Регистрирайте сеРегистрирайте се

ZAX

Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
   Форум за математика Форуми -> Представете се!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
complex
Напреднал


Регистриран на: 08 Nov 2007
Мнения: 296

Репутация: 31.9Репутация: 31.9Репутация: 31.9
гласове: 6

МнениеПуснато на: Mon Aug 25, 2008 12:48 pm    Заглавие:

Поработи още не 1 месец, а още 2. Отначалото няма да ни дават нещо особено трудно. Защо неизтеглиш примерно 2500лв. заем, колкото да имаш пари за първата година и след това лятото ще се хванеш на работа и ще ги върнеш?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
ZAX
Начинаещ


Регистриран на: 03 May 2008
Мнения: 74

Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8
гласове: 4

МнениеПуснато на: Sat Aug 30, 2008 2:30 pm    Заглавие:

complex написа:
Поработи още не 1 месец, а още 2. Отначалото няма да ни дават нещо особено трудно. Защо неизтеглиш примерно 2500лв. заем, колкото да имаш пари за първата година и след това лятото ще се хванеш на работа и ще ги върнеш?
Е то точно това е смешното, че до 10000 вероятноста е почти една и съща, т.е. ако ме одобрят за 2500, ще ме удобрят и за 10000, та дори и за 15000 Smile Но и 5 лева няма да ми дадат без гарант, ебати студентския кредит...

Имам следните ограничения: до два гаранта и до 15000 кредит. Като за 15000 трябва общо двамата да взимат не по малко от 800 чисто, за да ме одобрят, а кой работи за по малко от 500 лева на месец, то дори не е рентабилно за по малко да се работи, поне аз не бих, те разходите ми за да съм трудоспособен са толкова някъде(храна транспорт и т.н...) Smile Иначе като ги направя 3 месеца на последната работа 2500 няма да са проблем, но на 16%, което нещо не ми е удобно, като студентския е на 8%. Отделно ми се иска да оправя няколко простотий на майка ми и на сестра ми... Да им закрия всичките кредитни карти, по неизгодни кредити и т.н., за което ще ми трябват не повече от 10000 и другите 5000 са ми напълно достатъчни за да не работя първата година, та дори и втората. През което време те си оправят 2/3 от заема и след това аз си намирам работа и поемам другата 1/3. То дори ако е по специалноста наистина ги оправям за не повече от 3 месеца тези 5000, а и те ще си седят на отворен влог докато си ги харча. Та в крайна сметка все едно ги взимам на лихва 1-2% Smile Като вземем предвид и инфлацията, аз съм по скоро на печалба от такъв кредит Smile А майка ми и сестра ми са на много по голяма печалба, като се има предвид какви доста по неизгодни кредити ще им оправя, дето са се съгласявали с какви ли не условия, само и само да им дадат кредит...

Такава ми е идеята, само ми трябва някой гарант, защото в момента работят само майка ми и сестра ми. Дори сестра ми си смени работата преди месец, а майка ми почна и втора работа на половин ден и общо взимат към 2000 чисто, но горе-долу и вноските по заемите са им толкова, ако не и малко повече, с тези на брат ми(всъщност то проблема е само че и той тегли, а остана без работа наскоро, но все пак още е ученик, така че може и да е за добро)... Но като не мислят е така... Съответно нито могат да теглят, нито могат да ми станат гаранти, нито могат да рефинансират. А е кощуство да се плащат лихви по 20-30%, като може да се свалят на 8%...

Някой ако има желание да даде едно рамо и да ми стане гарант - няма да е зле. Мога и аз да му стана гарант ако иска и той да тегли и за по голяма негова сигурност съответно Smile Не че ще има проблем с мен, аз съм безкрайно коректен, но все пак не е много разумно да имаш доверие на някой непознат, то в днешно време по добре на никой да нямаш, но това е друга тема Smile

От друга страна complex e прав, че лично на мен 2-3 хиляди са ми предостатъчни поне за първата година. И не мисля нито ден от нея да работя, защото не мисля да пропусна нито едно занятие, само дето и гладен не се учи... И всъщност става дума за някакви смешни пари, жалкото е че за положението в българия никак не са смешни... А най странното е че аз нямам право на социални помощи, като причината да нямам това право, според оценителите от социалното е факта че имаме повече от един телевизор, а се водим 5 души, нищо че варираме от 5 до 7, както и да е Smile А вече и общия доход сме минали отдавна, но когато бях подал молба не бяхме. Нищо че реалния ни доход е по скоро отрицателно число, ако се гледа само офицялно дохода и се вземат предвид заемите. Заеми направени заради топлофикация и всички други монополисти-рекетьори. Иначе абсолютно реално погледнато си караме 5 души с не повече от 40-50 лева на човек, дори е много това, не знам дали остават и 200 лева общо в момента, което е брутално... Освен да се напиша че съм циганин или турчин или какъвто и да е, само не българин и ще ми дадат и на мен... Нелепо е... Тя гордостта за ядене не става, но аз все пак съм горд че съм Българин и ще си седя на сухо Smile

