Регистрирайте сеРегистрирайте се

Изпит в уасг 13.07.2009г

Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща

Форум за математика Форуми -> Математика за 11-12 клас, Кандидат-студенти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vitoshev
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 3:03 pm    Заглавие:

Какви са оценките в СУ? Колко човека имат над 5? И балът може и да е висок, но колко човека са това? 55 ли бяха за КН.. А колко кандидатстват и не минават 4 и нещо, не е истина.. Не е моя работа да мисля толкова хора, за това и не го правя Wink Просто изразявам мнение. Честито на приетите и ако има други за СССА, да пишат Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама

Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
r0sen4y
Начинаещ

гласове: 1

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 3:12 pm    Заглавие:

Знам само че над 4,5 имат около 600 момчета на двата изпита от към 2000, което си е нормално за всеки изпит. Винаги има 2ки.
Знам че в ФМИ в Су има 340 места за момчета.

ПС: Аз съм в СССА с бал 24,13. Поздрави за бъдещите колеги.
Върнете се в началото
Мимче
Начинаещ

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 3:22 pm    Заглавие:

ПРИЕТ В СПЕЦИАЛНОСТ "СТРОИТЕЛСТВО НА СГРАДИ И СЪОРЪЖЕНИЯ" Razz Ако има момичета, които са приети в тази специалност, да драснат по 1 ред Wink Честито на всички, колеги! Smile
Върнете се в началото
Anne_K
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 3:32 pm    Заглавие:

Миме, пиша ти ;д : )
Не се възгордявай много ... най - трудното те първа предстои Wink
Върнете се в началото
rosminch
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 3:46 pm    Заглавие:

Anne_K написа:
Миме, пиша ти ;д : )
Не се възгордявай много ... най - трудното те първа предстои Wink

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ПРИЕТИ И МНОГО УСПЕХИ ЗАНАПРЕД!!! Very Happy
Върнете се в началото
Kremka
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 4:27 pm    Заглавие:

ПРИЕТА В СПЕЦИАЛНОСТ "АРХИТЕКТУРА".

Здравейте, колеги!
Върнете се в началото
bobidi6
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 5:02 pm    Заглавие:

SSS kolegi Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
foos
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 5:05 pm    Заглавие:

За Архитектура не стигнаха малко стотни но съм в ССС на второ желание. Честито на всички колеги Smile
Върнете се в началото
Krisho
Начинаещ

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 5:27 pm    Заглавие:

r0sen4y написа:
vitoshev написа:
Krisho, как го разбра това за оценяването?
Според мен, просто 90 набор не сме от най-добрите. На мен ми се сториха доста леки задачите, В СРАВНЕНИЕ С ТОВА, КАКВИ ЗАДАЧИ СА СЕ ПАДАЛИ МИНАЛИ ГОДИНИ. И след като видях баловете, не само в УАСГ, си правя подобни заключения..

А да те питам виждал ли си оценките в СУ тази година, а?

Мисля че и 2та сте прави.Не само СУ ами и в ТУ страшно ниски оценки,това се дължи до голяма степен и на демографския срив които започва 1990 защото де факто ние нямахме тази конкуренция,която са имали предните години и влизането ни е доста по-лесно,да не забравяме и факта че има и повече отпуснати места Smile но като цяло наистина доста затъпяващо е станало поколението,изтеглете си теми със задачите във ВИАС от 1992 до 2004... е извинете ама там са поне 2 пъти по-трудни от тези които се падат последните години... Като бях на изпит в УНСС 1/4 са 2ки а задачите бяха просто невероятно елементарни,може спокойно да си го кажем че ни мързи да учим и не сме така подготвени.Мен малко си ме е срам даже че с тази оценка ме приемат в УАСГ... Не можах да повярвам толкова да е паднал критерия.

