Регистрирайте сеРегистрирайте се

Изпит в уасг 13.07.2009г

Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Форум за математика Форуми -> Математика за 11-12 клас, Кандидат-студенти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
martosss
VIP Gold

Местожителство: Somewhere over the rainbow
гласове: 213

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 12:45 pm    Заглавие:

vir2al написа:
И какво сега ... според теб тези които са изкарали 3.50 и са ги приели трябва да се засрамят и да се откажат ... така ли?
Ще те видим и тебе колко ще изкараш. Сигурен съм че догодина баловете ще са още по-ниски.... а на тебе ти давам не повече от 4 на изпита по математика (даже много ти давам).

Ми много ясно, че трябва да се засрамят! Особено при тези елементерани задачи да те приемат с 3.50 е пълен провал за мен. Много ще се накефя, ако приемните изпити ги направят тестове, ама не като матурите, а с трудността на тези след 7 клас. Но също така си подобрят оценяването, така че не за 15 точки да имаш 3, а поне за 50. Тогава Ако изкараш 3.50 може би наистина ще си заслужаваш да те приемат. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

гласове: 1

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 1:13 pm    Заглавие:

martosss написа:
Ми много ясно, че трябва да се засрамят! Особено при тези елементерани задачи да те приемат с 3.50 е пълен провал за мен. Много ще се накефя, ако приемните изпити ги направят тестове, ама не като матурите, а с трудността на тези след 7 клас. Но също така си подобрят оценяването, така че не за 15 точки да имаш 3, а поне за 50. Тогава Ако изкараш 3.50 може би наистина ще си заслужаваш да те приемат. Wink

Съгласен съм с martosss

vir2al написа:
а на тебе ти давам не повече от 4 на изпита по математика (даже много ти давам).

Догодина ще видим...
ПС: Пари слагаш ли, че няма да имам повече от 4,00 ? (Да сложим по 1000-2000лв и да видим кой по-добре МЕ познава Very Happy )
Върнете се в началото
PeperZU
Начинаещ

Репутация: 5.2Репутация: 5.2Репутация: 5.2Репутация: 5.2Репутация: 5.2
гласове: 3

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 2:10 pm    Заглавие:

Интересно защо са толкова ниски баловете. В УАСГ миналата година приемаха и с матура ако не се лъжа, да не би тази това да се е променило?
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 2:17 pm    Заглавие:

PeperZU написа:
Интересно защо са толкова ниски баловете. В УАСГ миналата година приемаха и с матура ако не се лъжа, да не би тази това да се е променило?

Те май и тази година с матура приемат. И ако е така - доста хора с 5-6 на матурата могат да влязат..
Върнете се в началото
_sssss
Фен на форума

гласове: 50

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 2:20 pm    Заглавие:

3.50 за някои е провал, за други - успех. Не всички сме умни като вас. Все пак, за да си пълноценен човек, не е наложително да си математик!
Щом преподавателите са преценили, че такъв изпит е подходящ за прием в тяхното заведение, значи е, и всеки приет в желаната специалност, ако ще и с 3.00, има право да се гордее със себе си!

Честито на приетите!

А с теб, Георги, едва ли някой би се хванал на бас, по простата причина, че на никого не му пука, дали ще те приемат в УАСГ, ХТМУ, ФМИ или у вас си. Ако ще и 10 да изкараш на изпита, пак ще си останеш прекомерно надут.

PS. Приемат, но мисля, че 6.00~4.50. Нещо такова имаше.
Върнете се в началото
kraskonte
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 3:10 pm    Заглавие:

Честито на колегите от ССС Very Happy а и на всички останали колеги! Ще се видим на 23 септември... Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Мимче
Начинаещ

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 3:57 pm    Заглавие:

ge0rg1 написа:
Само хората с бал над 26,5 наистина са си заслужили местата Very Happy .

Ми окей, моят бал е 25,64 и смятам, че съм си заслужила мястото.. Все пак съм първите 130 Rolling Eyes Мога да ти дам пример за момиче, което има 5,70 на изпита по математика, но знанията и са доста по-малки ...Просто се паднаха задачи, които е знаела как да реши.В цялата работа трябва и една голяма доза късмет в крайна сметка. Като цяло, изпитът не е чак толкова показателен за пълните възможности на даден човек.Аз лично нямах време да си препиша всички задачи на беловата, затова не са ми дали 0,6 единици... Което не значи, че не съм се справила със задачите, нали? Не отричам, че не бяха сложни и че доста хора са се затруднили да ги решат, но не е редно точно ти да определяш кой какво е заслужил,след като от самия университет ми казват точно обратното...
Върнете се в началото
martosss
VIP Gold

