Регистрирайте сеРегистрирайте се

Изпит в уасг 13.07.2009г

Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Следваща

Форум за математика Форуми -> Математика за 11-12 клас, Кандидат-студенти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rosminch
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 1:22 pm    Заглавие:

Много бъркаш! Твоите "математически предмети" не са математика. Математиката е една- елементарна и висша. И тя си е фундаментална точно защото се използва навсякъде, както например в твоите специални предмети. Не се сещам за синоним на тази думи, тя си ми харесва, защото обичам математиката. .......И все пак не ми отговори колко часа седмично учите математика.
А колкото до "плачкането" във форума. Аз не се оплаквам. Задачите ми харесаха, не съм очаквал по-лесни, мисля, че се представих много добре, но ще изчакам крайните резултати, защото още не е потвърдено коя е формулата, по която ще се изчислява оценката, а това е много важно. Макар, че не мисля, че ще промени много класирането, защото все пак формулата ще се прилага за всички явили се. И няма значение дали ще се конкурираме на нивата между 4.50 и 5.50 или между 5 и 5-80- 6.00, където очаквам, че ще е най-голямата гъстота на оценките на хората, имащи реален шанс за прием в специалностите с традиционно по-висок входящ бал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
Вандер
Начинаещ

Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3Репутация: 8.3
гласове: 1

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 1:54 pm    Заглавие:

Леле каква хранилка е в това (за това) УАСГ.
Very Happy
Относно задачите :
Задачите са нормални, точно стил УАСГ. Не виждам нищо кой знае какво трудно в тях, даже стереометрията е приятна.

Относно спора :
Гошко, моме убава, не съм съгласен с твоето твърдение, че в съответния ВУЗ трябва да се приемат само по-тясно специализираните хора ( от съответни техникуми ).
Вярвам, че хора, които никога преди не са учили/чували тези твои специални предмети за 1 година в УАСГ ще станат в пъти по-добри от теб. Всичко зависи от амбициозността на човек и желанието му да научи нещо, с което после ще си изкарва хляба.
Също така не е хубаво да се изхвърляш, че "знаеш" повече по балообразуващите предмети, от който и да е. Тежките думи са за тежки времена, а това не е такова.

Дано всички, които са се готвили и искали да влязат в УАСГ да успеят Wink
Върнете се в началото
gugutka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 2:37 pm    Заглавие:

Laughing ge0rg1, колко като теб познавам...
Тази тема е за хората които са се явили на изпита - да го обсъдим и всеки да изрази своите впечатления както сметне за добре.
Искаш да участваш - ОК, но бъди по-мил, ако обичаш! (обърни внимание, че повечето ти мнения са изтрити.)
Един съвет от мен - не се подигравай на тези които не са се справили, защото те са тези, които ще скрият топката на новобранците-кандидати догодина! Very Happy
Моля те, бъди учтив и по-пестелив откъм обиди, вместо да се заяждаш и предизвикваш хората да се заяждат с теб. Не мисля, че с това поведение ще бъдеш приет радушно в бранша!
За в бъдеще знай, че преподавателите в УАСГ не обичат "отворковците и многознайковците" от техникумите и постоянно ги иронизират - това всеки студент би го потвърдил!
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 3:05 pm    Заглавие:

gugutka написа:
Тази тема е за хората които са се явили на изпита - да го обсъдим и всеки да изрази своите впечатления както сметне за добре.
Искаш да участваш - ОК, но бъди по-мил, ако обичаш! (обърни внимание, че повечето ти мнения са изтрити.)
Един съвет от мен - не се подигравай на тези които не са се справили, защото те са тези, които ще скрият топката на новобранците-кандидати догодина! Very Happy
Моля те, бъди учтив и по-пестелив откъм обиди, вместо да се заяждаш и предизвикваш хората да се заяждат с теб. Не мисля, че с това поведение ще бъдеш приет радушно в бранша!
За в бъдеще знай, че преподавателите в УАСГ не обичат "отворковците и многознайковците" от техникумите и постоянно ги иронизират - това всеки студент би го потвърдил!

Аз НЕ съм обиждал - мен ме ОБИДИХА ... Нарекоха ме "глупак", "тъп пубер", че и "травес*ит"... Аз НЕ съм обиждал...

