Регистрирайте сеРегистрирайте се

Изпит в уасг 13.07.2009г

Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Следваща
 
   Форум за математика Форуми -> Математика за 11-12 клас, Кандидат-студенти
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мимче
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 4:43 pm    Заглавие:

Отговорът не е ли [tex] \frac{a}{\sqrt{3}} [/tex] ? Аз толкова получавам по този начин..
П.С. Колкото и смешно да звучи, не си купих отговорите, защото нямах пари в себе си, а и много бързах.. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
r0sen4y
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 35

Репутация: -0.1
гласове: 1

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 4:44 pm    Заглавие:

да толкова е, ако говориш за 3а)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Blackky
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 3


МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 4:54 pm    Заглавие:

мьм видях резултатите..и мисля, че няма да хвана повече от 3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
112358-1,618-3,14
Начинаещ


Регистриран на: 30 Jun 2009
Мнения: 60

Репутация: 1.3
гласове: 1

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 4:55 pm    Заглавие:

alexandropolis написа:
кой може да публикуша решенията от книжката?



РЕШЕНИЯТА излязоха на сайта на УАСГ

http://www.uacg.bg/UACEG_site/ksk/izpiti2009-matematika.pdf
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 4:57 pm    Заглавие:

http://www.uacg.bg/UACEG_site/ksk/izpiti2009-matematika.pdf
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
r0sen4y
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 35

Репутация: -0.1
гласове: 1

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 5:00 pm    Заглавие:

Казах ви че резултатите ще са плачевни. Сега се чух с една приятелка , която ходи 3 месеца на уроци при един от оценяващите на рисуването и тя ми каза че не е мислела че задачите ще са такива- въобще всички са изненадани.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gugutka
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21


МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 5:01 pm    Заглавие:

Това е идеята на форума - да сравняваме!

Трудните задачи са трудни за всички!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NoThanks
Гост






МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 5:04 pm    Заглавие:

r0sen4y написа:
Казах ви че резултатите ще са плачевни. Сега се чух с една приятелка , която ходи 3 месеца на уроци при един от оценяващите на рисуването и тя ми каза че не е мислела че задачите ще са такива- въобще всички са изненадани.

От моя клас от 7 явили се 3ма са с всичко решено, а другите се оценяват на около 5.50 Very Happy Аз няма да изказвам мнение по задачите, че ще стане голяма хранилка. Laughing
Върнете се в началото
r0sen4y
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 35

Репутация: -0.1
гласове: 1

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 5:07 pm    Заглавие:

А твоя клас какво училище са завършили?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мимче
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 5:12 pm    Заглавие:

Интересното е, че от моя клас се явихме петима,а четирима също сме решили задачите за над 5,50 ... ужSmile Аз очаквах точно такива задачи, не вярвах, че ще са толкова лесни колкото на 1я пробен Neutral
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gugutka
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21


МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 5:15 pm    Заглавие:

Успех!

Дано резултатите оправдаят и надминат очакванията ви!

P.S. Да не сте от един клас Very Happy


Последната промяна е направена от gugutka на Mon Jul 13, 2009 5:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мимче
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 5:23 pm    Заглавие:

gugutka написа:
Успех!

Дано резултатите оправдаят и надминат очакванията ви!

P.S. Да не сте от един клас Very Happy


Мерси, много! Дано не ме оскубят, че съм писала по-подробно на черновата, отколкото на беловата.. :\

Хаха, доколкото аз знам - не сме от един класSmile Варненско чадо съм аз Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
savis_90
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 1
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 5:33 pm    Заглавие:

сканирах експресното издане
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
el_ti
Начинаещ


Регистриран на: 22 May 2009
Мнения: 14

Репутация: 1.2

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 5:59 pm    Заглавие:

не искам да взимам отношение, но ge0rg1 по твоята логика УАСГ трябва да приема около 20тина души... горе-долу са толкова хората на година, които успяват да решат абсолютно всичко...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kremka
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21

Репутация: 1.9
гласове: 1

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 6:57 pm    Заглавие:

Здравейте!
Не мога да намеря формулата, по която ще се смятат оценките. Някой може ли да ми каже за 17-18 точки каква ще е оценската?
Благодаря предварително!