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 4:02 pm    Заглавие:

То си е за вас, ако искате и с двойки влизайте, въпросът е, че после тези около вас ще са на ниско ниво и ще ви дърпат назад, при което няма да усъществите пълния си потенциал. А иначе, че има късмет, има, разбира се. Просто спадането на бала е тревожно и би трябвало учителите да се борят с това, а не в училищата да се преписва масово. Затова трябва да се пишат двойки, да се гони, а не да ги е страх, че ще останат без ученици и да си затварят очите. Кажете ми как да не се изкушавам да препиша, като всички около мен на всяко контролно или писмено използват пищови?
Върнете се в началото
zabeto
Начинаещ

Репутация: 6.6Репутация: 6.6Репутация: 6.6Репутация: 6.6Репутация: 6.6Репутация: 6.6

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 4:08 pm    Заглавие:

ge0rg1 написа:

ПС: Ти си учил/а в езикова гимназия, нали? Very Happy Laughing Twisted Evil

Ами не, в математическа съм учил и с оглед на досега ми със ситемата от двете страни (преди и по време на университета) смея да твърдя тези неща. Както каза Г-жата след мен всъщност самото училище не е важно стига да учиш, но аз смея да твърдя, че определяща е средата от хора, сред които израстваш и смятам че в елитните гимназии тя е най-добра.

Причината поради, която се "заядох" беше, че ме изразни начина по-който демстрираш нещо, което не знам какво е всъщност при положение, че нямаш опит, че да правиш заключения.

Честито на приетите!
Върнете се в началото
Мимче
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 4:29 pm    Заглавие:

martosss , съгласна съм с теб, но си мисля, че тези, които не са били за там, ще "изпопадат" още след 1та или 2та година.. А и не мисля, че тези с ниското ниво ще могат да попречат на обучението ми Wink
Върнете се в началото
martosss
VIP Gold

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 4:40 pm    Заглавие:

Мимче написа:
martosss , съгласна съм с теб, но си мисля, че тези, които не са били за там, ще "изпопадат" още след 1та или 2та година.. А и не мисля, че тези с ниското ниво ще могат да попречат на обучението ми Wink

Досега скъсани студенти не съм чул да се оплакват, а за нивото - повярвай ми от огромно значение е, и на преподавателите, и на студентите.
Върнете се в началото
Wolfyy
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 4:47 pm    Заглавие:

ge0rg1 написа:

Казва се или "Ти не ПРЕСТАНА с твоето мърморене", или "Ти не млъкна", но "Ти не млъкна с твоето мърморене" е грешно и звучи смешно Very Happy . Колко имаш на матурата по БЕЛ Very Happy ?
Само хората с бал над 26,5 наистина са си заслужили местата Very Happy . Що се отнася до това дали аз ще вляза... Ами ако се бях явил тази година с 3,60 по МАТ (всъщност с 3,49) влизах в ССС Very Happy - това ми е смешното и странното. И без допълнителна подготовка по математика щях да хвана такава оценка. Very Happy

Такива като теб, които само говорят какво ще направят докажи се и тогава говори ,и не си ти човека, който ще определя кого да вземат в университета.
Върнете се в началото
ros4e
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 4:49 pm    Заглавие:

ge0rg1 написа:

ros4e написа:
Ами наистина баловете са срамно ниски...факт е. но аз съм доволна от себе си и от своя бал и от това, че влезнах АРХ от първи път ( нещо, в което мн се съмнявах, при все, че започнах от 0-та и за матем. и за рисуването) Smile Когато кандидатствах преди години за 1-то ми висше( геодезия) беше страшно различно за инженерните спец- нямаше мин.бал под 23, а сега няма бал над 23

Всички са започнали от нулата. Не си само ти.
Но ми стана странно, че миналата година си кандидатствал/а ПАК в УАСГ за геодезия - значи си държал/а изпит по математика. Тогава какво значи, че за тази година си започнал/а от нулата, след като миналата година си държал/а изпит? Нали и миналата година си се готвил/а? Та значи ти стават 2 години, което за мен не е баш "нулата". Поправи ме... ако греша.

