Регистрирайте сеРегистрирайте се

история от фми

Иди на страница Предишна  1, 2
 
   Форум за математика Форуми -> Образование
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Garoll
Напреднал


Регистриран на: 16 Apr 2008
Мнения: 355
Местожителство: sofia
Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1
гласове: 15

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 10:42 pm    Заглавие:

Добре както и да е, съжалявам, не знаех, че във фми абсолютно всички преподаватели разбират супер много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Реклама







Пуснато на:     Заглавие: Реклама

Върнете се в началото
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 10:44 pm    Заглавие:

Garoll написа:
Добре както и да е, съжалявам, не знаех, че във фми абсолютно всички преподаватели разбират супер много.


Като не знаеш колко разбират недей да правиш такива оценки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Garoll
Напреднал


Регистриран на: 16 Apr 2008
Мнения: 355
Местожителство: sofia
Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1
гласове: 15

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 10:50 pm    Заглавие:

Явно не усещаш иронията?Имам приятели и познати от фми, които не описват положението толкова розово.Както и да е спирам да коментирам.По-добре да обсъждаме някои задачи вместо да водим този безсмислен спор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 10:55 pm    Заглавие:

Garoll написа:
Явно не усещаш иронията?Имам приятели и познати от фми, които не описват положението толкова розово.Както и да е спирам да коментирам.По-добре да обсъждаме някои задачи вместо да водим този безсмислен спор.


Това което казах е, че тези които работят във ФМИ не работят там защото не са могли да си намерят друга работа, защото са искали да работят там.

Твоите познати на друго мение ли са?

А кажи ти къде учиш и каква специалност?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Garoll
Напреднал


Регистриран на: 16 Apr 2008
Мнения: 355
Местожителство: sofia
Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1Репутация: 44.1
гласове: 15

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 11:01 pm    Заглавие:

Уча електроника в ту-софия.

Мисля, че за такива въпроси е по-добре да се ползва ЛС, така, че ако имаш да ме питаш нещо друго по-добре така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Mon Jun 01, 2009 11:06 pm    Заглавие:

Garoll написа:
Уча електроника в ту-софия.

Мисля, че за такива въпроси е по-добре да се ползва ЛС, така, че ако имаш да ме питаш нещо друго по-добре така.


Нямам да те питам нищо. Ти просто написа нещо напълно безсмислено без да имаш ни най-малка представа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaio
Редовен


Регистриран на: 02 Nov 2008
Мнения: 205

Репутация: 23.3Репутация: 23.3
гласове: 12

МнениеПуснато на: Tue Jun 02, 2009 12:37 am    Заглавие:

Хаха, р2д2, чалга привкус, казваш. Странно, аз чалга не слушам, интересни асоциации вадиш.
Иначе, конфромизмът цари тук с пълна сила. Интересно, как така са отказали на Баронов, като аз винаги, когато съм помолила за услуга преподавател, никога не ми е било отказвано, освен с вече споменатия. (А и доста често колеги са ме търсили за услуга как да постъпят в подобна ситуация). Явно подходът му куца, това си личи отдалече.
Вместо да ме плюете, виждам, че Ганка и компания го умеят добре, дайте акъл на момчето как да се оправи с въпросния, а и за в бъдеще. Емоционалността и импулсивността, в случая, играят лоша шега.
г-жо Симеонова, ти като се разболееш, при математик ли ходиш, за да оздравееш, или при човек, учил "бля-бля" наука? Сигурна съм какво ще ми отговориш. Не принизявай другите науки, само защото не ги разбираш. Жена на достатъчно зряла възраст и положение си, за да разсъждаваш по този начин, просто на моменти ставаш смешна и не ти отива.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin.nikolov
Напреднал


Регистриран на: 22 Apr 2009
Мнения: 489

Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5Репутация: 35.5
гласове: 21