"Не мисля, че с това поведение ще бъдеш приет радушно в бранша!"
Very Happy Very Happy Милсиш ли, че ми ПУКАААААААА ? Very Happy Very Happy

Кой каквото ще да казва - грее ме Very Happy ... Да бъда по-мил ли? Че аз НЕ съм бил груб - към мен бяха груби... :X Very Happy

"За в бъдеще знай, че преподавателите в УАСГ не обичат "отворковците и многознайковците" от техникумите и постоянно ги иронизират - това всеки студент би го потвърдил!"
Много от моите преподаватели са били или са в момента преподаватели и в УАСГ (ВИАС) Wink

rosminch написа:
А колкото до "плачкането" във форума. Аз не се оплаквам..

Пич... Пак ли не си в час? Това го написах за един-единствен човек - създателя на темата... И НЕ се отнася за НИКОГО другиго... CLEAR?

gugutka написа:

Надали са много...

rosminch написа:
Много бъркаш! Твоите "математически предмети" не са математика. Математиката е една- елементарна и висша.

Не съм казал, че "математически предмети" = "математика" и дори не съм го намеквал... Ти стигна сам до този извод...
Но ще ти кажа едно нещо: МАТЕМАТИКАКА е езикът на: ФИЗИКАТА, ХИМИЯТА, както и почти всички инженерни специалности... За да ги научиш трябва да разбираш от математика... А аз си ги разбирам специалните предмети и мога да ги решавам (ЗАДАЧИТЕ в специалните предмети)... И математиката я схващам от веднъж, но малко ме мързи формули да уча... Но идната година ще се стегна и ще ги науча...

ПС: МЕХАНИКАТА ми е само решаване на задачи, които са смес от МАТЕМАТИКА(която се изучава във ВУЗ-овете) и ФИЗИКА...

gugutka написа:
Аз се успокоих... знам, че съм описала подробно всички теореми и построения и там, където не ми излизат отговорите най-много половин точка да ми вземат Smile
На перспективната задача се справих идеално... а и за мой късмет залата ми е супер слаба.
На капитела нямат шанс - едва се справиха с куба.
Най-интересно ще е на цветната. Тогава няма да ходя до тоалетна за да не се случи нещо с рисунката ми, защото чувах злостни коментари (като тукашните - типично по български) още на първата задача....

Щом си толкова убедена, че всичко ти е X-тра - да те поздравя още сега Wink Smile ... Архитектурата те чака явно... Но за там... Абе - все тая Very Happy

ганка симеонова написа:
на 100% съм съгласна с написането, от ge0rg1.
ge0rg1, ако не е тайна, кой ти е водил математика в "Хр. Ботев? Very Happy

на Л.С. ще Ви пратя отговора...

ПС: Тази тема вече се напълни с ненужно ИНФО и ми омръзва... Ще се опитам да я отбягвам, защото ми омръзна да ми се обясняват някои (НЕ всички - дори са един-двама... другите са разбрани) хора...

Моля, разгледайте другите теми във форума - може пък нещо да ви стане интересно Wink ...
Върнете се в началото
gugutka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 3:35 pm    Заглавие:

Това, което ти написах аз, беше с изцяло добри чувства, но ти искаш някой непременно да се заяде с теб, да се напсувате и така... Smile
Моите родители са в бранша, аз работя с тях и затова знам как се изолират хората с прекалено самочувствие, неумеещи да работят в екип. Мисля, че трябва да ти пука, ако искаш да успееш.
Дори да влезеш догодина, само с диплома нищо не става - трябват ти и много връзки (за да печелиш клиенти и проекти), адско бачкане денонощно, и едва ако и случайно си много талантлив и камарата и съюза те приемат за "име в бранша", успяваш да минеш средното ниво!
Успехът е плод на отношението - бъди по-добър с хората!
Вярвам, че си добро момче, нямаш време за хвалби - върховете за изкачване следват един след друг!
Желая ти успех! Wink
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 5:04 pm    Заглавие:

rosminch написа:
О=2+1/375(86р+330-|330-44p|)

Ще напиша формулата по-нагледно:

ОЦЕНКАТА=[tex]2+\frac{1}{375}.(86.p+330-\left|330-44.p\right|)[/tex]

Където "[tex]p[/tex]" е броят точки

Максималният брой точки на изпита за УАСГ е 20, нали?