Не съм кандидатствала миналата година. Завърших висше - геодезия преди 2 год и искам да кажа, че от 2001 ( когато съм завършила средно), та досега не се бях занимавала със задачи и буквално почнах от 0-та... Висшата геод., която учих, нямаше нищо общо с елементарната...
Върнете се в началото
kraskonte
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 6:42 pm    Заглавие:

Понеже тук се развихри спор за баловете...само да дам ендо пояснение...Тази година кандидастващите са много по-малко от предишните години. Тъй като аз се интересувах специално за момичетата, тази година кандидастват 829 (с точност), които общо се борят за 495 места. За това се влиза и с толкова ниски оценки. За сравнение само миналата година са кандидаствали 1091 момичета, които са се борили общо за около 360 места. Нещата са горе-долу същите и при момчетата...
Върнете се в началото
rosminch
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 8:22 pm    Заглавие:

kraskonte написа:
Понеже тук се развихри спор за баловете...само да дам ендо пояснение...Тази година кандидастващите са много по-малко от предишните години. Тъй като аз се интересувах специално за момичетата, тази година кандидастват 829 (с точност), които общо се борят за 495 места. За това се влиза и с толкова ниски оценки. За сравнение само миналата година са кандидаствали 1091 момичета, които са се борили общо за около 360 места. Нещата са горе-долу същите и при момчетата...

Така е, а също не бива да подценяваме и факта, че тази година оценяването е по друга формула, което прави тази драстична разлика в баловете. Само за пример: оценка на изпита 5 и диплома 5.5 тази година формира бал 25.5, което се равнява по старата формула на оценка 5.44 и при същата диплома балът би бил 27.26. Това са близо две единици разлика. Става въпрос за еднакъв брой точки - в случая 15.
Върнете се в началото
Krisho
Начинаещ

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 10:25 pm    Заглавие:

ge0rg1 написа:
Wolfyy написа:
Ти не млъкна с твоето мърморене догодина като кандидатстваш ще те видим и теб с какъв бал ще те приемат и дали изобщо ще те приемат. Недей критикува хората щом са ги приели, значи са си заслужили местата.

Казва се или "Ти не ПРЕСТАНА с твоето мърморене", или "Ти не млъкна", но "Ти не млъкна с твоето мърморене" е грешно и звучи смешно Very Happy . Колко имаш на матурата по БЕЛ Very Happy ?
Само хората с бал над 26,5 наистина са си заслужили местата Very Happy . Що се отнася до това дали аз ще вляза... Ами ако се бях явил тази година с 3,60 по МАТ (всъщност с 3,49) влизах в ССС Very Happy - това ми е смешното и странното. И без допълнителна подготовка по математика щях да хвана такава оценка. Very Happy

Можеш ли да ми разясниш схемата как с 3,49 ще влезеш ССС,че и аз да вляза Smile Много ми е интересно !
Върнете се в началото
Yulian
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 11:13 pm    Заглавие:

Колеги ЧЕСТИТО на всички приети! Пожелавам ви успех! Знайте, че УАСГ е прекрасен ВУЗ и там трябва много учене. Слушайту г-жа Симеонова само за математика , но не и за поведение в практиката след завършване. Знайте, че ще патите най-много от нелоялна конкуренция или иначе кадзано нереално ниски цени на колегите. УСПЕХ.
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sat Aug 01, 2009 1:18 am    Заглавие:

Krisho написа:
Можеш ли да ми разясниш схемата как с 3,49 ще влезеш ССС,че и аз да вляза Smile Много ми е интересно !

С 3,49 ще покрия минималния бал за ССС - това исках да кажа.
Ако още не ти е ясно как ще покрия минималния бал:
Аз съм от ПГСА - мин. бал е 19.13
3,49.4=13,96 ; 13,96+5,30=19,26.
Явно за минималния бал ми стига и 3,46 Very Happy .

ros4e написа:
Не съм кандидатствала миналата година. Завърших висше - геодезия преди 2 год и искам да кажа, че от 2001 ( когато съм завършила средно), та досега не се бях занимавала със задачи и буквално почнах от 0-та... Висшата геод., която учих, нямаше нищо общо с елементарната...

ОК. Игнорирам факта, че все някога във времето си се готвила по математика за изпит в УАСГ (което не се забравя толкова лесно - математиката де) и ще се повторя, че ВСИЧКИ започват от нулата - значи не е кой знае какво геройство.

Wolfyy написа:
Такива като теб, които само говорят какво ще направят докажи се и тогава говори ,и не си ти човека, който ще определя кого да вземат в университета.

Нима някъде съм казал, че аз определям? Аз просто изразявам мнение - защото имам право Wink .
"Такива като теб, които само говорят какво ще направят докажи се и тогава говори" - Колко имаш на матурата по БЕЛ Laughing ?

zabeto написа:
...изразни начина по-който демстрираш...