ПП: Иначе като цяло задачите не бяха трудни. Втора беше особено елементарна! Само малко завъртяна. Решенията излизаха по 4-5 реда.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosminch
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21


МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 7:53 pm    Заглавие:

Kremka написа:
Здравейте!
Не мога да намеря формулата, по която ще се смятат оценките. Някой може ли да ми каже за 17-18 точки каква ще е оценската?
Благодаря предварително!

ПП: Иначе като цяло задачите не бяха трудни. Втора беше особено елементарна! Само малко завъртяна. Решенията излизаха по 4-5 реда.


17 т. - 5.66; 18 т. - 5.78

О=2+1/375(86р+330-|330-44p|)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
112358-1,618-3,14
Начинаещ


Регистриран на: 30 Jun 2009
Мнения: 60

Репутация: 1.3
гласове: 1

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 10:18 pm    Заглавие:

el_ti написа:
не искам да взимам отношение, но ge0rg1 по твоята логика УАСГ трябва да приема около 20тина души... горе-долу са толкова хората на година, които успяват да решат абсолютно всичко...


По моята логика НЕ трябва да има изказвания от типа: "Тези задачи ме изненадаха", "бяха ми трудни" и от сорта... Този изпит е може би най-важният в живота на хората и за него трябва всеки да е ПОДГОТВЕН... А "подготвен" означава да няма изказвания от горепосочените... А и все пак в УАСГ главният предмет е математиката... Ако не си математик по природа по-добре не влизай в УАСГ...

И ти си прав - наистина УАСГ трябва да приема по 20-30 души в специалност, но да са качествени... Все пак от тяхното строителство ще ЗАВИСЯТ ЧОВЕШКИ ЖИВОТИ и няма място за "не го очаквах", "беше ми трудно"...

Ако в гимназията са ви галили по главиците и са ви ПОДАРИЛИ 6-иците, то това няма да се случва в реалния живот...

Мисля, че повечето хора ще се съгласят с мен...

ПС: Ако може от тези 20-30 души около 80% да са от строителните техникуми ще е най-добре... Все пак аз уча в такъв (той е буквално ЗАЛЕПЕН до сградата на УАСГ и всеки учебен ден виждам УАСГ Wink ) и знам, че в строителните се учат предмети, които се дублират в УАСГ и ако си учил добре в строителен, после в УАСГ до около 3 курс всичко ти е стар материал и просто преговаряш и ставаш ПО-ДОБЪР в нещо НАУЧЕНО вече...

А що се отнася до тези, които се оплакват от задачите - имам няколко съвета:

1/ Поискайте си парите от учителите, които НЕ са ви подготвили (обаче вината може да НЕ е в учителите, а във ВАС)
2/ Скарайте се на учителите си по МАТ. , които са ви ПОДАРИЛИ (6) за годината
3/ Не плачете тук - тук хората решават задачи, а не се оплакват от тях. Поплачете на мама на рамото...



NoThanks написа:
От моя клас от 7 явили се 3ма са с всичко решено, а другите се оценяват на около 5.50 Very Happy Аз няма да изказвам мнение по задачите, че ще стане голяма хранилка. Laughing


Мимче написа:
Интересното е, че от моя клас се явихме петима,а четирима също сме решили задачите за над 5,50 ... ужSmile Аз очаквах точно такива задачи, не вярвах, че ще са толкова лесни колкото на 1я пробен Neutral


Вие от кои училища сте? От София сте, нали?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosminch
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21


МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 11:06 pm    Заглавие:

И защо точно от София? Нима само в София може да се получи добра подготовка по математика?! С повечето от горепосочените неща съм съгласен, но това последното си е чисто и просто демонстрация на самочувствие. Съжалявам, но е точно така. А колкото до квотите, не мисля, че трябва да се дават повече от тазгодишните 30 %, защото в противен случай би се получило едно училище с две нива на обучение - средно и висше, което е недопустимо. В България има достатъчно работа за строителни техници със средно образование, още по-добре получено в елитен строителен техникум. Но колкото до строителните инженери, те съвсем не е задължително да са завършили такъв, даже напротив. Защото тяхната подготовка трябва да започне начисто, а до момента да са получили достатъчно други фундаментални знания, които ще са им необходими занапред. А това в строителните техникуми не може да се осъществи, защото тази подготовка е пренебрегната за сметка на специалните предмети.