Относно оценяването имам позната учителка в УАСГ и тя ми каза,но не потвърди че е 100 % сиг информацията
Върнете се в началото
galliardo
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 5:56 pm    Заглавие:

АРХИТЕКТУРА
Честито и на xtrael за ССС Wink
Върнете се в началото
ганка симеонова
SUPER VIP

Местожителство: софия
гласове: 298

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 6:20 pm    Заглавие:

Честито Very Happy

Има едно чудно творение! Измислено от човешки разум и от човешка ръка създадено... Истински шедьовър на българската архитектурна и хидро-инженерна мисъл, създаден преди повече от сто години! Там, някъде край град Бяла, събрал спомени за отминали времена и събития, и днес над река Янтра - достолепен и горд, откакто този всепризнат майстор на националната архитектура - Кольо Фичето, го е създал, стои неговият прочут каменен мост.

Мостът край гр.Бяла - едно от многобройните му строителни творения, превърнали се в израз на разностранния му талант на възрожденски архитект, строител, каменоделец и дърворезбар, създател на емблематични за българското Възраждане църковни храмове, мостове и сгради.

Това забележително за времето си творение, оцеляло до наши дни, спонтанно буди възхищението на всеки турист или преминаващ по този край пътник. Ако и вие, понесени насам от кръговрата на живота, не бързате или решите, че не можете да отминете просто, ей така - поспрете. Поспрете и се заслушайте в шума на Янтра, която приказка разказва за майстора със златен ум и златни ръце! Приказка - не, по-скоро - самата истина!
Върнете се в началото
ганка симеонова
SUPER VIP

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 6:28 pm    Заглавие:

А истината е такава... Някъде през 1865 г.,когато Мидхад паша - тогавашен управител на Дунавския вилает, решава, че над река Янтра трябва да се построи мост, който да свързва Русчук, Търново,Орхание и София, най-напред се пазари с придворния си архитект. Предложеният от архитекта срок, обаче е дълъг, а исканата сума от три милиона турски гроша - неприемлива!

Тогава някой подшушва на пашата, че има в България един майстор - самоук, но пък, който работи хем по-хубаво, хем по-евтино! Извиква Мидхад паша Майстор Кольо Фичето и му възлага задачата за моста. Поискал майсторът две недели за изчисления. Върнал се в Търново, купил восъчни свещи от една черква и започнал работа. Нагрявал восъка на пламъка, после огъвал и слепвал вощениците. Така направил модел на мост с 14 свода, отгоре равен, а не корубест като старите римски кемери, със проста, но здрава конструкция - тъкмо по вкуса на тогавашния българин. После, от една права тояга си измайсторил рабош, с който отишъл край Янтра да прави измервания на място. Дни наред майсторът обикалял бреговете на реката, газел из студената вода, а по рабоша оставял разни знаци.

Накрая, лично пред пашата, заявява, че мостът ще струва точно 700 000 гроша. Ни повече, ни по-малко! Смаян от дързостта и самонадеяността на Никола Фичев, Мидхад паша отново го пита дали е сигурен в думите си. Тогава прозвучава знаменитият отговор: "Ако, паша ефенди, не сторя моста до град Бяла за 700 000 гроша и по теркя си, вземи ми главата!"
Върнете се в началото
ганка симеонова
SUPER VIP

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 6:34 pm    Заглавие:

Нека тази история за Колю Фичето бъде част, от вашата история Smile
Върнете се в началото
asdis
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 6:51 pm    Заглавие:

Честито на всички! Мислите ли че ССС - ПГСАГ баловете за момичета и момчета ще паднат с 0.2, понеже гледах от миналата година не са мръднали, а се отчайваме тук...
Върнете се в началото
mishak
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 7:01 pm    Заглавие:

asdis написа:
Честито на всички! Мислите ли че ССС - ПГСАГ баловете за момичета и момчета ще паднат с 0.2, понеже гледах от миналата година не са мръднали, а се отчайваме тук...