Моля...? Laughing Laughing Нещо не ти разбрах половината думи. На български ли са? Абе тази година много неграмотни се мушнаха във ВИАС и им се вирнаха сополивите нослета Laughing .

Мимче написа:
Все пак съм първите 130 Rolling Eyes

... МОЛЯ??? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Колко си? 130??

Абе колко имахте на матурата по БЕЛ не казахте Laughing .

звездите_ми_говорят написа:
А с теб, Георги, едва ли някой би се хванал на бас, по простата причина, че на никого не му пука, дали ще те приемат в УАСГ, ХТМУ, ФМИ или у вас си. Ако ще и 10 да изкараш на изпита, пак ще си останеш прекомерно надут.

vir2al написа:
а на тебе ти давам не повече от 4 на изпита по математика (даже много ти давам).

Ние не говорим за това "КЪДЕ ЩЕ МЕ ПРИЕМАТ", а за това "КАКВА ОЦЕНКА ЩЕ ИМАМ В УАСГ" - има разлика, нали?

Откъде съдиш, че съм надут? Какво съм казал, че да съм надут? Поне се опитвай да си доказваш твърденията де... Така ми е твърде лесно... Twisted Evil

vir2al написа:
И какво сега ... според теб тези които са изкарали 3.50 и са ги приели трябва да се засрамят и да се откажат ... така ли?
Ще те видим и тебе колко ще изкараш. Сигурен съм че догодина баловете ще са още по-ниски.... а на тебе ти давам не повече от 4 на изпита по математика (даже много ти давам).

Ами според мен да влезеш в ИНЖЕНЕРНА СПЕЦИАЛНОСТ (която се върти около математиката) със знания по математика за СРЕДЕН си е срам и резил. Какъв инженер ще си, ако не можеш да се справиш с простата математика? Как ще се справиш с висшата? (Не говоря на теб точно, а попринцип Wink )

ЕЕЕ - КАЗАХ ДВЕ ВЕРНИ ПРИКАЗКИ (ЧЕ СТЕ ВЛЕЗЛИ НЕЗАСЛУЖЕНО С 3-ки и 4-ки - НЕ ВСИЧКИ ИМАТ 3-ки и 4-ки ДЕ) И ВСИЧКИ СКОЧИХА СРЕЩУ МЕН Laughing . ПОНЕ ДА БЯХТЕ ПИСАЛИ ГРАМОТНО... ВСЕ ЕДНО ВСИЧКИ СТЕ СЕ НАГОВОРИЛИ ДА ПИШЕТЕ КАТО ТРЕТОКЛАСНИЦИ БЕ!

НЕ МИ СЕ НАХВЪРЛЯЙТЕ ПО 200 ДУШИ НАКУП - КАТО МАЙМУНИ НА БАНАНИ СКАЧАТЕ. КАТО СИ МИСЛИТЕ, ЧЕ С 3-ки и 4-ки СТЕ ВЛЕЗЛИ (не всички) ЗАСЛУЖЕНО В У.А.С.Г., ЗАЩО ТОЛКОВА СЕ НЕРВИТЕ НА МОИТЕ POST-ове? Като сте заслужили да сте там се представете достойно - по-добре НЕ пишете, отколкото да пишете с по 5 грешки на ред... Всъщност по-добре пишете - да се упражнявате Wink

ЗАНАПРЕД АКО ИМАТЕ ДА ОБСЪДИТЕ НЕЩО С МЕН ГО НАПРАВЕТЕ С Л.С., А НЕ СПАМЕТЕ ТУК.

Последната промяна е направена от 112358-1,618-3,14 на Sat Aug 01, 2009 11:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Мимче
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sat Aug 01, 2009 2:19 am    Заглавие:

ge0rg1 написа:

Мимче написа:

... МОЛЯ??? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Колко си? 130??

Това, твоето, си е чиста дребнавост, дори граничеща със заядливост Smile Очевидно е, че съм пропуснала да напиша "в"... Ако толкова много не ти се вярва - ела у нас и провери изрядността на клавиатурата ми.
А на въпроса за матурата - 5,99. Ако и на това не вярваш, някой ден ще те запозная лично с дипломата ми, да се надяваме след като завършим УАСГ Laughing И съм убедена, че знам родния си език малко по-добре от някои други.. без да конкретизирам: )
П.С. Ще си пиша, където и когато си поискам Wink
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sat Aug 01, 2009 2:36 am    Заглавие:

Мимче написа:
Цитат:

Мимче написа:

Това, твоето, си е чиста дребнавост, дори граничеща със заядливост

На това моето му се вика ШЕГА, МАЙТАП. Известни ли са ти тези понятия бе Мимче, или ти знаеш само УЧЕНЕ и УЧИЛИЩЕ Very Happy Very Happy ?