МнениеПуснато на: Tue Jun 02, 2009 7:16 am    Заглавие:

zaio написа:
Хаха, р2д2, чалга привкус, казваш. Странно, аз чалга не слушам, интересни асоциации вадиш.
Иначе, конфромизмът цари тук с пълна сила. Интересно, как така са отказали на Баронов, като аз винаги, когато съм помолила за услуга преподавател, никога не ми е било отказвано, освен с вече споменатия. (А и доста често колеги са ме търсили за услуга как да постъпят в подобна ситуация). Явно подходът му куца, това си личи отдалече.
Вместо да ме плюете, виждам, че Ганка и компания го умеят добре, дайте акъл на момчето как да се оправи с въпросния, а и за в бъдеще. Емоционалността и импулсивността, в случая, играят лоша шега.
г-жо Симеонова, ти като се разболееш, при математик ли ходиш, за да оздравееш, или при човек, учил "бля-бля" наука? Сигурна съм какво ще ми отговориш. Не принизявай другите науки, само защото не ги разбираш. Жена на достатъчно зряла възраст и положение си, за да разсъждаваш по този начин, просто на моменти ставаш смешна и не ти отива.


Ne moje da ne se suglasish, che e strano vuv forum po matematika da napishesh 200 posta i nito edin na matematichesk tema.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krainik
Фен на форума


Регистриран на: 01 May 2009
Мнения: 697

Репутация: 51.8
гласове: 44

МнениеПуснато на: Tue Jun 02, 2009 7:25 am    Заглавие:

zaio написа:

Иначе, конфромизмът цари тук с пълна сила. Интересно, как така са отказали на Баронов, като аз винаги, когато съм помолила за услуга преподавател, никога не ми е било отказвано, освен с вече споменатия.
Е, някой да ти е казал, че някой друг преподавател му е отказвал?

zaio написа:

Иначе, конфромизмът цари тук с пълна сила.

После кой използвал заучени фрази...

ганка симеонова написа:

..."бля- бля" дисциплините...
Това пък си беше пълна глупост!

r2d2 написа:
неповторимия "чалга"-привкус на тоя сайт.
Само с това в поста ти не съм съгласен. Някак си не ми идва така естествено тази асоциация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Tue Jun 02, 2009 7:36 am    Заглавие:

zaio написа:
Аз ако бях на мястото на преподавателя не нямаше да изтегля датата заради теб, ами 3-ка няма да видиш докато съм на тази длъжност!!! Какъв си ти, че да преценяваш действията на въпросния преподавател??

Зайо, ти пак нищо не разбра, затова прочети пак това което цитирах от поста ти. Беше за това, че човекът нямало да види и 3, ако си преподавател.
Изках да кажа, че в дисциплини, като литератури, философии и пр ( а, за мен това са бля- бля) дисциплините име известен субективизъм и може да се случи да гвовориш много, в крайна сметка да не кажеш нищо и да ти пишат 2. Просто са субективни.
Това с Мат, физика, химия и въобще точните науки не може да се получи. Няма как изпитващия ако съм приложила вярно дадена теорема, да се заяде и да ми пише 2.
ПП. И не съм имала ( а и нямам) намерение, да принизявам никоя Наука.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krainik
Фен на форума


Регистриран на: 01 May 2009
Мнения: 697

Репутация: 51.8
гласове: 44

МнениеПуснато на: Tue Jun 02, 2009 7:46 am    Заглавие:

А в тези науки, ако приложиш или кажеш нещо правилно преподавателят има право да ти пише 2, така ли? Ако си прочетеш внимателно поста ще разбереш какво имам впредвид.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ганка симеонова
SUPER VIP


Регистриран на: 10 Jan 2008
Мнения: 5985
Местожителство: софия
Репутация: 618.5Репутация: 618.5Репутация: 618.5
гласове: 298

МнениеПуснато на: Tue Jun 02, 2009 7:51 am    Заглавие:

може, разбира се. тук обаче идва един въпрос- ккаво значи "вярно" например по литература.
защото до преди две години, преди да въведат тестовете по БЕЛ след 7 клас ( не че е цвете, че ги въведоха), една изпитна работа от един проверител може да се оцени за 2, а от следващия да речем за 4, което е фрапантно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rytimid
Редовен