Всъщност дали да не се напиша бездомен и безработен, че да почнат да ме водят самостоятелно семейство с нулев доход. Все пак никой не е длъжен да ме храни, пък и съм пълнолетен и е редно ако съм безработен да получавам помощи, още повече ако съм студент и имам достатъчно трудов стаж до сега! Едно време мислех че е срамно, но сега смятам че държавата ми го дължи това. Най вече защото ми изгоряха доста пари по влоговете, най вече в държавни банки, за да може сега кредитните милионери да си гледат кефа! Ебе как става така че ми изгарят парите в държавна банка, ей това не мога да разбера, нали за да фалира таква банка, значи е фалирала държавата, а като гледам все още има такава държава наречена България, а аз имах на влог достатъчно пари за една гарсониера още преди да има каквато и да било инфлация! Та смятам че държавата ми дължи най малко това! И това е без да броим данъците, които съм плащал без да отиват където трябва!

Преди гледах да ме осигуряват както трябва, все пак така е редно. Но напоследък се замислих: Защо подяволите да им пълня гушите на тези лайнари?! Аз какво получавам после. Нито можеш да получиш нещо от здравната система, нито можеш да получиш адекватна пенсия, нито имаш право на помощи ако останеш без работа, нито има адекватно управление в нито една държавна институция, нито има адекватно образование. Та за какво подяволите аз плащам данъци?! Поне едно нещо да имаше за което да си струва да ги плащам тези данъци, а наглите копелета искат да ги вдигат, ми разбира се че ще се осигурявам на минимална заплата, за да взимам повече пари, само губя от нормално осигуряване... Колко трябва да съм тъп за да хвърлям на вятъра от 1/4 до 1/3 от заплатата си, пари изкарани с пот, труд и кръв! В крайна сметка по високи осигуровки ти дават възможност само за по добър заем, нищо друго, но аз не съм мислил да тегля, сега ми скимна Smile То и заема е не малка глупост, но има и изключения, все пак каква по добра инвестиция от образованието?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hunter666
Начинаещ


Регистриран на: 19 Sep 2008
Мнения: 2
Местожителство: Септември

МнениеПуснато на: Fri Sep 19, 2008 9:07 pm    Заглавие:

Хаха я скивайте за какво става въпрос.
Първия пост на ZAX съдържа следните данни Very Happy

Цитат:
Думи: 2 326
Символи: 12 969
Символи без разтояния: 10 644

Разтояния: 2325

Букви а: 1380
Букви б: 170
Букви в: 393
Букви г: 168
Букви д: 372
Букви е: 861
Букви ж: 58
Букви з: 228
Букви и: 854
Букви й: 45
Букви к: 351
Букви л: 296
Букви м: 419
Букви н: 647
Букви о: 967
Букви п: 283
Букви р: 381
Букви с: 518
Букви т: 711
Букви у: 119
Букви ф: 17
Букви х: 121
Букви ц: 37
Букви ч: 152
Букви ш: 64
Букви щ: 85
Букви ъ: 167
Букви ь: 0
Букви ю: 4
Букви я: 171

Точки(.): 202
Запетаи(,): 149
Удивителни(!): 14
Въпросителни(?): 2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Пафнутий
VIP


Регистриран на: 04 Mar 2008
Мнения: 1199

Репутация: 137.7
гласове: 54

МнениеПуснато на: Sat Sep 20, 2008 8:55 am    Заглавие:

Кажи ми, че не си ги бройл Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hunter666
Начинаещ


Регистриран на: 19 Sep 2008
Мнения: 2
Местожителство: Септември

МнениеПуснато на: Sat Sep 20, 2008 9:48 am    Заглавие:

stanislav atanasov написа:
Кажи ми, че не си ги бройл Laughing

Хаха остава и да съм ги преброил Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ZAX
Начинаещ


Регистриран на: 03 May 2008
Мнения: 74

Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8
гласове: 4

МнениеПуснато на: Tue Sep 23, 2008 5:39 pm    Заглавие:

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marshal
Напреднал


Регистриран на: 31 Jul 2008
Мнения: 358
Местожителство: София
Репутация: 34.8Репутация: 34.8Репутация: 34.8
гласове: 17

МнениеПуснато на: Fri Nov 07, 2008 4:16 pm    Заглавие:

ZAX написа:

1а. Естествените числа са всички цели положителни или неотрицателни числа.
1б. Цели числа са всички Естествени числа заедно с всички отрицателни числа.