ПС: Това (последното) вече си беше заядливост Very Happy .

Какво се връзваш на ЕДНА ШЕГА и ми пишеш цели романи колко знаеш по български език?

Мимче написа:
Ако и на това не вярваш...

Досега да НЕ съм ти повярвал за нещо? На всичко ви вярвам на всички бе Wink Razz ... Ама и вие ми се връзвате...

Я кажи къде те приеха? По'фали се малко.

Видях, че си в ССС.

Ще повторя, защото мимчето май не го е прочела:
Цитат:
ЗАНАПРЕД АКО ИМАТЕ ДА ОБСЪДИТЕ НЕЩО С МЕН ГО НАПРАВЕТЕ С Л.С., А НЕ СПАМЕТЕ ТУК.

Последната промяна е направена от 112358-1,618-3,14 на Sat Aug 01, 2009 3:00 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Мимче
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sat Aug 01, 2009 2:46 am    Заглавие:

Познати са ми понятия като "ирония","хумор" и "сарказъм" Smile А това, че съм от провинцията, би трябвало да ти отговаря на въпроса дали познавам само УЧЕНЕ и УЧИЛИЩЕ Laughing
Хайде, лека нощ от мен, че рано ще се става, за да се ходи на море Wink

П.С. Извинявам се за офтопика, но ако някой знае нещо за кандидастването за общежития и за самите общежития, да драсне едно ЛС :/
Върнете се в началото
krainik
Фен на форума

гласове: 44

МнениеПуснато на: Sat Aug 01, 2009 6:04 am    Заглавие:

Като говорим за неграмотни...
112358-1,618-3,14 написа:

ОК. Игнорирам факта, че все някога във времето си се готвила по математика за изпит в УАСГ (което не се забравя толкова лесно - математиката, де) и ще се повторя, че ВСИЧКИ започват от нулата - значи не е кой знае какво геройство.

Моля...? Laughing Laughing Нещо не ти разбрах половината думи. На български ли са? Абе, тази година много неграмотни се мушнаха във ВИАС и им се вирнаха сополивите нослета Laughing .

Абе, колко имахте на матурата по БЕЛ не казахте Laughing .

Откъде съдиш, че съм надут? Какво съм казал, че да съм надут? Поне се опитвай да си доказваш твърденията, де... Така ми е твърде лесно... Twisted Evil

Ами, според мен, да влезеш в ИНЖЕНЕРНА СПЕЦИАЛНОСТ (която се върти около математиката) със знания по математика за СРЕДЕН си е срам и резил. Какъв инженер ще си, ако не можеш да се справиш с простата математика?( К'во е т'ва животно?!?) Как ще се справиш с висшата? (Не говоря на теб точно, а попринцип Wink )

ЕЕЕ - КАЗАХ ДВЕ ВЕРНИ ПРИКАЗКИ (ЧЕ СТЕ ВЛЕЗЛИ НЕЗАСЛУЖЕНО С 3-ки и 4-ки - НЕ ВСИЧКИ ИМАТ 3-ки и 4-ки, ДЕ) И ВСИЧКИ СКОЧИХА СРЕЩУ МЕН Laughing . ПОНЕ ДА БЯХТЕ ПИСАЛИ ГРАМОТНО... ВСЕ ЕДНО ВСИЧКИ СТЕ СЕ НАГОВОРИЛИ ДА ПИШЕТЕ КАТО ТРЕТОКЛАСНИЦИ, БЕ!

НЕ МИ СЕ НАХВЪРЛЯЙТЕ ПО 200 ДУШИ НАКУП - КАТО МАЙМУНИ НА БАНАНИ СКАЧАТЕ. КАТО СИ МИСЛИТЕ, ЧЕ С 3-ки и 4-ки СТЕ ВЛЕЗЛИ (не всички) ЗАСЛУЖЕНО В У.А.С.Г., ЗАЩО ТОЛКОВА СЕ НЕРВИТЕ НА МОИТЕ POST-ове? Като сте заслужили да сте там се представете достойно - по-добре НЕ пишете, отколкото да пишете с по 5 грешки на ред... Всъщност, по-добре пишете - да се упражнявате Wink (И на теб ще ти е от полза ;])

ЗАНАПРЕД, АКО ИМАТЕ ДА ОБСЪДИТЕ НЕЩО С МЕН ГО НАПРАВЕТЕ С Л.С., А НЕ СПАМЕТЕ ТУК.