Регистриран на: 14 Oct 2007
Мнения: 110

Репутация: 13.3
гласове: 4

МнениеПуснато на: Tue Jun 02, 2009 1:12 pm    Заглавие:

ганка симеонова написа:
може, разбира се. тук обаче идва един въпрос- ккаво значи "вярно" например по литература.
защото до преди две години, преди да въведат тестовете по БЕЛ след 7 клас ( не че е цвете, че ги въведоха), една изпитна работа от един проверител може да се оцени за 2, а от следващия да речем за 4, което е фрапантно


да но нали точно за това се проверява от 2ма независими преподавателя и ако разликата в оценките на двмата е повече от някакви стотни работата се дава на арбитър и той дава крайната оценка; с това, според мен субективизма се свежда до минимум

в идеалният случай в тези дисциплини( философия, литература ) трябва да се оценява възможностите на изптваният да изгражда издържан в критериите на даденият предмет/тип съчинение аргументиран отговор на дадена тема/въпрос, с който да покаже познания върху темата/въпроса, автора, периода в който е създаден и прочее.... идеята ми е, че трябва да се оценява изаграждането и защитата на тезата, а след това смисловото й отношение към текста/въпроса( досещам се, че може да пишеш абсолютни безсмилици, тогава честито - 2; говоря за рамките на разумното );
само, че това е иделаният случай.... реално погледното проверяващите често са коне с капаци, които деспотично налагат своето менение и трудно допускат нечие друго
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Volen Siderov
Редовен


Регистриран на: 21 Oct 2006
Мнения: 123

Репутация: 24.5Репутация: 24.5
гласове: 4

МнениеПуснато на: Thu Aug 06, 2009 9:12 am    Заглавие:

Не бива така да се подценяват другите дисциплини като литература и особено философия.Отвращението ни към тях идва от извратената методика на преподаване в училище,убиваща всяка свободна мисъл и преповтаряйки до полуда клишетата.Аз лично за себе си преоткрих красотата на философията и донякаде на литературата от книгите на Хорхе Луис Борхес които горещо ви препоръчвам.Разкази като "Вавилонската билоитека" "пясъчната книга" "Фунес паметливия"и др. освен простата естетическа наслада са ми дали много часове на философско-математ. размисли.Вижте само каква отправна точка за хиляди разсъждения може да даде разказа "Argumentum Ornitologicum" :
Затворих очи и си представих ято птици.Не зная колко птици съм видял.Определен ли беше броят им или неопределен?Това включва въпроса за съществуването на бог.Ако Бог съществува броят им е определен защото Той знае колко птици съм видял.Ако Бог не съществува никои дори и аз не знае колко птици съм видял.Следователно броят им е неопределен.Но понеже си предствих ято от да речем под 10 птици то броят им е или 1 или 2 или 3 ... или 10.Тъй като обаче броят им е фундаментално(няма бог и са в моето въображение) неопределен то излиза че съществъва цяло число между 0 и 10 което не нито 1 нито 2 нито 3 ... нито 10(защото те са определени,точни).Без Всемогъществото Му такова число е немислимо следователно Той съществува.

Аз мисля че макар математиката да е най-доброто място за чистата логика то и философията а и богословието и религията ако щете не и отстъпват особено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martosss
VIP Gold


Регистриран на: 17 Mar 2007
Мнения: 3937
Местожителство: Somewhere over the rainbow
Репутация: 424.2Репутация: 424.2
гласове: 213

МнениеПуснато на: Thu Aug 06, 2009 4:55 pm    Заглавие:

Volen Siderov написа:
Затворих очи и си представих ято птици.Не зная колко птици съм видял.Определен ли беше броят им или неопределен?Това включва въпроса за съществуването на бог.Ако Бог съществува броят им е определен защото Той знае колко птици съм видял.Ако Бог не съществува никои дори и аз не знае колко птици съм видял.Следователно броят им е неопределен.Но понеже си предствих ято от да речем под 10 птици то броят им е или 1 или 2 или 3 ... или 10.Тъй като обаче броят им е фундаментално(няма бог и са в моето въображение) неопределен то излиза че съществъва цяло число между 0 и 10 което не нито 1 нито 2 нито 3 ... нито 10(защото те са определени,точни).Без Всемогъществото Му такова число е немислимо следователно Той съществува.

