za da ne se razvalya suvsem temata kakto i reputaciyata na avtora na posta); samo shte kaja che vuprosniya post sprq interesnata diskusiya vurhu olimpiadata koqto se beshe zaformila ...

Otnosno predstavyaneto na IMO2008, spored men otbora se e predstavil sravnitelno dobre - imame 2 zlatni medala vse pak ... Zadachite ne sai nai podhodyashtite vuzmojni - osobeno zadacha No 5 bih kazal che e reshavasht faktor - nikoga ne sme bili dobri po kombinatorika sus sredna slojnost .... koeto spored men e i prichinata za loshtot predstavyane na pochti vsichki prez vtoriya den. Pravi mi vpechatlenie rezultata na Liuboslav - 21 tochki purviya den i nito edna zadacha vtoriya - tova spored men 100% se dulji na 5tata zadacha - jalko za momcheto zashtoto sa mu tryabvali samo 8 tochki vtoriya den za zlaten medal. Inache, po trudnite zadachi sme mnogo dobri kakto vinagi - po tretata mojeshe da ima oshte edno dve pulni resheniya no zadachata e tvurde lesna :)) koeto ne vinagi moje da se razbere po vreme na edno sustezanie.

Pojelavam uspeh na otbora za dogodina,

Lishkov
Върнете се в началото
insight
Начинаещ

Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3Репутация: 9.3
гласове: 3

МнениеПуснато на: Mon Aug 18, 2008 8:21 am    Заглавие:

allier написа:

Nqma da komentiram po-gornoto saobshtenie po ochevidni prichni

Ясно е, че са очевидни ...

allier написа:
samo shte kaja che vuprosniya post sprq interesnata diskusiya vurhu olimpiadata koqto se beshe zaformila ...

Коя дискусия? - За IMO'2003 или IMO'2008. Явно първата все още ти се струва интересна ...

С моето уважение момчета - може да сте големи математици, но все още не сте дорасли да бъдете големи мъже!

allier написа:

Otnosno predstavyaneto na IMO2008, spored men otbora se e predstavil sravnitelno dobre - imame 2 zlatni medala vse pak ...

тук ще се съглася с теб. Много би ми се искало тук самите момчета от отбора да коментират задачите и всеки един да каже, какво не му е достигнало. За мен резултатите по втората и петата задача са нереално ниски. Явно сме допуснали надценяване. Мога да кажа, че и по 6-та задача се е получило така (въпреки че имаме най-добър резултат). Все пак геометрията винаги е била силата ни и вярвам, че все още е. Но олимпиадата си е олимпиада - отстрани винаги изглежда по лесно
Върнете се в началото
erejnion
Начинаещ

гласове: 5

МнениеПуснато на: Tue Sep 09, 2008 1:33 am    Заглавие:

абе въпреки че съм 15-ти на 6та бих могъл да поспоря за това, че геометрията ни е силата. Тя е такава само на Белухов. не си ме виждал какви издънки съм правил на геометрии. само като пример, Минко преди две години ~ 0 точки на двете геометрии и пълен на останалите задачи.

Лишков, аз смятам втория ден за добро представяне. Сашо също Wink абе това бе странна олимпиада. интересното е само, че имаше толкова малко максимуми. сигурно заради резултатът на Русия на 6та.

offtopic: въпреки че не съм нисък ще изгриза кокалчетата на всеки който заговори за '03. това да коментираме тази олимпиада по форумите не помага на ситуацията. а съм чувал някакви неща за ходене по психиатъри даже.

ontopic: ами Любо каза, че се е спуснал да прави 6та. евгени(забележете, не само Николов) щеше да го убие после. специално го бе предупредил да не го прави.

иначе от моята позиция аз единствено разчитам на Куби. не познавам другите Laughing и да, дано ~нашата позната~ да блесне.

ии още нещо. кой ви излъга, че имаме големи шансове за топ 5?
идеята ми бе за топ 10, пред румънците, и с повече късмет топ 6. Страните там са твърде силни, че да ни е достатъчно да се представим на 100%. 110 ще ни устроят де.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kamen05
Начинаещ

Местожителство: Sofia
гласове: 18

МнениеПуснато на: Fri Oct 17, 2008 8:48 am    Заглавие: бр. 5 на сп. Математика

Отдавна не съм влизал във форума, за което се извинявам на всички участници. Днес получих бр. 5 на сп. Математика и прочетох един коментар на Емил Колев за представянето ни на IMO'2003 в Япония. Някой би ли могъл да ме "светне" какво е имал предвид Емил Колев? (прикачил съм сканирана страницата)

STATIA.jpg
 Description:
От "За съжаление..." нататък
 Големина на файла:  109.22 KB
 Видяна:  2819 пъти(s)

STATIA.jpg

Върнете се в началото
the boy
Начинаещ

гласове: 1

МнениеПуснато на: Sun Oct 19, 2008 8:17 pm    Заглавие:

koe to4no ne ti e qsno Confused . To e napisano predelno qsno kakvo se e slu4ilo, ne vijdam nqkakvo dvusmislie. Qvno ti ne si naqsno za na4ina, po koito e spe4eleno tova 1vo mqsto prez 2003 g. , no za da te "svetna" da kajem, 4e e imalo izti4ane na informaciq. jalko e, 4e se slu4vat takiva ne6ta, za6toto sled podobna postupka e qsno, 4e vsi4ki ima edno naum za Bylgariq i dori i sega olimpiicite ni 4esno i po4teno da izkarvat medalite si na tqh pak se gleda i 6te se gleda v blizko bude6te s lo6o oko. Sad pone taka mislq az de.
Върнете се в началото
kamen05
Начинаещ

Местожителство: Sofia
гласове: 18

МнениеПуснато на: Tue Oct 21, 2008 8:47 pm    Заглавие:

the boy написа:
koe to4no ne ti e qsno Confused . To e napisano predelno qsno kakvo se e slu4ilo, ne vijdam nqkakvo dvusmislie. Qvno ti ne si naqsno za na4ina, po koito e spe4eleno tova 1vo mqsto prez 2003 g. , no za da te "svetna" da kajem, 4e e imalo izti4ane na informaciq. jalko e, 4e se slu4vat takiva ne6ta, za6toto sled podobna postupka e qsno, 4e vsi4ki ima edno naum za Bylgariq i dori i sega olimpiicite ni 4esno i po4teno da izkarvat medalite si na tqh pak se gleda i 6te se gleda v blizko bude6te s lo6o oko. Sad pone taka mislq az de.

Не видях никъде да е написано пределно ясно какво точно се е случило. А и не се чувствам достатъчно "светнат". И наистина не съм наясно с начина, по който и ти the boy намекваш че е спечелено това първо място.
От друга страна тъй като отдавна не съм се срещал нито със Сава Гроздев, нито с Емил Колев, нито с други колеги, близки до проблематиката на IMO, не смея да им задам въпроса директно. Затова най-настоятелно моля ако някой има повече информация да я сподели с мен.
Върнете се в началото
vicho
Начинаещ

МнениеПуснато на: Mon Apr 27, 2009 5:41 pm    Заглавие:

Я, кажете, верно за какви афери става дума? Rolling Eyes
Тъкмо се бях възгордял, че сме страната с най-малко население, печелила олимпиадата и сме сред четирите (освен САЩ, Китай и Русия) , дето са я печелили само със златни Razz Very Happy
За кво изтичане на информация приказвате?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Олимпиади и състезания за 9-12 клас Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2020 math10.com.