Хаха, айде сега пък сульо и пульо от техникумите(нищо против тях, но не са това, което бяха) да влизат с бал под 19 от 30 Laughing
Общаци, не ставате ли малко нагли, а ?
Върнете се в началото
Krem
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 7:14 pm    Заглавие:

Здравейте, може би не му е тук мястото, но като информирани и вече приети сте наясно...Въпросът ми е дали завършилите езикови гимназии с първи език английски и втори - немски ползват привилегията да не държат изпит по език и специалностити с немскоезично обучение?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ros4e
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 7:31 pm    Заглавие:

Ами наистина баловете са срамно ниски...факт е. но аз съм доволна от себе си и от своя бал и от това, че влезнах АРХ от първи път ( нещо, в което мн се съмнявах, при все, че започнах от 0-та и за матем. и за рисуването) Smile Когато кандидатствах преди години за 1-то ми висше( геодезия) беше страшно различно за инженерните спец- нямаше мин.бал под 23, а сега няма бал над 23 SmileУжассс. НО...има ли значение с колко си влезнал, щом си влезнал и то това, което си искал... Не се кахърете за глупости от сорта на това, че ви е срам, че сте влезнали тази год и т.н...че набор 90 са...еди кви си Smile
Пак честито на всички приети Smile
Върнете се в началото
estoyanovvd
Фен на форума

Местожителство: Видин
гласове: 67

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 7:53 pm    Заглавие:

Не че отричам българското, но да се величаем толкова при положение, че много по-добри мостове са строени преди стотици години?! А и не само мостове!!! Wink Wink Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 10:31 pm    Заглавие:

estoyanovvd написа:
Не че отричам българското, но да се величаем толкова при положение, че много по-добри мостове са строени преди стотици години?! А и не само мостове!!! Wink Wink Wink

Факт е, че ПЪРВИЯТ ГРАД в Европа с остъклени прозорци е бил ПЛИСКА! Мисля, че пак той беше и един от първите с вътрешна канализация Wink И в своето време ПЛИСКА е бил в челната тройка по големина (в световен мащаб)

mishak написа:
asdis написа:

Хаха, айде сега пък сульо и пульо от техникумите(нищо против тях, но не са това, което бяха) да влизат с бал под 19 от 30 Laughing

А ти не ставаш ли също нагъл и надменен? Не стига, че те приемат с бал 22 в ССС (примерно), пък и се правиш на голямата работа.Ако питаш мен - всички кандидат-студенти в УАСГ тази година и за общаци НЕ стават Very Happy - избихте рибата. Толкова не е падал балът от... идея си нямам откога и ДАЛИ ИЗОБЩО НЯКОГА Е ПАДАЛ ТОЛКОВА. Като гледам баловете май НЕ САМО ТЕХНИКУМИТЕ са загубили от цвета си. Все пак само 30% са за ученици от ПГСАГ, а 70% са на ОБЩО ОСНОВАНИЕ. Така че балът НЕ е паднал толкова главоломно заради ПГСАГ, а заради ВСИЧКИ у-ща Wink .

Krisho написа:
Мен малко си ме е срам даже че с тази оценка ме приемат в УАСГ... Не можах да повярвам толкова да е паднал критерия.

ЕВАЛА за това изказване. Един достоен кандидат-студент Wink Razz

ros4e написа:
Ами наистина баловете са срамно ниски...факт е. но аз съм доволна от себе си и от своя бал и от това, че влезнах АРХ от първи път ( нещо, в което мн се съмнявах, при все, че започнах от 0-та и за матем. и за рисуването) Smile Когато кандидатствах преди години за 1-то ми висше( геодезия) беше страшно различно за инженерните спец- нямаше мин.бал под 23, а сега няма бал над 23

Всички са започнали от нулата. Не си само ти.
Но ми стана странно, че миналата година си кандидатствал/а ПАК в УАСГ за геодезия - значи си държал/а изпит по математика. Тогава какво значи, че за тази година си започнал/а от нулата, след като миналата година си държал/а изпит? Нали и миналата година си се готвил/а? Та значи ти стават 2 години, което за мен не е баш "нулата". Поправи ме... ако греша.