А до каква част от точката може да се изкара... В смисъл може ли да има работи с толкова точки:

1/ 18,5 (Половин точка може ли да се даде или винаги е цяла точката?Аз си мисля, че половин може)
2/ 18,25 (Е за четврът точка вече ме съмнява, но да си ви попитам...)
Върнете се в началото
Мимче
Начинаещ

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 6:07 pm    Заглавие:

ge0rg1 написа:

Питах дали са от София, не защото в София има по-хубаво образование (което всъщност си е така, щом всички идвате тук Wink )

Мимче написа:
От Варна съм азSmile И смея да заявя, че в моето училище математиката се изучава усилено, както и не само тя.И въпреки добрата си подготовка и знанията си, с тази диплома може и да не вляза... И както казах - според мен нивото си беше точно като за виас, дори малко по-ниско:/ Изпитът на СУ ми се стори елементарен в сравнение с днешния /вече вчерашен/ изпит :}

Защо? Колко ти е дипломата?

ПС: Като питах от кои училища сте, имах предвид - с каква специалност са училищата ви?

Ако УАСГ беше във Варна, нямаше изобщо да се замислям дали да отида в София Smile Другият ми вариант е ВСУ, който не е особено добре приет в чужбина, въпреки че мнението, което е останало за преподаването там е грешно ...

Иначе, завърших Математическата гимназия,което донякъде пояснява защо математиката ми е сила Smile Имахме по 10 часа седмично. Дипломата ми е 5.60, благодарение на матурата по математика, на която имам по-ниска оценка от тази по БЕЛ / иронично, но факт /. За да вляза /в желаната специалност де, не изобщо/ ми трябва оценка над 5,30 на изпитаSmile

ge0rg1 написа:

Ще напиша формулата по-нагледно:

ОЦЕНКАТА=[tex]2+\frac{1}{375}.(86.p+330-\left|330-44.p\right|)[/tex]

Където "[tex]p[/tex]" е броят точки

Максималният брой точки на изпита за УАСГ е 20, нали?

А до каква част от точката може да се изкара... В смисъл може ли да има работи с толкова точки:

1/ 18,5 (Половин точка може ли да се даде или винаги е цяла точката?Аз си мисля, че половин може)
2/ 18,25 (Е за четврът точка вече ме съмнява, но да си ви попитам...)

Да, 20 точки е максималният брой точки. На пробния имах 15,5 т.

Вандер написа:
Леле каква хранилка е в това (за това) УАСГ.
Very Happy
Относно задачите :
Задачите са нормални, точно стил УАСГ. Не виждам нищо кой знае какво трудно в тях, даже стереометрията е приятна.

Относно спора :
Вярвам, че хора, които никога преди не са учили/чували тези специални предмети за 1 година в УАСГ ще станат в пъти по-добри. Всичко зависи от амбициозността на човек и желанието му да научи нещо, с което после ще си изкарва хляба.

Дано всички, които са се готвили и искали да влязат в УАСГ да успеят Wink

Напълно съм съгласнаSmile
Върнете се в началото
noodle
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 7:20 pm    Заглавие:

Вчера гледах задачите от изпита и успях да реша 2. , 3. и част от 1. ...просто сега ще бъда 12. клас и частта с функциите не съм я изучила. Мисля, че задачите са точно такива, каквито трябва да бъдат - нито прекалено сложни, нито максимално лесни. Надявам се всички мои приятели, които кандидатстваха там да изкарат добри оценки, а го пожелавам и най-сърдечно на всички явили се. Четох предните мнения, че било странно хора от така наречената провинция да пропътуват цялата страна, за да отидат на изпит, но уви едно 80% от студентите не са от София... Както и да е. Имам огромното щастие да уча в ПМГ "Нанчо Попович" гр. Шумен и всяка година да заемаме челни места на европейски и световни състезания. Това обаче в никакъв случай не означава, че нормалните училища не са добри. Напротив, има страшно добри преподаватели и съвестни ученици в цялата страна. Единственото, което пречи е мързелът и прекалената самоувереност...
Върнете се в началото
tonsss
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 7:45 pm    Заглавие:

само искам да кажа за момичето, което каза, че в стаята и по рисуване са слаби художници, то да не се успокоява, защото рисунките се мешат сред всички и минават най-малко две комисии и ако се налага и трета, случайността в този университет и късмета не помагат, само тя може да си помогне Smile Smile
Върнете се в началото
gugutka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 8:03 pm    Заглавие:

Оценяват се по стаи от години Wink
Върнете се в началото
ros4e
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 8:38 pm    Заглавие:

така ли? сигурна ли си, че се разглеждат по стаи? ти си вторият човек, от който го чувам... аз мислех, че се разглеждат на безразборен принцип Smile
т.е така сравняват 20...интересно.
Върнете се в началото
gugutka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 9:23 pm    Заглавие:

Да. На сравнителен принцип - започва се от 6.00, 5.90, 5.80... Smile
Комисията е една и заедно решават.
Има спор дали е честно, понеже ако аз не съм много добра, но съм в стая с слаба конкуренция мога да имам много по-добра оценка от друг, който е по-добър, но е в зала с хора, кандидатстващи за 3та година и заучили всички постановки наизуст....
Длъжни сме да дадем всичко от себе си, пък каквото стане!
Върнете се в началото
sunshine
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 9:39 pm    Заглавие:

брей, аз това не съм го знаела.. значи все пак почти всичко за кой ли път опира до късмета Laughing все си мислех, че наедно се оценяват работите.. Иначе готови ли сте за капитеел, аа Twisted Evil Very Happy споделете предположения за утрешната постановка : )Very Happy
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 9:43 pm    Заглавие:

gugutka написа:
Да. На сравнителен принцип - започва се от 6.00, 5.90, 5.80... Smile
Комисията е една и заедно решават.
Има спор дали е честно, понеже ако аз не съм много добра, но съм в стая с слаба конкуренция мога да имам много по-добра оценка от друг, който е по-добър, но е в зала с хора, кандидатстващи за 3та година и заучили всички постановки наизуст....
Длъжни сме да дадем всичко от себе си, пък каквото стане!

Точно заради това е нечестно, но в УАСГ около 90% от местата в АРХИТЕКТУРА са си запазени... така да се каже... И е така НЕ само в УАСГ, но сега говорим конкретно за там и конкретно за АРХИТЕКТУРА-та

Въпрос: А за изпита по математика може да се получи ПОЛОВИН точка (пример: 19,5), но това ли е най-малката част от точката, която се дава? Няма точки от сорта на 19,25 или има?

sunshine написа:
брей, аз това не съм го знаела.. значи все пак почти всичко за кой ли път опира до късмета Laughing все си мислех, че наедно се оценяват работите.. Иначе готови ли сте за капитеел, аа Twisted Evil Very Happy споделете предположения за утрешната постановка : )Very Happy

Нищо НЕ опира до късмета... Не е случайно, че така се оценява... Неслучайно доскоро САМО дипломата по АРХИТЕКТУРА от УАСГ не се признаваше по света... Но вече си уредиха нещата и тя се признава... Но си остава принципът - кой какъвто влезе, такъв ще излезе... Wink Twisted Evil

Въпрос: На всички изпити по рисуване ли си остава първоначалното разпределение по стаите или за всеки изпит има ново разпределение?

(music) Поздрав с една ----> ПЕСНИЧКА Wink Twisted Evil Smile
Върнете се в началото
gugutka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 9:59 pm    Заглавие:

Аз залагам на един от тези:

(по-скоро клоня към последния) Razz

DSC00367.jpg
 Description:
 Големина на файла:  45.46 KB
 Видяна:  6930 пъти(s)

DSC00367.jpg

DSC00383.JPG
 Description:
 Големина на файла:  31.34 KB
 Видяна:  6930 пъти(s)

DSC00383.JPG

Върнете се в началото
sunshine
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:11 pm    Заглавие:

ахах, лелее.. този 1вият ми изглежда особено грозен и несимпатичен Very Happy какво са ги набутали цели 3 Confused Като че ли си падам по-скоро по 2рия Very Happy Ей, само да не е от ония щайги от по-миналата година, чее.. много са ми противни такъв тип "капители"Very Happy
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:15 pm    Заглавие:

Ето този е бил миналата година... ХАХА Залагам, че ще е и тази година (да бе да Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil )

КАПИТЕЛ
Върнете се в началото
gugutka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:17 pm    Заглавие:

Едно и също се върти... хубавото е, че не могат да ни изненадат... Cool
Върнете се в началото
sunshine
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:20 pm    Заглавие:

дали ? Very Happy не прибързвай с изводите, че .. това не е какъв да е университет.. я си представи, че ни дадат да рисуваме напримерр.. автомобилен двигател Very Happy очаквай неочакваното!Very Happy
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:23 pm    Заглавие:

sunshine написа:
дали ? Very Happy не прибързвай с изводите, че .. това не е какъв да е университет.. я си представи, че ни дадат да рисуваме напримерр.. автомобилен двигател Very Happy очаквай неочакваното!Very Happy

И двигател да ви дадат пак ще има МН хора, които няма да се изненадат... :O Twisted Evil За утре и късмет ще ви трябва...
Върнете се в началото
sunshine
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:31 pm    Заглавие:

Стига де.. някак си не мога да повярвам, че "90% от местата за архитектура са запазени".. много песимистично го даваш Very Happy
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:42 pm    Заглавие:

sunshine написа:
Стига де.. някак си не мога да повярвам, че "90% от местата за архитектура са запазени".. много песимистично го даваш Very Happy

Е ти като го даваш оптимистично значи имаш 10% Wink Smile Razz ... Твои са си...

ПС:Не съм песимист, а реалист Razz ... Пък и знам какво съм чул от инженерите и преподавателите в моето училище (а все пак моето училище и УАСГ са залепени една до друга сгради)
Върнете се в началото
gugutka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:50 pm    Заглавие:

Съгласна съм с него! Very Happy
И аз не вярвах.... Преди време, една от годините за да се набутат връзкарчетата даже ректора (вече бивш) издаде заповед всички оценки по математика от 2.80 да станат 3-ки.... Smile Доста хора окапаха... ако схващаш системата каква е Wink
Върнете се в началото
el_ti
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:52 pm    Заглавие:

ge0rg1, точки с 0,25 няма... само половинки дават.
Върнете се в началото
sunshine
Начинаещ

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 11:06 pm    Заглавие:

Хайде няма значение.. можем да си се надяваме, пък каквото станеSmile
Желая на всички утре успех! После ще обсъдим нещата пак тук Very Happy
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Wed Jul 15, 2009 1:29 am    Заглавие:

el_ti написа:
ge0rg1, точки с 0,25 няма... само половинки дават.

Мерси...
Върнете се в началото
ros4e
Начинаещ

МнениеПуснато на: Wed Jul 15, 2009 2:52 pm    Заглавие:

първа! Laughing
доволни ли сте? не беше щайга- симпатично капителче беше. Само, че като е такова малко и аз се подведох и малко го издребних...но съм долу-горе доволна Smile дано не ми я сложат до някоя едра рисунка, че ще се изгуби съвсем... Sad
Върнете се в началото
sunshine
Начинаещ

МнениеПуснато на: Wed Jul 15, 2009 4:02 pm    Заглавие:

: ) и на мен като че ли ми хареса постановката.. въпреки че я рисувах 3.30-4 часа някъде и не ми остана много време за пластиката, но мисля че се справих.. Първоначално като я видях ми се стори по-лесна, ама като почнах.. ми се стори маалко нанагорно Very Happy
Върнете се в началото
Раши
Начинаещ

МнениеПуснато на: Wed Jul 15, 2009 8:53 pm    Заглавие:

Здравейте мили момичета и момчета от форума! Аз съм майка на студент І курс Архитектура и не съм съгласна с мнението, че 90 на сто от местата за Архитектура са "запазени".Моят син е ходил година и половина на уроци по рисуване и завърши МГ без частни уроци по математика/в 12 клас беше на курс в у-ще/. От групата им по рисуване приеха 8 деца архитектура /общо от града бяха 9 ,от гимназията им 6 а от неговия клас са двама/.За всички тях съм сигурна ,че това е резултат на упорит труд, а не на връзки или пари. На изпитите по рисуване изкара 5.9/5.3/5.5 и по математика -5.16.Така че не се отчайвайте ! В УАСГ Архитектура се влиза и по нормалния начин.Желая на всички ви успех, да ви приемат желаните специалности!
Върнете се в началото
gugutka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Wed Jul 15, 2009 10:40 pm    Заглавие:

За момчетата лесно със сигурност... с този техния нисък бал... Wink

Аз днес съм много доволна от капитела - по-труден от мин. година, но аз се готвех за още по-сложен и се справих!!! Не си ставах от мястото и времето ми стигна точно.
Но срещнах по коридорите и доста плачещи девойчета... Smile

Живи и здрави да се представим така и на цветната и отивам на вилата да релаксирам!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Математика за 11-12 клас, Кандидат-студенти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 3 от 13

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.