Държа да уточня, че тези грешки са на първо четене, т.е това не е задължително да са всичките Wink
Върнете се в началото
ros4e
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sat Aug 01, 2009 9:33 am    Заглавие:

112358-1,618-3,14, игнорирам факта, че ме нападаш, но само за инфо- математиката, ако не я упражняваш 8 години се забравя, още повече тогава съм се готвила, бих казала несериозно, защото с големи мъки изкарах 4-ка.... И остави ме да преценя сама за себе си кое за мен е геройство... ако за теб не е- за моите представи Е.
Имам вече едно инженерно висше, сега влезнах архитектура, при това с отличен бал... и това ми е личен успех... та така.
Аз съм неконфликтен човек, но ти явно си човек, който обича да жегва, да се заяжда, да упреква...както и да е. Свободно пространство е форума- всеки има право на мнение...не ми се спори.
И още нещо- казах по-горните си коментари, за да се похваля, а не да обидя някой, че само аз започвам от нулата и виждаш ли съм по-умна... Аз съм си постигнала достатъчно за себе си.
Хубав ден на всички и ще е доста по-добре, ако тона в даден момент се смекчи...защото темата станааа...........гадост. То да те е срам да се хвалнеш Smile
Върнете се в началото
noodle
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sat Aug 01, 2009 10:45 am    Заглавие:

krainik написа:

ОК. Игнорирам факта, че все някога във времето си се готвила по математика за изпит в УАСГ (което не се забравя толкова лесно - математиката, де) и ще се повторя, че ВСИЧКИ започват от нулата - значи не е кой знае какво геройство.

Моля...? Laughing Laughing Нещо не ти разбрах половината думи. На български ли са? Абе, тази година много неграмотни се мушнаха във ВИАС и им се вирнаха сополивите нослета Laughing .

Откъде съдиш, че съм надут? Какво съм казал, че да съм надут? Поне се опитвай да си доказваш твърденията, де... Така ми е твърде лесно... Twisted Evil

Ами, според мен, да влезеш в ИНЖЕНЕРНА СПЕЦИАЛНОСТ (която се върти около математиката) със знания по математика за СРЕДЕН си е срам и резил. Какъв инженер ще си, ако не можеш да се справиш с простата математика?( К'во е т'ва животно?!?) Как ще се справиш с висшата? (Не говоря на теб точно, а попринцип Wink )

ЕЕЕ - КАЗАХ ДВЕ ВЕРНИ ПРИКАЗКИ (ЧЕ СТЕ ВЛЕЗЛИ НЕЗАСЛУЖЕНО С 3-ки и 4-ки - НЕ ВСИЧКИ ИМАТ 3-ки и 4-ки, ДЕ) И ВСИЧКИ СКОЧИХА СРЕЩУ МЕН Laughing . ПОНЕ ДА БЯХТЕ ПИСАЛИ ГРАМОТНО... ВСЕ ЕДНО ВСИЧКИ СТЕ СЕ НАГОВОРИЛИ ДА ПИШЕТЕ КАТО ТРЕТОКЛАСНИЦИ, БЕ!

НЕ МИ СЕ НАХВЪРЛЯЙТЕ ПО 200 ДУШИ НАКУП - КАТО МАЙМУНИ НА БАНАНИ СКАЧАТЕ. КАТО СИ МИСЛИТЕ, ЧЕ С 3-ки и 4-ки СТЕ ВЛЕЗЛИ (не всички) ЗАСЛУЖЕНО В У.А.С.Г., ЗАЩО ТОЛКОВА СЕ НЕРВИТЕ НА МОИТЕ POST-ове? Като сте заслужили да сте там се представете достойно - по-добре НЕ пишете, отколкото да пишете с по 5 грешки на ред... Всъщност, по-добре пишете - да се упражнявате Wink (И на теб ще ти е от полза ;])

ЗАНАПРЕД, АКО ИМАТЕ ДА ОБСЪДИТЕ НЕЩО С МЕН ГО НАПРАВЕТЕ С Л.С., А НЕ СПАМЕТЕ ТУК.