Последната промяна е направена от rosminch на Wed Jul 22, 2009 10:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
el_ti
Начинаещ


Регистриран на: 22 May 2009
Мнения: 14

Репутация: 1.2

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 11:13 pm    Заглавие:

Ами, на мен ми бяха трудни... не всички, но и не виждам какво лошо има човек да го каже... иначе определно не бях изненадан... точно това очаквах... и да важно е да си кадърен, но смея да не се съглася, че 80% трябва да сте от строителни техникуми, защото ти може и да си знаеш ама повечето влизат ей така понеже няма какво друго да влезнат и е по-лесно... аз изкарвам 4 например, а някой от строителен техникум 3,50 и влиза преди мен... знам го това, защото съм от такова училище (профилирано, не строителен специално) и на повечето хора абсолютно не им пука дали ще станат кадърни инженери, ами просто да влезнат и да "учат" ей така... а такива амбициозни като мен духаме супата, за да дадем привилегия на "кадърните"... Мерси!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мимче
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Mon Jul 13, 2009 11:28 pm    Заглавие:

ge0rg1 написа:


NoThanks написа:
От моя клас от 7 явили се 3ма са с всичко решено, а другите се оценяват на около 5.50 Very Happy Аз няма да изказвам мнение по задачите, че ще стане голяма хранилка. Laughing


Мимче написа:
Интересното е, че от моя клас се явихме петима,а четирима също сме решили задачите за над 5,50 ... ужSmile Аз очаквах точно такива задачи, не вярвах, че ще са толкова лесни колкото на 1я пробен Neutral


Вие от кои училища сте? От София сте, нали?


От Варна съм азSmile И смея да заявя, че в моето училище математиката се изучава усилено, както и не само тя.И въпреки добрата си подготовка и знанията си, с тази диплома може и да не вляза... И както казах - според мен нивото си беше точно като за виас, дори малко по-ниско:/ Изпитът на СУ ми се стори елементарен в сравнение с днешния /вече вчерашен/ изпит :}
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
112358-1,618-3,14
Начинаещ


Регистриран на: 30 Jun 2009
Мнения: 60

Репутация: 1.3
гласове: 1

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 1:23 am    Заглавие:

rosminch написа:
И защо точно от София? Нима само в София може да се получи добра подготовка по математика?! С повечето от горепосочените неща съм съгласен, но това последното си е чисто и просто демонстрация на самочувствие. Съжалявам, но е точно така. А колкото до квотите, не мисля, че трябва да се дават повече от тазгодишните 30 %, защото в противен случай би се получило едно училище с две нива на обучение - средно и висше, което е недопустимо. В България има достатъчно работа за строителни техници със средно образование, още по-добре получено в елитен строителен техникум. Но колкото до строителните инженери, те съвсем не е задължително да са завършили такъв, даже напротив. Защото тяхната подготовка трябва да започне начисто, а до момента да са получили достатъчно други фундаментални знания, които ще са им необходими занапред. А това в строителните техникуми не може да се осъществи, защото тази подготовка е пренебрегната за сметка на специалните предмети.