Като гледам колко ниски са баловете тази година (в УАСГ) си мисля, че май трябваше да сложат и МАКСИМАЛНИ БАЛОВЕ, за да не се прецака някой по-грамотен и да влезе с вас (В рамките на шегата разбира се).
Върнете се в началото
vitoshev
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 11:14 pm    Заглавие:

"Ако питаш мен - всички кандидат-студенти в УАСГ тази година и за общаци НЕ стават Very Happy - избихте рибата."
И какво има вина някой, който е изкарал 6.00, че МИНИМАЛНИЯТ бал е нисък?
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Thu Jul 30, 2009 11:15 pm    Заглавие:

vitoshev написа:
"Ако питаш мен - всички кандидат-студенти в УАСГ тази година и за общаци НЕ стават Very Happy - избихте рибата."
И какво има вина някой, който е изкарал 6.00, че МИНИМАЛНИЯТ бал е нисък?

А - аз НЕ говоря за тези хора. Поздравявам всички с бал над 26,5 - справили сте се отлично. Но за жалост сте много малко тази година. Иначе - ЕКСТРА за 6,00 Wink
Върнете се в началото
Worstboy
Начинаещ

Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 12:11 am    Заглавие:

тук не е мястото, но ще бъда благодарен ако някой даде мнение по моят въпрос.
Чудя се дали да запиша ССС в УАСГ или финански счетоводство и контрол в УНСС щотото съм приет и на двете места.
Върнете се в началото
Anne_K
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 4:24 am    Заглавие:

Пич, изобщо не му мисли... ССС е много по - добро от някаква плоска математика в счетоводството. Това ще го правиш през по - голямата част от живота си и надали ще ти е много кеф да забиваш по над 12 часа пред компютъра в офиса, за да изчисляваш проценти, заплати, платен-неплатен отпуск и т.н.
Аз съм в същото положение и изобщо не съм се замисляла да избера ССС.
А и във ВИАС ще е пълно с готини хора Wink
Върнете се в началото
mishak
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 8:35 am    Заглавие:

Anne_K, неможе да знаеш дали ССС е за човека.
Все пак е отговорна специалност ;]
Worstboy, избери к'вото ти е присърце, но не на всеки би му се отдало ССС.
Върнете се в началото
Wolfyy
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 9:16 am    Заглавие:

ge0rg1 написа:
estoyanovvd написа:

Факт е, че ПЪРВИЯТ ГРАД в Европа с остъклени прозорци е бил ПЛИСКА! Мисля, че пак той беше и един от първите с вътрешна канализация Wink И в своето време ПЛИСКА е бил в челната тройка по големина (в световен мащаб)

mishak написа:
asdis написа:

А ти не ставаш ли също нагъл и надменен? Не стига, че те приемат с бал 22 в ССС (примерно), пък и се правиш на голямата работа.Ако питаш мен - всички кандидат-студенти в УАСГ тази година и за общаци НЕ стават Very Happy - избихте рибата. Толкова не е падал балът от... идея си нямам откога и ДАЛИ ИЗОБЩО НЯКОГА Е ПАДАЛ ТОЛКОВА. Като гледам баловете май НЕ САМО ТЕХНИКУМИТЕ са загубили от цвета си. Все пак само 30% са за ученици от ПГСАГ, а 70% са на ОБЩО ОСНОВАНИЕ. Така че балът НЕ е паднал толкова главоломно заради ПГСАГ, а заради ВСИЧКИ у-ща Wink .

Krisho написа:
Мен малко си ме е срам даже че с тази оценка ме приемат в УАСГ... Не можах да повярвам толкова да е паднал критерия.