В това виждам толкова логика, колкото в изказването "Две момченца си вървели, едното се спънало, паднало и го блъснал черен мерцедес, другото се казвало Иванчо и носело зелени чорапи с Попай Моряка." Не ме разбирай погрешно, ама просто липсва логическа връзка в горните изречения.

Цитат:
Ако Бог съществува броят им е определен защото Той знае колко птици съм видял.Ако Бог не съществува никои дори и аз не знае колко птици съм видял


Тук може пък някой да ги е снимал с фотоапарат (камера) и да ги преброят... тогава дори и Бог няма да може да ти каже нещо друго, защото всичко е черно на бяло.

Цитат:
Тъй като обаче броят им е фундаментално(няма бог и са в моето въображение) неопределен то излиза че съществъва цяло число между 0 и 10 което не нито 1 нито 2 нито 3 ... нито 10(защото те са определени,точни)
Това не е вярно, това, че са неопределен брой, не означава че този брой не е някакво число от множеството [tex]\left{0\: ;\: 10\right}[/tex].

А бе в повечето от нещата не виждам и капка логика... А пък ако трябва да спорим за примера по български, че ако двамата пишели различни оценки, то щяло трети да оцени работата обективно, ми то откъде да сме сигурни, че след тези две очевидно необективни оценки(поне едната от тях) няма и третият да оцени работата необективно? Би трябвало ако преподавателите са си на мястото и науката си е на мястото, то дори и 100 преподавателя да проверят дадена работа, да я оценят по абсолютно един и същ начин. И изобщо кое е обективното в това да пишеш коментар за нещо, написано от някой, който е починал преди 50-100-150 години. Само той може да ти каже какво е искал да каже(даже май май някои не могат), всичко останало са... предположения и догадки, къде обективни, къде необективни. В анализите, които наскоро започнах да чета, много често се споменава за повтаряне на някоя гласна или съгласна, което особено в някои случаи е силно преувеличено.

За философията... наистина има някои интересни теми, които се повдигат, на мен ми е било интересно в доста от часовете по философия, но това за Бог е... безсмислено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PeperZU
Начинаещ


Регистриран на: 16 May 2009
Мнения: 18

Репутация: 5.2Репутация: 5.2Репутация: 5.2Репутация: 5.2Репутация: 5.2
гласове: 3

МнениеПуснато на: Fri Aug 07, 2009 9:44 am    Заглавие:

Цитат:
И изобщо кое е обективното в това да пишеш коментар за нещо, написано от някой, който е починал преди 50-100-150 години. Само той може да ти каже какво е искал да каже(даже май май някои не могат), всичко останало са... предположения и догадки, къде обективни, къде необективни.


И аз така си мисля. Понякога чак ми става смешно като чета разни теми и виждам какъв дълбок смисъл намират авторите на темата за дадено произведение. Smile А въобще не е ясно дали това е вярно. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martosss
VIP Gold


Регистриран на: 17 Mar 2007
Мнения: 3937
Местожителство: Somewhere over the rainbow
Репутация: 424.2Репутация: 424.2
гласове: 213

МнениеПуснато на: Fri Aug 07, 2009 11:17 am    Заглавие:

За съжаление колкото и да не съм съгласен с техните виждания съм длъжен да ги спазвам и да "играя по тяхната игра" Wink И се надявам това да свърши по-скоро, особено когато се отнася до литературата и писането на анализи... едно е да можеш да интерпретираш нечии думи, съвсем друго е да си съчиняваш неща, които дори и той не е подозирал, че е искал да ни каже! Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krainik
Фен на форума


Регистриран на: 01 May 2009
Мнения: 697

Репутация: 51.8
гласове: 44

МнениеПуснато на: Fri Aug 07, 2009 12:11 pm    Заглавие:

Всъщност, съчиняването не е проблем - стига, разбира се, учителят ти да го позволява, т.е да дава по-свободно мислене и анализ, а не просто да се придържа към тъпите анализи в учебника.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martosss
VIP Gold


Регистриран на: 17 Mar 2007
Мнения: 3937
Местожителство: Somewhere over the rainbow
Репутация: 424.2Репутация: 424.2
гласове: 213

МнениеПуснато на: Fri Aug 07, 2009 12:16 pm    Заглавие:

Да, но ако учителят го позволи, тогава започват махленските караници - "аз мисля, че еди какво си", "аз пък мисля, че ти грешиш и това изразява нещо си друго", "а пък аз не съм сигурен, че мога да мисля"... и айде сбийте се да решите кой е с правото си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krainik
Фен на форума


Регистриран на: 01 May 2009
Мнения: 697

Репутация: 51.8
гласове: 44

МнениеПуснато на: Fri Aug 07, 2009 1:05 pm    Заглавие:

Абсолютно безсмислени логики вкарваш. Не вярвам да говориш с такъв тон на учителя си - "ей, ти грешиш...". Пък и ще ми кажеш, че придържането към глупавите анализи, отколкото правото на творческо мислене, така ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martosss
VIP Gold


Регистриран на: 17 Mar 2007
Мнения: 3937
Местожителство: Somewhere over the rainbow
Репутация: 424.2Репутация: 424.2
гласове: 213

МнениеПуснато на: Fri Aug 07, 2009 2:02 pm    Заглавие:

Принципно става въпрос за това, че учениците ще спорят помежду си, но и учителят може да бъде замесен(разбира се със съответния тон). Лошото е, че и аз не знам какво е решенито на задачата... може би да не учим литература Rolling Eyes Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rytimid
Редовен


Регистриран на: 14 Oct 2007
Мнения: 110

Репутация: 13.3
гласове: 4

МнениеПуснато на: Fri Aug 07, 2009 2:08 pm    Заглавие:

Volen Siderov написа:

Затворих очи и си представих ято птици.Не зная колко птици съм видял.Определен ли беше броят им или неопределен?Това включва въпроса за съществуването на бог.Ако Бог съществува броят им е определен защото Той знае колко птици съм видял.


да но ти си представяш ятото птици, следователно само и единствено от теб зависи колко ще бъдат;
ти съзасдаваш една вселена, в която съществува бог, защото си всесилен и всемогъщ; в твоите мисли ти си това същество, ти си Господ, но само до там

-----

с литературният анализ ученика трябва дасе научи да изгражда разсъждава; да сбие мнението си в теза и да я развие последователно в доказателствената част; факт е, че повечето ученици не ги еня за този подход и си зубрят на поразия теми; факт е, че трябва да поспориш няколко пъти с учителя, за да успеете да се разберете
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martosss
VIP Gold


Регистриран на: 17 Mar 2007
Мнения: 3937
Местожителство: Somewhere over the rainbow
Репутация: 424.2Репутация: 424.2
гласове: 213

МнениеПуснато на: Fri Aug 07, 2009 2:31 pm    Заглавие:

rytimid написа:
да сбие мнението си в теза и да я развие последователно в доказателствената част
E добре, за каква теза си говорим, като тази теза предварително е насадена у нас чрез анализите?
А пък за спорене с учителя.. зависи кой ти преподава, защото има някои, които може дори и слаби оценки да пишат затова, че се заяждаш с тях и им подкопавш авторитета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rytimid
Редовен


Регистриран на: 14 Oct 2007
Мнения: 110

Репутация: 13.3
гласове: 4

МнениеПуснато на: Fri Aug 07, 2009 2:48 pm    Заглавие:

като прочетеш един текст не ти ли оставя някакво впечатление ? не ти ли се набиват някакви символи, идеи и т.н. ?
това не е нещо с което се раждаш научен, и да - за да га научиш първо се почва с чужди анализи; не е безобразно сложно, но се иска желание за да го постигнеш;
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
   Форум за математика Форуми -> Образование Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
You cannot attach files in this forum
Може да сваляте файлове от този форум
Copyright © 2005-2021 math10.com.