Пич... Не си ме разбрал... Питах дали са от София, не защото в София има по-хубаво образование (което всъщност си е така, щом всички идвате тук Wink ), а защото са толкова много хора от 1 клас и ми се стори малко странно по 5-7 души от клас да пропътуват цялата страна заради изпит за ВУЗ... Никъде НЕ съм демонстрирал САМОЧУВСТВИЕ... Това си е твоя измишльотина и както се видя - ГРЕШЕН извод Smile
(ЕЙ КОЛКО МРАЗЯ КАТО МЕ РАЗБЕРАТ ГРЕШНО И ЗАПОЧНАТ ДА МИ РЕДЯТ РОМАНИ С ОТКРОВЕНИ ГЛУПОСТИ - ЕТО ТИ СИ ПОМИСЛИЛ, ЧЕ ПОКАЗВАМ САМОЧУВСТВИЕ, КОЕТО СИ Е ГРЕШЕН ИЗВОД, И СИ МИ НАПИСАЛ ЦЯЛ РООООМАН :X )

rosminch написа:
това последното си е чисто и просто демонстрация на самочувствие. Съжалявам, но е точно така.

За това вече ти написах, че ти е ГРЕШЕН изводът... Съжаляваш-несъжаляваш - бъркаш Very Happy


В строителните техникуми ИЗОБЩО не е пренебрегната "фундаменталната" ти подготовка - дори е наблегнато много на нея... Смея да твърдя, че знам повече от теб по който и да било общообразователен предмет... А що се отнася до квотите - НА МЕН И 30% МИ СТИГАТ... аз все пак ще ходя на този изпит за 6.00 , а не за 3.50 или 4.00 Very Happy ... И ще се готвя за толкова...

"А колкото до квотите, не мисля, че трябва да се дават повече от тазгодишните 30 %, защото в противен случай би се получило едно училище с две нива на обучение - средно и висше, което е недопустимо."
Този извод си е направо ГРЕШКА сам по себе си... И не просто грешка, ами откровена глупост Very Happy ...

"Но колкото до строителните инженери, те съвсем не е задължително да са завършили такъв, даже напротив. Защото тяхната подготовка трябва да започне начисто, а до момента да са получили достатъчно други фундаментални знания, които ще са им необходими занапред."
Значи ти казваш, че за 1 инженер е по-добре да НЕ е учил СТРОИТЕЛНА МЕХАНИКА, ТЕХНОЛОГИЯ НА СТРОИТЕЛСТВОТО, КОМПЮТЪРНО ЧЕРТАНЕ (AUTOCAD), а да е учил БИОЛОГИЯ, ИСТОРИЯ, АНГЛИЙСКИ?

Да ти имам изводите... По-добре е да е започнал вече с професията си и да има ОГРОМНИ знания, които в УАСГ само да затвърди... Аз съм така - имам много знания по специалните предмети, но и по общообразователните съм много добре... А като ги знам тези гимназийки, които НЕ са професионални и са в крайните кварталчета на градовете - точно от там излизат "умничките" деца с дипломи [tex]\approx[/tex] 5.80 , а на ВУЗ-овете и на приемните изпити реват и плачат... Така че МНОГО по-високо ниво на квалификация ще имат инженерите, ако преди това са завършили строителен техникум (не е задължително де)...


Мимче написа:
От Варна съм азSmile И смея да заявя, че в моето училище математиката се изучава усилено, както и не само тя.И въпреки добрата си подготовка и знанията си, с тази диплома може и да не вляза... И както казах - според мен нивото си беше точно като за виас, дори малко по-ниско:/ Изпитът на СУ ми се стори елементарен в сравнение с днешния /вече вчерашен/ изпит :}

Защо? Колко ти е дипломата?

ПС: Като питах от кои училища сте, имах предвид - с каква специалност са училищата ви?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 6:28 am    Заглавие:

на 100% съм съгласна с написането, от ge0rg1.
ge0rg1, ако не е тайна, кой ти е водил математика в "Хр. Ботев? Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krainik
Фен на форума


Регистриран на: 01 May 2009
Мнения: 697

Репутация: 51.8
гласове: 44

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 8:42 am    Заглавие:

rosminch написа:

И защо точно от София? Нима само в София може да се получи добра подготовка по математика?! С повечето от горепосочените неща съм съгласен, но това последното си е чисто и просто демонстрация на самочувствие.
По-скоро бих казал, че е местен патриотизъм Wink Сега чакам да получа цял роман на тема "Мразя, когато оставам неразбран" в отговор Laughing
r0sen4y написа:
Казах ви че резултатите ще са плачевни. Сега се чух с една приятелка , която ходи 3 месеца на уроци при един от оценяващите на рисуването и тя ми каза че не е мислела че задачите ще са такива- въобще всички са изненадани.
Ако ще и 3 години да ходи на уроци - пак няма да се справи...
rosminch написа:
Но колкото до строителните инженери, те съвсем не е задължително да са завършили такъв, даже напротив. Защото тяхната подготовка трябва да започне начисто, а до момента да са получили достатъчно други фундаментални знания, които ще са им необходими занапред.
О, да, ако не бягаш 600 метра под 1мин и 40сек - не ставаш за инженер... И да не забравяме, че е абсолютно задължително да знаеш правилото за комплементарност(наизуст!) и хомоложния ред на алкановите киселини с права верига(поне първите 20 члена + тривиалните им наименования). Да ти имам и логиката. Това е все едно да искаш да ставаш компютърен специалист и за първи път да докоснеш компютър в университета...
@ge0rg1: Изчакай до догодина. Сега е лесно да казваш на всички колко са били зле и как ти си щял да си много по-подготвен, но след 12 месеца може и друга песен да запееш. Харесвам хората със самочувстие, но ако е покрито, а ти никъде не си показал каквито и да е математически знания(говоря за форума), с които да докажеш, че имаш някви шансове за 6-ца на изпита. Не ме разбирай погрешно, но самият ти каза, че по форуми е лесно да се правиш на голямата работа, а в момента точно това и правиш.
r0sen4y написа:
. Сигурен съм, че от много добър нагоре няма да има.
Гогледни по-долу. Не си мисли, че това ще са единствените ...
NoThanks написа:

От моя клас от 7 явили се 3ма са с всичко решено, а другите се оценяват на около 5.50 Very Happy

r0sen4y написа:
Казах ви че резултатите ще са плачевни
Ако говориш за своите - да, така ще е ;] Не мислиш ли, че си смешен като си отворил тема, в която единственото нещо, което правиш, е да се оплакваш от сложността на задачите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sunshine
Начинаещ


Регистриран на: 15 Apr 2009
Мнения: 38

Репутация: 2.2Репутация: 2.2

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 9:21 am    Заглавие:

"О=2+1/375(86р+330-|330-44p|)" - по тази формула ли ще се смятат оценките? Сигурни ли сте? мен ми се струва, че така доста високи изглеждат.. за половината решено 4.88 .. близо 5.. би било добре, ако е така де Very Happy Иначе на мен изпита ми се стори не толкова сложен.. 1вата и 2рата задача си бяха приятни.. мен лично 3тата ме затрудни -б) и в) и на 2ра в) само съм писала по нея, не съм я доказала.. Конструктивната ми на 11ти мина добре и се надявам на останалите изпити по рисуване да се справя повече от добре.. Ако пък не, и ландшафтната архитектура си я бива Cool Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gugutka
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21


МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:22 am    Заглавие:

Аз се успокоих... знам, че съм описала подробно всички теореми и построения и там, където не ми излизат отговорите най-много половин точка да ми вземат Smile
На перспективната задача се справих идеално... а и за мой късмет залата ми е супер слаба.
На капитела нямат шанс - едва се справиха с куба.
Най-интересно ще е на цветната. Тогава няма да ходя до тоалетна за да не се случи нещо с рисунката ми, защото чувах злостни коментари (като тукашните - типично по български) още на първата задача....
Защо е тази злоба? Very Happy Аз лично съм щастлива от факта, че не ме водят злобата и завистта в живота!
Да не говорим за такива чужди думички за малките като "колегиалност", "професионализъм"...
Държавата ни има нужда точно от малки душици, вглъбени злобно в дребнави проблемчета и съревнования, вместо обединение към големи стремежи!
А на Жорко само искам да му кажа - "БРАВО" ако иска това да чуе и да се успокои без да предизвиква съдбата.
Има много добро равновесие в природата и не е хубаво да се говори така, защото всичко се случва!
Аз познавам хора от минали години с отлични работи, но анулирани целенасочено!!!
Нека бъдем добри, колеги!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jape
Начинаещ