Държа да уточня, че тези грешки са на първо четене, т.е това не е задължително да са всичките Wink

Когато наименование се съкращава с абривиатура, точки не се слагат, дори да е с естетична цел Wink (имам предвид "У.А.С.Г.", "Л.С.")
Не пиша това, за да се заяждам, а просто да отбележа. Надявам се никой да не се засегне.
Честито на всички приети и успех!
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Sat Aug 01, 2009 10:59 pm    Заглавие:

ros4e написа:
112358-1,618-3,14, игнорирам факта, че ме нападаш, но само за инфо- математиката, ако не я упражняваш 8 години, се забравя...
Имам вече едно инженерно висше

Инженер, който е забравил математиката ?!?! Very Happy Само такива инженери ни трябваха.

noodle написа:
Когато наименование се съкращава с абривиатура...

АбрЕвиатура

noodle написа:
Когато наименование се съкращава с абривиатура, точки не се слагат, дори да е с естетична цел Wink (имам предвид "У.А.С.Г.", "Л.С.")

Разгледай ми другите POST-ове - там НЕ съм ги (абрЕвиатурите) писал с точки, но тук съм сложил точките с ПРИЧИНА. Понеже ВСИЧКО съм написал с ГЛАВНИ букви и абрЕвиатурите са щели да се смесят с общия текст, съм решил да ги ОТКРОЯ - затова са точките Wink .Има логика, нали? Мисли друг път, когато поправяш. Повечето неща се правят с цел.

krainik написа:

ОК. Игнорирам факта, че все някога във времето си се готвила по математика за изпит в УАСГ (което не се забравя толкова лесно - математиката,(ТУК НЕ СЕ СЛАГА ЗАПЕТАЯ... "МИЛИ" МИ krainik) де) и ще се повторя, че ВСИЧКИ започват от нулата - значи не е кой знае какво геройство.

Откъде съдиш, че съм надут? Какво съм казал, че да съм надут? Поне се опитвай да си доказваш твърденията,(ТУК НЕ СЕ СЛАГА ЗАПЕТАЯ... "МИЛИ" МИ krainik) де... Така ми е твърде лесно... Twisted Evil

Ами, според мен, да влезеш в ИНЖЕНЕРНА СПЕЦИАЛНОСТ (която се върти около математиката) със знания по математика за СРЕДЕН, си е срам и резил. Какъв инженер ще си, ако не можеш да се справиш с простата математика?( К'во е т'ва животно?!?) Как ще се справиш с висшата? (Не говоря на теб точно, а попринцип Wink )

ЕЕЕ - КАЗАХ ДВЕ ВЕРНИ ПРИКАЗКИ (ЧЕ СТЕ ВЛЕЗЛИ НЕЗАСЛУЖЕНО С 3-ки и 4-ки - НЕ ВСИЧКИ ИМАТ 3-ки и 4-ки,(ТУК НЕ СЕ СЛАГА ЗАПЕТАЯ... "МИЛИ" МИ krainik) ДЕ) И ВСИЧКИ СКОЧИХА СРЕЩУ МЕН Laughing . ПОНЕ ДА БЯХТЕ ПИСАЛИ ГРАМОТНО... ВСЕ ЕДНО ВСИЧКИ СТЕ СЕ НАГОВОРИЛИ ДА ПИШЕТЕ КАТО ТРЕТОКЛАСНИЦИ,(ТУК НЕ СЕ СЛАГА ЗАПЕТАЯ... "МИЛИ" МИ krainik) БЕ!

Държа да уточня, че krainik е направил толкова грешки, колкото е поправил ! КАКВО Е ТОВА ЖИВОТНО?
Май някой трябва да върви след теб и да поправя ТВОЯТА ПОПРАВКА Very Happy .
По-добре аз да си бях поправил POST-а. Друг път ми казвай - аз ще се справя по-добре Wink .

Мой опит да СЕ поправя:

ОК. Игнорирам факта, че все някога във времето си се готвила по математика за изпит в УАСГ (което не се забравя толкова лесно - математиката де), и ще се повторя, че ВСИЧКИ започват от нулата - значи не е кой знае какво геройство.