ЕВАЛА за това изказване. Един достоен кандидат-студент Wink Razz

ros4e написа:
Ами наистина баловете са срамно ниски...факт е. но аз съм доволна от себе си и от своя бал и от това, че влезнах АРХ от първи път ( нещо, в което мн се съмнявах, при все, че започнах от 0-та и за матем. и за рисуването) Smile Когато кандидатствах преди години за 1-то ми висше( геодезия) беше страшно различно за инженерните спец- нямаше мин.бал под 23, а сега няма бал над 23

Всички са започнали от нулата. Не си само ти.
Но ми стана странно, че миналата година си кандидатствал/а ПАК в УАСГ за геодезия - значи си държал/а изпит по математика. Тогава какво значи, че за тази година си започнал/а от нулата, след като миналата година си държал/а изпит? Нали и миналата година си се готвил/а? Та значи ти стават 2 години, което за мен не е баш "нулата". Поправи ме... ако греша.

Като гледам колко ниски са баловете тази година (в УАСГ) си мисля, че май трябваше да сложат и МАКСИМАЛНИ БАЛОВЕ, за да не се прецака някой по-грамотен и да влезе с вас (В рамките на шегата разбира се).

Ти не млъкна с твоето мърморене догодина като кандидатстваш ще те видим и теб с какъв бал ще те приемат и дали изобщо ще те приемат. Недей критикува хората щом са ги приели, значи са си заслужили местата.
Върнете се в началото
Worstboy
Начинаещ

Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2Репутация: 7.2

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 10:02 am    Заглавие:

много ясно че не на всеки би му се отдало ССС.Това ми е най-трудния момент до сега, щото в УАСГ балът ми е 29.9 а пък в УНСС ми е 29.58 от 30 максимум и кво ще запиша незнам Smile
Върнете се в началото
irrenka_
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 10:16 am    Заглавие:

ПРИЕТ В СПЕЦИАЛНОСТ "СТРОИТЕЛСТВО НА СГРАДИ И СЪОРЪЖЕНИЯ - АНГЛ." С БАЛ 29,95 Very Happy
Върнете се в началото
irrenka_
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 10:17 am    Заглавие:

vitoshev, skypeto mi e kakto nickname taka 4e ako iska6 vkluchi se da si pishem, nali sme kolegi veche
Върнете се в началото
112358-1,618-3,14
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 11:57 am    Заглавие:

Wolfyy написа:
Ти не млъкна с твоето мърморене догодина като кандидатстваш ще те видим и теб с какъв бал ще те приемат и дали изобщо ще те приемат. Недей критикува хората щом са ги приели, значи са си заслужили местата.

Казва се или "Ти не ПРЕСТАНА с твоето мърморене", или "Ти не млъкна", но "Ти не млъкна с твоето мърморене" е грешно и звучи смешно Very Happy . Колко имаш на матурата по БЕЛ Very Happy ?
Само хората с бал над 26,5 наистина са си заслужили местата Very Happy . Що се отнася до това дали аз ще вляза... Ами ако се бях явил тази година с 3,60 по МАТ (всъщност с 3,49) влизах в ССС Very Happy - това ми е смешното и странното. И без допълнителна подготовка по математика щях да хвана такава оценка. Very Happy
Върнете се в началото
vir2al
Начинаещ

МнениеПуснато на: Fri Jul 31, 2009 12:32 pm    Заглавие:

ge0rg1 написа:
Wolfyy написа:

Казва се или "Ти не ПРЕСТАНА с твоето мърморене", или "Ти не млъкна", но "Ти не млъкна с твоето мърморене" е грешно и звучи смешно Very Happy . Колко имаш на матурата по БЕЛ Very Happy ?
Само хората с бал над 26,5 наистина са си заслужили местата Very Happy . Що се отнася до това дали аз ще вляза... Ами ако се бях явил тази година с 3,60 по МАТ (всъщност с 3,49) влизах в ССС Very Happy - това ми е смешното и странното. И без допълнителна подготовка по математика щях да хвана такава оценка. Very Happy

И какво сега ... според теб тези които са изкарали 3.50 и са ги приели трябва да се засрамят и да се откажат ... така ли?
Ще те видим и тебе колко ще изкараш. Сигурен съм че догодина баловете ще са още по-ниски.... а на тебе ти давам не повече от 4 на изпита по математика (даже много ти давам).
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Математика за 11-12 клас, Кандидат-студенти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Следваща
Страница 12 от 13

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.