Регистриран на: 14 Jul 2007
Мнения: 50
Местожителство: София
Репутация: 13.2
гласове: 1

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 10:43 am    Заглавие:

gugutka написа:
Аз се успокоих... знам, че съм описала подробно всички теореми и построения и там, където не ми излизат отговорите най-много половин точка да ми вземат Smile
На перспективната задача се справих идеално... а и за мой късмет залата ми е супер слаба.
На капитела нямат шанс - едва се справиха с куба.
Най-интересно ще е на цветната. Тогава няма да ходя до тоалетна за да не се случи нещо с рисунката ми, защото чувах злостни коментари (като тукашните - типично по български) още на първата задача....
Защо е тази злоба? Very Happy Аз лично съм щастлива от факта, че не ме водят злобата и завистта в живота!
Да не говорим за такива чужди думички за малките като "колегиалност", "професионализъм"...
Държавата ни има нужда точно от малки душици, вглъбени злобно в дребнави проблемчета и съревнования, вместо обединение към големи стремежи!
А на Жорко само искам да му кажа - "БРАВО" ако иска това да чуе и да се успокои без да предизвиква съдбата.
Има много добро равновесие в природата и не е хубаво да се говори така, защото всичко се случва!
Аз познавам хора от минали години с отлични работи, но анулирани целенасочено!!!
Нека бъдем добри, колеги!


Евала! Нека има повече хора като теб!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
el_ti
Начинаещ


Регистриран на: 22 May 2009
Мнения: 14

Репутация: 1.2

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 11:11 am    Заглавие:

gugutka, напълно те подкрепям! :Р
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ros4e
Начинаещ


Регистриран на: 10 Dec 2008
Мнения: 65

Репутация: 4.6Репутация: 4.6Репутация: 4.6Репутация: 4.6

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 11:50 am    Заглавие:

ай, ай, темата е излязла от строя Smile
аз приемам всички коментари нормално. да, изпитът не беше мн тежък, но мен лично ме затрудни 2-ра б) и в)- не можах да ги докажа.... така, че смея да кажа, че не е и лесен ( поне за мен). Има хора, за които е песен- понякога е въпрос на по-добра подготовка, понякога- на моментно спичане и паника- повярвайте ми, второто е фатално. Аз съм изключително притиснителна и шашната и това си оказа влияние- забих се над тъпата 2-ра и.... Sad Embarassed Да не говорим, че от паника и бързане правя и глупави грешки, като например 4х4=8... Shocked За съжаление не знам дали ще ми стигне оценката за архитектура, защото и на перспективата не се справих подобаващо.
Както и да е.
Относно реш-ята- на 3-та аз лично въртях пирамиди, за да намеря разстоянието, а доказателството съм го направила по друг начин ( надявам се верен)
Успех на всички и на 25-ти....ще видим Smile
поздрави
п.с- за формулата- въобще не се знае по коя ще се смята още. според мен, щом има толкова добри резултати ( така като прочетох половината тема са за над 5,5), ще е по старата... не знам... сигурна съм, че и те още не знаят Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosminch
Начинаещ


Регистриран на: 13 Jul 2009
Мнения: 21


МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 12:52 pm    Заглавие:

За твоя информация, не само по 5-7 души от един клас пропътуват цялата страна за изпит, а всичките 26 . И не само я пропътуват, а и се представят отлично на изпитите не само в УАСГ, а и в други ВУЗ-ове, които са със съвсем различен профил, дори и в чужбина. В цялата страна има много повече и добри средни училища, които в никакъв случай не могат да се наричат "квартални гимназийки" и в тях учат наистина умни хора, не "умнички". И подготовката, която получават, е от истински учители, които имат призванието да са такива въпреки трудностите и недостатъчното заплащане. А когато човек има удоволствието да има такъв учител, по съвсем различен начин се развива и учи.
Тъкмо щях да се извинявам, че не съм те разбрал правилно, но прочитайки това, че знаеш повече от мен по който и да е общообразователен предмет, се отказах. И би ли споделил само за информация колко часа математика изучавате седмично, за да подкрепиш твърдението, че не е пренебрегната фундаменталната ви подготовка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
112358-1,618-3,14
Начинаещ


Регистриран на: 30 Jun 2009
Мнения: 60

Репутация: 1.3
гласове: 1

МнениеПуснато на: Tue Jul 14, 2009 12:53 pm    Заглавие:

krainik написа:
@ge0rg1: Изчакай до догодина. Сега е лесно да казваш на всички колко са били зле и как ти си щял да си много по-подготвен, но след 12 месеца може и друга песен да запееш. Харесвам хората със самочувстие, но ако е покрито, а ти никъде не си показал каквито и да е математически знания(говоря за форума), с които да докажеш, че имаш някви шансове за 6-ца на изпита. Не ме разбирай погрешно, но самият ти каза, че по форуми е лесно да се правиш на голямата работа, а в момента точно това и правиш.


Ами на изпита са задачи, които се РЕШАВАТ с материала, изучен до 12 клас... Нека наблегна на ИЗУЧЕН... А догодина със сигурност ще напиша във форума колко съм изкарал... Пък и тове, че не решавам задачи във форума, не значи, че не решавам задачи ОТ форума... Wink И не съм се похвалил с нищо, и не съм се направил на голяма работа... Казах, че ще се подготвя за изпита за 6.00 , което и смятам да направя... Не знам дали е голяма фукня това, че ще положа труд тази година, но щом така си го разбрал... Very Happy

rosminch написа:
Тъкмо щях да се извинявам, че не съм те разбрал правилно, но прочитайки това, че знаеш повече от мен по който и да е общообразователен предмет, се отказах. И би ли споделил само за информация колко часа математика изучавате седмично, за да подкрепиш твърдението, че не е пренебрегната фундаменталната ви подготовка.

На мен АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ СПЕЦИАЛНИ предмети са ми МАТЕМАТИКА и ФИЗИКА... Като се започне от СТРОИТЕЛНАТА МЕХАНИКА, ТЕХНОЛОГИЯТА, СГРАДОСТРОИТЕЛСТВОТО и дори компютърното чертане... Аз изучавам предимно математически предмети... И стига си им викал на общообразователните предмети "фундаментални". Звучи много смешно Very Happy ...

krainik написа:
rosminch написа:
Но колкото до строителните инженери, те съвсем не е задължително да са завършили такъв, даже напротив. Защото тяхната подготовка трябва да започне начисто, а до момента да са получили достатъчно други фундаментални знания, които ще са им необходими занапред.
О, да, ако не бягаш 600 метра под 1мин и 40сек - не ставаш за инженер... И да не забравяме, че е абсолютно задължително да знаеш правилото за комплементарност(наизуст!) и хомоложния ред на алкановите киселини с права верига(поне първите 20 члена + тривиалните им наименования). Да ти имам и логиката. Това е все едно да искаш да ставаш компютърен специалист и за първи път да докоснеш компютър в университета...

Като гледам си се съгласил с мен по тази тема, но само да те поправя, че в УАСГ се учи ХИМИЯ - всеки инженер трябва да знае химия, физика, математика от средното си образование...

gugutka написа:
А на Жорко само искам да му кажа - "БРАВО" ако иска това да чуе и да се успокои без да предизвиква съдбата.

Аз съм си напълно спокоен Smile - лято е, свободен съм, живот си живея... Някои други НЕ са спокойни и са дошли в този форум, за да плачкат от задачките...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Математика за 11-12 клас, Кандидат-студенти Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 2 от 13

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Може да прикачвате файлове
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.