Откъде съдиш, че съм надут? Какво съм казал, че да съм надут? Поне се опитвай да си доказваш твърденията де... Така ми е твърде лесно... Twisted Evil

Ами, според мен, да влезеш в ИНЖЕНЕРНА СПЕЦИАЛНОСТ (която се върти около математиката) със знания по математика за СРЕДЕН си е срам и резил. Какъв инженер ще си, ако не можеш да се справиш с простата математика? Как ще се справиш с висшата? (Не говоря на теб точно, а попринцип Wink )

ЕЕЕ - КАЗАХ ДВЕ ВЕРНИ ПРИКАЗКИ (ЧЕ СТЕ ВЛЕЗЛИ НЕЗАСЛУЖЕНО С 3-ки и 4-ки - НЕ ВСИЧКИ ИМАТ 3-ки и 4-ки ДЕ) И ВСИЧКИ СКОЧИХА СРЕЩУ МЕН Laughing . ПОНЕ ДА БЯХТЕ ПИСАЛИ ГРАМОТНО... ВСЕ ЕДНО ВСИЧКИ СТЕ СЕ НАГОВОРИЛИ ДА ПИШЕТЕ КАТО ТРЕТОКЛАСНИЦИ БЕ!

НЕ МИ СЕ НАХВЪРЛЯЙТЕ ПО 200 ДУШИ НАКУП - КАТО МАЙМУНИ НА БАНАНИ СКАЧАТЕ. КАТО СИ МИСЛИТЕ, ЧЕ С 3-ки и 4-ки СТЕ ВЛЕЗЛИ (не всички) ЗАСЛУЖЕНО В У.А.С.Г., ЗАЩО ТОЛКОВА СЕ НЕРВИТЕ НА МОИТЕ POST-ове? Като сте заслужили да сте там се представете достойно - по-добре НЕ пишете, отколкото да пишете с по 5 грешки на ред... Всъщност, по-добре пишете - да се упражнявате Wink .

ЗАНАПРЕД, АКО ИМАТЕ ДА ОБСЪДИТЕ НЕЩО С МЕН, ГО НАПРАВЕТЕ С Л.С., А НЕ СПАМЕТЕ ТУК.

Така харесва ли ти повече? Като пиша в 2:00 през нощта - така ще е. Но занапред не ми поправяй POST-овете, защото внасяш МНОГО допълнителни грешки, с които сам се излагаш, докато се опитваш да изложиш мен. Проблема със запетаите мога да го оправя (толкова, колкото съм успял тук) с второ прочитане на текста. А снощи не го четох 2 пъти. Мерси, че се ОПИТА да ме поправиш - аз не се сърдя, но тези правила, които съм нарушил,ги знам . И мисля, че го доказах сега.

ПС: Сега разгледай чуждите грешки - доста по-фрапантни са. И твоите грешки в МОЯ post са доста фрапиращи.

Интересно ми е да те попитам: защо си слагал запетаи пред обособените части "ДЕ" ? Там не се слага запетая - дори като го четеш (текста ДЕ)... не звучи логично там да правиш пауза. Звучи глуповато.
Върнете се в началото
krainik
Фен на форума

гласове: 44

МнениеПуснато на: Sun Aug 02, 2009 9:24 am    Заглавие:

ros4e написа:
112358-1,618-3,14, игнорирам факта, че ме нападаш, но само за инфо- математиката, ако не я упражняваш 8 години, се забравя...
Имам вече едно инженерно висше

Инженер, който е забравил математиката ?!?! Very Happy Само такива инженери ни трябваха.
Забравя се. Да не мислиш, че във ВУЗ-овете се учи само ПРОСТАТА математика, която се дава на изпитите?

noodle написа:

Разгледай ми другите POST-ове - там НЕ съм ги (абрЕвиатурите) писал с точки, но тук съм сложил точките с ПРИЧИНА. Понеже ВСИЧКО съм написал с ГЛАВНИ букви и абрЕвиатурите са щели да се смесят с общия текст, съм решил да ги ОТКРОЯ - затова са точките Wink .Има логика, нали? Мисли друг път, когато поправяш. Повечето неща се правят с цел.
Опа, кой не чете внимателно? Дори да е естетична идея...

Държа да уточня, че krainik е направил толкова грешки, колкото е поправил ! КАКВО Е ТОВА ЖИВОТНО?
Май някой трябва да върви след теб и да поправя ТВОЯТА ПОПРАВКА Very Happy .
По-добре аз да си бях поправил POST-а. Друг път ми казвай - аз ще се справя по-добре Wink .
Държа да уточня, че горният потребител не може да брои - моите грешки са 4, а неговите 6(не броя тази, която сам си е открил) ;]
Така харесва ли ти повече? Като пиша в 2:00 през нощта - така ще е.
Резонното извинение. Моето пък е писано рано сутринта и не съм бил в кондиция Razz
ПП За "де"-то и "бе"-то ще запомня, че не се пишат запетаи Wink
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Математика за 11-12 клас, Кандидат-студенти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Страница 13 от 13

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.