Искаш да учиш математика, най-лесното не знаеш!?
Цели положителни числа: 1, 2, 3, 4, 5, 6 ...........
Цели неотрицателни числа: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6...........
Естествени числа (числата, с които се брои): 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7....... (без нулата))
Цели числа: естесвените числа, отрицателните числа и нулата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
savage309
Напреднал


Регистриран на: 28 Feb 2007
Мнения: 277

Репутация: 39.6Репутация: 39.6Репутация: 39.6Репутация: 39.6
гласове: 3

МнениеПуснато на: Fri Nov 07, 2008 8:11 pm    Заглавие:

marshal написа:
ZAX написа:

1а. Естествените числа са всички цели положителни или неотрицателни числа.
1б. Цели числа са всички Естествени числа заедно с всички отрицателни числа.



Искаш да учиш математика, най-лесното не знаеш!?
Цели положителни числа: 1, 2, 3, 4, 5, 6 ...........
Цели неотрицателни числа: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6...........
Естествени числа (числата, с които се брои): 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7....... (без нулата))
Цели числа: естесвените числа, отрицателните числа и нулата

В'ерно е според зависи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ZAX
Начинаещ


Регистриран на: 03 May 2008
Мнения: 74

Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8Репутация: 6.8
гласове: 4

МнениеПуснато на: Wed Dec 03, 2008 7:36 pm    Заглавие:

marshal написа:
Искаш да учиш математика, най-лесното не знаеш!?
ХА

Ако знаех всичко, нямаше да искам да уча...

В сухата безмислена теортия винаги съм бил много слаб и винаги съм се оправял и без нея, защото не мога да уча на изуст. Съжалявам за което, но мога само да мисля и от там помня само по пътя на логиката. И в реда на тези мисли, как подяволите мога да помня глупости като тази...

marshal написа:
Цели положителни числа: 1, 2, 3, 4, 5, 6 ...........
Естествени числа (числата, с които се брои): 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7....... (без нулата)
Защо две наименувания за един и същи интервал?!

1а. Естествените числа са всички цели положителни или неотрицателни числа.

За мен лично 0 си е съвсем естествено число, защото когато нямаш нищо, ти имаш точно нула неща, нали? Вече дали е така или не е, аз не мога да кажа. Но съм почнал по конспекта и съм карал наред. Каквото съм написал или съм го извадил от тук или от уикипедията или от друго уж компетентно място... С две думи излиза че не можеш да учиш сам, явно отвсякъде лъха дезимформация...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Wed Dec 03, 2008 7:58 pm    Заглавие:

0 не е естествено число Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martosss
VIP Gold


Регистриран на: 17 Mar 2007
Мнения: 3937
Местожителство: Somewhere over the rainbow
Репутация: 424.2Репутация: 424.2
гласове: 213

МнениеПуснато на: Wed Dec 03, 2008 10:34 pm    Заглавие:

ZAX написа:
За мен лично 0 си е съвсем естествено число, защото когато нямаш нищо, ти имаш точно нула неща, нали?

То по тази логика и -1 е естествено число, защото ако дължиш на някой 1 лев и нямаш пари в себе си, то ти имаш -1 лев Laughing

Нека се вгледаме примерно в числото 0.5, което е също доста естествено, представи си че имаш.. да кажем ... 1 баница, и някой ти изяде половината, тогава колко ти остава? Ами ако ти изяде 1/3? Laughing

Вече да изяде 1/√2 ще му е трудно доста, ама... ако си отреже точно защо да не Laughing Laughing Тия числа може и да изглеждат доста естествени, ама уви не са :]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
broniran_potnik
Начинаещ


Регистриран на: 29 Nov 2008
Мнения: 48

Репутация: 6Репутация: 6Репутация: 6Репутация: 6Репутация: 6Репутация: 6
гласове: 2

МнениеПуснато на: Thu Dec 04, 2008 9:58 am    Заглавие:

ганка симеонова написа:
0 не е естествено число Twisted Evil
Поне в България е така Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Представете се! Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.